Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság nagyon sok fiatal nő...

Manapság nagyon sok fiatal nő lát bele mindenbe jeleket, még az alapvető udvariasságba is. Miért alakult ki ez?

Figyelt kérdés

Én nagyon udvarias vagyok, így neveltek, természetesnek veszem egy nő előreengedését, hogy előre köszönök, hogy segítek ha bajt látok.

Sokadszorra futok bele, hogy visszahallom “ez a pasi akar tőlem valamit”. Pedig nem csináltam semmit, csak kinyitom mindig neki az ajtót ha találkozunk és köszönök. Nem kacsintgatok, nem flörtölök, nem csinálok semmit. Vagy segítettem a szomszéd csajnak, mert defektje volt és a barátnőinek már úgy adta elő, hogy én csak azért álltam meg, hogy így szedjem fel. Normálisan beszélgettem vele a kerékcsere erejéig, aztán továbbmentem. Azóta se szólítottam le, nem kezdeményeztem semmit.


Ennyire kevés udvarias férfi lenne manapság, hogy már az alapvető dolgokba is szándékot kell belelátni? Jellemzően ezek a nők 18-25 évesek. Barátaim is ugyanerről számoltak be, sokan közülük már ráengedik a nőkre a becsukódó ajtót, hogy nehogy azt terjesszék róluk, hogy csajoznak a párjuk háta mögött.


2019. júl. 4. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Manapság nagyon sok fiatal férfi lát bele mindenbe jeleket, még az alapvető udvariasságba is. Miért alakult ki ez?
2019. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Mert vágynak az udvariasság titkon a nők, csak nem ehhez vannak szokva.
2019. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Lassan egy sziára is az a válaszuk, hogy van barátom.
2019. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Hogy megértsd, ehhez nőnek kell születned. A nők folyamatosan kapják a bókokat és leszólításokat, amit az évek alatt szépen megszoknak és természetesnek vesznek, majd megtanulnak kezelni. Ezeknek egy része nem csak önzetlen segítséget kínál és néha nem viseli el a nemet, ezért óvatosan kell navigálni.

Képzeld el hogy a napod során 2-3 nő leszólítana, de nem álmaid női, hanem kövér, ráncos mamák akik a nagymamáid lehetnének. Kb minden 20. nő lenne olyan, akivel képes is lennél lefeküdni. Ezek a nők aztán mindenféle szívességekre kérnének meg vagy ajánlanának fel segítséget, hogy aztán megpróbáljanak megcsókolni vagy simogatni, amikor egyedül vagytok. Egy idő után te is gyanakvóvá válnál velük szemben, nem igaz? Na ilyen az átlag és a csinosabb nők világa. Elfogad segítséget egy random idegentől, aki így feljogosítva érzi magát bármire. Ha visszautasítják még be is dühödhet és ketten vannak.

Szép dolog hogy te önzetlenül segítesz és udvarias vagy, de egy idegentől mindent fenntartással kell kezelni.

2019. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan azért, amiért sok férfi a szimpla kedvességbe is többet lát bele, mint kellene.
2019. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Azta..kaptál elég érdekes választ is:D


Szerintem semmi köze ennek a napi szintű bókokhoz, meg hasonlókhoz. Ahogy az is hülyeség, hogy ilyen komoly fenntartásokkal kellene kezelni egy idegen segítségét. Most mi van akkor, ha egy idegen férfi segít nekem felszedni a földön szétgurult narancsokat és urambocsá', még rám is mosolyog amikor megköszönöm a segítségét.

Szerencsére az én környezetemben nincsenek ilyen nők, nincsenek ilyen barátnőim. Szerintem meg lehet különböztetni, ha valaki hátsó szándékkal vagy puszta kedvességből, udvariasságból cselekszik. Azok, akik egyből arra gondolnak, hogy azért vagy kedves, mert akarsz valamit, vagy nem tapasztaltak még ilyet, mert azért nem túl gyakori, és/vagy nagyon elégedettek magukkal, hogy szépen fogalmazzak.

2019. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Mert a fiatalok többsége nincs tisztában az alapvető udvariassági szabályokkal sem. Nézd meg itt a kérdéseket: ki kinek köszön előre, ki nyújt kezet, nem tudnak magázódni. Ezért nem tudják értelmezni a viselkedésedet.
2019. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Tudom, miről beszélsz. Én kifejezetten ronda lány vagyok és az emberek 90%-ától az ilyen "alapvető" dolgokat se kapom meg, pl. a férfiak simán bemennek előttem az ajtón, aztán még csak meg se tartanák, hanem még belevágják a pofámba; ill. nem hogy nem köszönnek előre, de konkrétan ha köszönök nekik, nem köszönnek vissza, vagy ha egy barátnőmmel vagyok épp, neki jó hangosan köszönnek már a folyosó végéről, hogy pl. "Szia Kitti!!!", nekem meg annyit se b4sznak oda, hogy "ja amúgy neked is csá"...Szóval én már örülnék, ha nem menne ritkaságszámba az, hogy az emberek (de főleg a férfiak) szó szerint levegőnek néznek, csak mert ilyen selejt genetikával születtem. Néha nem tudom eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek, amikor más lányok a környezetemben panaszkodnak, hogy úristeeeen, egy pasi a buszon előreengedte az ajtóban, pedig olyan rusnya volt, azt hiszi, lehet nála esélye???? Vagy rájuk írt egy csávó messengeren és annyit írt mindössze, hogy "szia", biztos az is hajt rájuk, szánalmas, pedig ki van rakva fészen, hogy kapcsolatban vannak...Őszintén nagyon szívesen cserélnék egy olyan nővel, akinek ez problémát jelent, hogy udvariasak velük a férfiak, meg valószínűleg annyian hajtanak rájuk, hogy már egy köszönésből is azt feltételezik, hogy az illető épp a profilképükre veri..

21L

2019. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

"A nők folyamatosan kapják a bókokat és leszólításokat, amit az évek alatt szépen megszoknak és természetesnek vesznek"


Az "ahogy egy olyan gyakoris férfi képzeli a nőket, akihez az anyján kívül még egy sem szólt a való életben" című műsort láthattuk...

Amúgy a kérdésre válaszolva szerintem az emberek többsége csak egy büdös tahó nemtől függetlenül, így ha egy ellenkező nemű véletlenül kedves valakivel, akkor az illető hajlamos túlgondolni a dolgot.

2019. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező!

Sajnos bunkósodik a társadalom, ezért nyitott szemmel kell járnod, hogy meg tudd különböztetni a normális nőket azoktól a társaiktól akik csupán "nőneműek".

(Aki érti érti, aki nem az majd lepontoz.)

2019. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!