Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondja sok ember azt,...

Miért mondja sok ember azt, hogy "kérem"?

Figyelt kérdés

Pl.elköszönésnél szokták használni,hivatalban vagy ügyfélszolgálatnál,de hétköznapi beszélgetésben is pl.telefonbeszélgetés végén,elköszönésnél.De előfordulhat sima beszédben is pl. "megjöttem,kérem" "valóban nagyon finom az étel,kérem"


Egyáltalán mit jelent ez?Mit kérnek?Nekem ez olyan idegesítő,hogy ezt mondták pl.a hivatalban is,amikor megköszöntem a papírt amit kaptam.



2019. aug. 17. 02:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben két dolog keveredik. A köszönetnyilvánításra adott "kérem" az alapvetően használatos forma, középkorú vagy idősebb hölgyek használják jellemzőn, régies kifejezés. A "Kérem, ne köszönje" mondásból rövidült le egészen egyszavasig, ami a legudvariasabb válaszforma volt. Ma a "nincs mit" jelenti ugyanezt, csak kevésbé finom a szóhasználata, és közönyösen-modorosabban hangzik.


A másik "kérem" - ami nem a köszönetre ad választ, az tényleg a modorosabb reakció, mikor valaki nagyon urizáló stílust akar felvenni.

2019. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik tanárnőm mondja mindig ezt, a szövegkörnyezeteből leginkább azt jelenti, hogy "szívesen", "semmiség", ilyesmik.
2019. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!