Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Írhatok a nyelvtanáromnak, ha...

Írhatok a nyelvtanáromnak, ha tavasz óta szünetet tartottam a nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal kezdtem németre járni, szinte a nulláról kezdtem. Ősszel voltam írásbelin, nagyon gyenge lett az eredményem, de folytattam a tanulást a következő, tavaszi vizsgáig. Akkor már tényleg jól sikerültek a gyakorlófeladatok, éreztem,hogy fejlődtem. A tanárom is úgy volt vele, hogy biztosan nem lesz gond. Ismét nem sikerült, bár nem kellett volna sok hozzá. Akkor kicsit besokalltam, mert napi szinten rengeteget tanultam, rengeteg energiát és pénzt belefektettem ebbe hiszen így nincs meg a diplomám. Gondoltam tartok egy kis szünetet, de a munkahelyen a nyár nagyon húzós volt, úgyhogy a rengeteg munka mellett nem volt már időm este órára járni. Viszont szeptembertől szeretnék újra belevágni, màr elkezdtem ismételni itthon. Csak szégyellek írni a tanáromnak, hiszen tavasz óta nem voltam nála. Szerintetek írhatok neki újra?

N


2019. aug. 16. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Írj neki. És írd meg az igazat, hogy egyszerűen a munka mellett nem volt időd, energiád a nyelvtanulásra. Nem szégyen, az a lényeg, hogy még mindig az a célod, hogy letedd a nyelvvizsgát, és hogy nem adtad fel, hanem folytatod.
2019. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Angolból már van nyelvvizsgám, a német valamiért nagyon nehezen ment és a kudarc után elmúlt a lelkesedésem is, pedig gyakran dicsért a tanárnő, hogy nagyon szorgalmasan készülök..
2019. aug. 16. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek van igaza, írj neki. Vagy miért emelted ki a kérdést? (nem bántásból, csak, hogy úgy tudjak írni választ)
2019. szept. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mert kíváncsi vagyok még véleményekre. Sajnos néhány budapesti több napos munkahelyi képzés is összejött azóta, megint nem tudtam volna járni nyelvórára. Most viszont már nyugisabb lesz az ősz. Csak tudom ő meg suliban tanít, biztos be van már osztva neki utána minden magántanítvány. Egyre jobban szégyellem magam. Bár nem értem mit problémázok ennyit, mikor komolyabb feladatokat simán megoldok. Bocsánat ha hülyének tűnök. :(
2019. szept. 13. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!