Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnám kezelni a bunkó,...

Hogy tudnám kezelni a bunkó, beszólogató osztálytársaimat?

Figyelt kérdés

Eléggé visszahúzódó típus vagypk,és elég "durva" bunkó közegbe járok,akiktől nagyon kirí az én személyiségem,mindig tesznek valami bunkó pikírt megjegyzést,amit nem igazán tudok lereagálni,tanároknaknem akarok szólni,mert azt csak a "bunkó spiclik" szokták,így mégjobban megutálnának,mégis mit tudnél tenni?(a suliváltás nem jó ötlet,az egyik iskola túl "elit" a másik meg még ennél is rosszabb) kilatástalannak érzem az évem,nem akarok lelkileg kikészülni,mit tegyek?

F



2017. aug. 25. 14:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Másik városba nem akarok átmenni suliba,magyon macerás lenne és lutri hogy ott milyenek az emberek,és még az időm is elszipkázná...
2017. aug. 25. 14:06
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Engem egy lány terrorizált.

Ilyenkor verekedni szoktam, de vele nem lehetett.

Egyszerűen nem tudtam vele mit csinálni.

Egész suli alatt szívta a vérem.

Ráadásul amint megérezte, hogy nem tudok vele mit kezdeni, még ge cibb lett. Még jobban nyúzott.

Pedig csak meg kellett volna fojtanom.

Na de tényleg, az a lényeg, hogy ne hagyd magad.

Nem számít, hogy erősebb, nagyobb hangú, okosabb, vagy szebb. Ne hagyd magad, mert csak rosszabb lesz.

És ne várj mástól segítséget, mert a bully mindenkit kínoz. Vagyis a többiek örülnek, hogy nem őket kínozza.

Senki nem fog segíteni.

Ne hagyd, hogy az idegeidre menjen. Mert rosszabb ha "robbantsz".

2017. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj rájuk, csak mosolyogj, ha beszólnak. Ha azt látják, felveszed, s emiatt stresszelsz, akkor megvagy.

Próbáld megtalálni az okát,miért néztek ki. Próbáld megkeresni a gyenge pontjukat.

Beszéltesd a provokátort, amikor beszól: és még akarsz mondani valamit?


Ezek férgek, és csak neves rajtuk.

2017. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, mit csinálsz, nem hinném, hogy leszállnak rólad. Tarts ki, és mindig légy nyugodt. Ezt tudom tanácsolni.
2017. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha jól értelmezem fiú vagy. Egyszerű a megoldás. Légy férfi és állj a sarkadra. Lesznek ennél nagyobb akadályok is az életedben, ha mindegyiknél így leragadsz akkor sosem jutsz sehova.
2017. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nem könnyű dolog, teljesen át tudom érezni a szituációt. Engem is egyfolytában szekáltak, ahogy csak tudtak...de valahogy sikerült ezen túlesnem.

Az első, és legfonotsabb lépést magadban kell megtenned. Nehéz és egész életen át tartó feladat de közel sem lehetetlen: fogadd el magad úgy ahogy vagy, ne hagyd hogy eltántorítsanak. Ez a te életed, a te történeted, a te színdarabod. Mindenkinek vannak hibái, és néha megbotlunk de ezekből tanulunk, innen szép felállni. Bízz magadban:)

A másik dolog a szivatásról és a beszólogatásokról: addig biztos hogy nem állnak le, amíg látják, hogy zavar. Általában ezek az emberek kisebbségi komplexussal kűzdenek, azaz elég valószínű sok esetben, hogy saját magukkal nincsenek megelégedve ezért inkább másokat csesztettnek hogy ettől jobban érezzék magukat. Nem tudsz velük mit kezdeni igazán..magadat tudod megvédeni verbálisan ha elkezdesz önbizalmat gyűjteni.

Ha tudod hogy bunkók és primitívek, tedd fel a kérdést magadban: miért számítana ilyen embereknek a véleménye? Nem mérvadó...a saját gyengeségeiket vetítik ki sokszor azokra akiket látják, lehet bántani.

Ne add fel, ne add meg nekik azt az örömöt, hogy lássák kikészülsz. Bizonyíts magadnak és nekik is milyen fából is faragtak. Meg tudod csinálni!


Remélem nem írtam túl későn:/

Hajrá!!!

2017. szept. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) sokat segítettél!
2017. szept. 16. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!