Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor régen volt katonaság...

Amikor régen volt katonaság (am sztem ez egyenesen szembe megy az alapvető emberi jogokkal) akkor ti idősebbek, hogyan úsztátok meg? 19f

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 21:27
1 2
 1/14 nemaRendőrség ***** válasza:
40%
Hogy micsoda??
2019. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek veled! Viszont nem lehetett megúszni, max ha valaki annyira hülye volt hogy alkalmatlannak talàltàk. Ez az egy lehetöség volt. Anyum ismert olyat aki annyira hülye volt hogy visszahoztàk:D De egyébként nem lehetett megúszni max halasztani suli esetleg rendkivüli ügy miatt. Undoritó egy helyzet lehetett. Hàla a jó istennek hogy eltörölték.
2019. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha valakinek volt orvos ismerőse/rokona és alkalmatlannak nyilvánította, én ilyet is hallottam.
2019. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most tudtam meg, hogy nagypapám nem volt katona. Pedig kétszer is behívták, és szeretett volna nagyon katona lenni. Első alkalommal felszólították őket, hogy jelentkezzen 5 ember bányamunkára. Senki sem jelentkezett, így kiválasztottak találomra 5 embert, papámat is. Mikor kimentek az épületből nagy lesúlytva, hogy őket választották, akkor közölték, hogy nincs elég helyük a katonáknak, mehetnek haza, csak ezt nem mondhatták el bent, mert akkor túl sokan jelentkeztek volna. De hogy majd később besorozzák. Másodszorra mikor behívták, akkor meg olyan betegsége volt (ne kérdezzétek, mi, mamám mondta, de régies szóval, nem tudom, milyen betegség az), hogy nem lehetett már besorozni. Szegény állítólag teljesen el volt keseredve, mert tényleg szeretett volna katonának állni.
2019. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
BORZALMAS LEHETETT HOGY ELHURCOLTÁÉK AZ EMBERT... Komolyan mintha azért ítélnének fogságra, mert férfi vagy.... jézusom
2019. aug. 17. 21:43
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
KÉrdező, szerintem te nem vagy tisztában azzal, hogy milyen volt a katonaság 20, 50, 100, 200 éve, van jelentős különbség
2019. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
'70-es évekbeli ismerősöm mesélt róla, ő úgy élte meg hogy szíve szerint beperelné őket amiért ott szenvedtették nemtom mennyi ideig. semmi jó emléke nincs. apám is kérette magát az ő korában valami munkás századba és inkább melóztak, meg konyhára rakták stb. én 90-ben születtem és hálát adok az égnek hogy nem lettem, nem mindenki bírná idegekkel. nagy hülyeség hogy akkor még embert neveltek a férfiakból, nem ott dőlt az el
2019. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Idézem volt tanárom aki ateista:

Hát elmentem ministránsnak megkeredztelkedtem és utánna a bibliát mutatva mondta vagyis idézte belőle hogy "minden élet szent" avagy az ő vallása tiltja az ölést.

2019. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm, aki mesélte, hogy megbukott a pszichológiai teszten, és azért nem sorozták be.


Valami olyasmi jött ki, hogy nincs benne tekintélytisztelet, a parancsok megtagadására erős hajlama van, ráadásul robbanékony természet, akinek nemhogy nem tanácsos, hanem határozottan nem engedélyezett fegyvert adni a kezébe. Ki is állítottak róla egy papírt, amit hozzácsaptak az orvosi kartonjához.


Beszélünk amúgy egy olyan figuráról, aki az autópálya közepén befékez, ha meglát maga előtt egy csigát. :'D De emellett olyan is volt, hogy látott egy kutyát sétáltató embert, aki rugdosta a kutyát, és kikapta a csomagtartójából a seprűt, jól elverte az illetőt, a kutyát meg elvitte a legközelebbi állatorvoshoz.

2019. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy melyik korról beszélünk.Nekem a 90 évek közepén második felében kellett volna menni de akkor már elég könnyű volt kibújni,legegyszerűbben a pszichológia jellegű kérdésekre adott "helyes" válasszal.De volt polgári szolgálat is.Kamu iskolai igazolásokkal is sokáig lehetett halasztani
2019. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!