Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez probléma? Mi a...

Szerintetek ez probléma? Mi a baj velem? Már ha van.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az életemben van egy nagyon nagy kérdés. Többek között olvasás által is kerestem rá a választ sokáig, ma is azt teszem. Persze nem betegesen, reggeltől estig. De nem múlik el. Meghatározó, már már érzelmi értéke van.



Szóval az a helyzet, hogy megállt számomra az idő, amikor eljutott a tudatomig, hogy egy ember lehet... gonosz. Hogy ez tényleg lehetséges. Van gonoszság, egy emberben lehet gonoszság. És abban a pillanatban minden amit addig gondoltam a világról összeomlott előttem. Fel kellett tennem magamnak a kérdést: tényleg létezik a 'gonosz'? Nehezemre esik elfogadni, hogy ez ennyire egyszerű, hogy az ember vagy jó vagy nem. Próbálom megfigyelni az embereket, az alapján hogy mit látok én rajtuk és mások miért vannak rossz véleménnyel róluk. Egyébként a szemléletem hasznos, sokmindent másképp látok mint addig a bizonyos pillanatig. Sok könyvet olvastam azóta, és valahogy a kérdést mintha mindben felfedeztem volna persze csak közvetve. De mind hozzájárultak ahhoz, hogy közelebb jussak a válaszhoz. Shakespeare, Voltaire, Goethe, Dickens, Hugo, Dosztojevszkij, Tolsztoj, Puskin, Courths Mahler, sőt még Stephen King is. Ezek a kedvenceim, de persze mindenevő vagyok, Harry Potter olvasó is vagyok. Rowling ugyanígy hozzátett valamit.


Miért foglalkoztat ez? Miért nehéz túljutni rajta? És hogyan sikerülhet?



A másik ok, amiért foglalkoztat a dolog, kissé klisé de nem baj: düh. Van köze ahhoz amit eddig írtam. Egyszer olvastam egy Stephen King könyvet, és volt benne egy gonosz, akit ha valakinek nekem lett volna okom gyűlölni. De nem tudtam. Nem tudtam elfogadni, hogy valóban gonosz. Hiányoltam, hogy a miért helyet kapjon. Kapott, de ez nem számított. Ettől még kis stílű, mellék gonosz szerepet kapott és úgy is halt meg a történetben. És azt éreztem, érzem ma is, hogy az írónak, ha úgy tetszik a történetnek nem volt igaza. Ez így nem volt helyes. És egy idő után azt mondtam, hogy na ezt nem, ezt az egyet nem. Majd én megmutatom! Hogy gondolja csak át mégegyszer mindenki, hogy hogy is van ez!



Bocsánat, sok lett, de ilyenkor kicsit szómenést kapok. És a véleményetekre vagyok kíváncsi. Lényegében szeretnék írni is erről. Na nem tudományos, hanem ponyva formában legalábbis. Emiatt is szerettem volna elkezdeni írni. Össze is állt a fejemben a történet, de még csak pubertásban van az írás technikám. De ez mindegy nem ez a fő kérdés.


Ne kíméljetek!



2019. aug. 3. 19:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csapj fel írónak és/vagy költőnek.
2019. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Gondolom ez humor akart lenni. Vicces.. de egyébként írással kapcsolatban is volt már kérdésem más rovatban, de ez nem az.
2019. aug. 3. 20:32
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?
2019. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
27
2019. aug. 3. 21:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom,mert nem votam ott, de állítólag Jézus mondott olyat, hogy nincs gonosz ember, csak tudatlan. Tehát, ha valaki árt valakinek , akkor azt nem azért teszi, mert rosszindulatú, hanem mert tudatlan, őket pedig tanítani kell. Ja de egyébként van valami idézet is, talán ezt is Jézusnak tulajdonították, lehet tehát, hogy mind a kettőt ő mondta, hogy ilyenek vannak benne, keress rá, hogy "Aki tud, és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok." Valami ilyesmi rémlik, de hosszabb az idézet egyébként keress rá. Szóval asszem, de nem biztos, hogy mind a kettő Jézustól származik, de én nem tudom.
2019. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
(*előző vagyok, még nem olvastam el a kérdés kifejtését)
2019. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én részben #5höz csatlakozom. Szerintem aki gonosz, azt valamilyen formában bántották, akár még olyan időszakaiban mikor még nagyon érzékeny volt. Így tudat alatt kialakult egy magatartás benne. Így szerintem nincs gonosz ember, csak mélységesen nyomorult.
2019. aug. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Tényleg írjál, egyrészt terápiás, ha kiírod a gondolataid, másrészt adhatsz ezzel másoknak, akiket hasonló kérdések foglalkoztatnak.

A másik lehetőség, hogy olvass a "másik" oldalról, főleg azért gondolok róla, mert úgy látom, az okok a fő kérdések nálad: miért és hogyan lesz/lehet valaki gonosz? Pszichológusok, szakemberek könyveit keresheted például személyiségtorzulásoktól, pszichés betegségekről, ahol tudományosan magyarázzák, hogyan lesz valaki gonosz. Persze csak ha ehhez elég erősnek érzed magad ehhez, iszonyú durva dolgokra készülj fel - de lehet, hogyha látod, hogy mi az ok, jobban el tudod fogadni a gonoszságot, mint "betegséget".

Illetve ha van ID Discovery csatornád, ott fut egy sorozat, ahol szintén elképesztően durva esetek vannak, egy szakember számokkal osztályozza a bűnözők gonoszságát. Engem érdekel a téma, de bizony néha el kell kapcsolnom, mert egyszerűen nem bírom tovább nézni és hallani, mire képesek emberek:-(. (Sajnos a sorozat címét nem tudom, de mostanában is fut. Ha eszembe jut vagy látom, megírom ide).

2019. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Nincs nagyobb csapda annál, mint hogy egy gonosz embert elkezdünk sajnálni, mert nem hiszünk a gonoszságában, és keressük neki a mentséget. A családok, akiket ver a családfő, mind így gondolkoznak, és sosem szabadulnak a bántalmazástól. A gonosz az azért gonosz, mert ÚGY DÖNTÖTT, hogy gonosz lesz. Nem valami istencsapása miatt. Rengeteg jó embert is ér istencsapása, baj - ők miért nem gnoszodnak meg???
2019. aug. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám. Több kérdést is kiírtam erről, más kategóriába. Miért lesz valaki gonosszá, és valaki miért nem? Valahogy, ez az 'úgy döntött' duma hangzik számomra inkább a mentegetőzésnek. Amivel képtelen vagyok azonosulni. Számomra nincs az rendjén, ha kizárólag a bűneink határozzák meg az igazunkat. És nehezemre esik hinni a lelketlen ember létezésében. Szóval, ilyen szerintem nincs. És nem tudok terelni.
2019. aug. 31. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!