Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi motiválja a kötekedő,...

Mi motiválja a kötekedő, beszólogató embereket?

Figyelt kérdés
Miért jó leszólni valakit? Az ilyen ember mit érez? Belső kényszert, hogy "most meg kell mondanom a magamét?" Akár aki az utcán szól be, akár a közúton, a bulihelyen, de nem kell messzire menni, elég csak itt feltenni egy kérdést, a válaszolók 40-60%-a bizonyos témakörökben csak leszólja a kérdezőt. Őket mi vezérli? Önbecsülést javít, ha magamat megpróbálom mások fölé helyezni a megalázásával?

2019. aug. 19. 18:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, itt is a példa! Na, például téged is. Mi motivált erre az úgymond ércelődős válaszra, ami nem a kérdésre válaszol? Meséld el kérlek e belső sugallatot, ami erre sarkallt.
2019. aug. 19. 18:20
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha én egy utolsó önsorsrontó gyökérként viselkedek, akkor elvárom azt, hogy a barátaim, ismerőseim kíméletlenül, nyersen "pofozzanak helyre" verbálisan, mert a szép szó és a finomkodás nem hat. Én is ugyanilyen stílusban teszem ezt velük és ők értékelik a nyers őszinteséget. Ettől még nem érzem magam felsőbbrendűnek, de sokszor ez az egyetlen dolog, aminek még van hatása és ami miatt az illető képes egy pillanatra kihúzni a fejét a seggéből. Itt se azokat bántják általában, akik normális kérdést tesznek fel és akik tényleg segítséget kérnek, mert változtatni akarnak és tesznek is érte, hanem azokat, akik csak önigazolást keresnek az elcseszett hozzáállásukra vagy azokra a szituációkra, amit saját maguk okoznak maguknak. Utóbbiak pedig egyáltalán nme érdemelnek empátiát.
2019. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Mert gyengék és ugy védekeznek h mindenkit bántanak.
2019. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
4-es. Poooontosan.
2019. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Engem a kérdés kiírására nemes egyszerűséggel a kíváncsiság motivált. Nekem ha valaki szép szóval elmondja, mi a baja velem, én értek belőle. Legyen barát, ellenség, idegen. De ha valaki nekiáll vagdalkozni, akkor számomra csak elveszti a hitelét, és onnantól bármit mond, nem fogok rá figyelni. Én soha nem szólogatok be másoknak, soha nem veszítem el a fejem, és mástól is ezt várom el az életben. "Élni, és élni hagyni."
2019. aug. 19. 18:27
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

De-de, olyanokat is bántanak, akik tesznek magukért.


Illetőleg itt mindenkire rásütik, hogy nem tesz magáért.


Fogalmam sincs, honnan ered a kearrierista, individualista hozzáállás, ami itt dívik.

Honnan ered, hogy minden kérdezőre rásütik, hogy nem tesz magáért?


Mit jelent, ha tesz magáért? Mikortól ismerik ezt be?


Egyébként egész egyszerűen azt látom, hogy az emberek aggresszívak és erővel akarnak megoldani mindent - már bocsánat, de mint az állatvilágban.



Amúgy nem mindenkinek "segít" a pofon, amikor maga alatt van. Engem sokkal mélyebbre szokott taszítani és ha az adott esetben valóban én csinálok valamit rosszul, az aggresszív "felrázó" célú reakció után jövök rá legkevésbé. Ha megértő hangnemben a lelkemre beszélnek, az segít.

2019. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Nah. Inkább egy felsőbbrendűségi komplexusban szenvedő ál-intelektuális, erősen kivagyi alaknak nézel ki a szóhasználatod alapján. Picit magas a paci, valaki úgyis ki fogja gáncsolni alólad.

Egyébként is rossz helyre jöttél. Itt a legtöbb ember nem azért van, hogy a másiknak segítsen. Ez egy anonim oldal, itt meg lehet tenni büntetlenül azt, amit szíve szerint sok ember tenne: kíméletlenül kimondja (leírja) amit gondol.

2019. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4-es, ez egyáltalán nem igaz, hogy normális kérdésre normális válaszok szoktak érkezni. Egyszer régebben megkérdeztem itt, hogy "mivel jobb egy 10.000 forintos egér egy 2.000 forintosnál?" Teljesen egyszerű kérdés volt, ne tudd meg, a válaszolók fele csak pocskondiázni tudott, szidták az érzékszerveimet, amivel "nem veszem észre a különbséget" (pedig még ki se próbáltam), csórónak tituláltak, holott az égvilágon nem csináltam mást, mint feltettem egy egyszerű kérdést, ami annyira semleges kicsengésű, hogy támadó felületet se lehetne rajta találni, de az igazán kreatív emberek csak megpróbáltak belekötni. Mindegy, ezt csak egy példának hoztam, ezer és ezer hasonló kérdés és válasz igazolja ezt. Vagy valaki megkérdezi mondjuk, hogy "mit adjak enni a cicámnak?" és jönnek rá csőstül az olyan válaszok hogy "ciánt" meg "hagyd éhen dögleni" stb, csak mert ő gondolom utálja a macskákat.
2019. aug. 19. 18:37
 9/13 A kérdező kommentje:

9-es, pont ezért jó felület ez. Itt rengeteg kötekedő ember van, úgyhogy lenne bőven, ki válaszolhatna. Csak ott a baj (mondjuk erre számítottam is), hogy ha idetéved egy kötekedő ember, akkor ahelyett, hogy normálisan válaszolna, indítékát és motivációját felfedné, inkább csak példaképpen szintén beleköt a kérdésbe, a kérdezőbe, így csak egy szélmalomharccá degradálja az egészet.


Amúgy nem értem mi baj a szóhasználatommal. Szép és változatos a magyar nyelv, hát próbálok minél szélesebb skálán játszani rajta.

2019. aug. 19. 18:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Belső motivációjuk van, a kisugárzásuk ilyen, szeretnek középpontban lenni.
2019. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!