Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kellene ezt megbeszélne...

Hogyan kellene ezt megbeszélnem anyával (exhez való visszatérés)?

Figyelt kérdés

Az exemmel (aki már nem az exem) 6-8 hónapig voltunk együtt (pontosan nem lett kimondva, hogy mikor jöttünk össze), azonban június közepén szakítottunk. Nem történt semmi drasztikus, csak ő rengeteget dolgozott, lekötötte a munka, fáradt volt sokszor, szétszakadt ezer irányba, és nem tudott annyira időt, energiát és érzelmet beletenni a kapcsolatba, amit igényeltem volna. A végére sok lett a veszekedés is emiatt, aztán közös megegyezéssel szakítottunk, békésen váltunk el, megbeszéltük. Részemről nagyon fájdalmas volt a szakítás meg a kapcsolat vége is, sokat szenvedtem. És emiatt van anya kiakadva.


Azonban másfél hete megkeresett az exem (1 hónappal a szakítás után), hogy nem bír elfelejteni és még mindig felkavarják bizonyos helyszínek és személyek, akimikről/akikről én jutottam eszébe és ilyenkor egész nap rossz kedve lett. Próbált ismerkedni is, de mindenkiben engem keresett és hiányoztam neki. Újra szeretné próbálni. Eleinte vonakodtam ettől, amit ő visszautasításként élt meg.


Pár napra rá megkerestem, hogy tisztázzuk le, hogy mi lesz velünk és 3 órán keresztül telefonáltunk. Azóta meg találkoztunk is. Megbeszéltük, hogy mindkettőnk hozzáállásával voltak gondok. Ő elhatározta, hogy kevesebbet dolgozik és a "nyitvatartását" is lerövidítette, illetve eddig minden nap dolgozott, most már hagy magának egy héten 1-2 szünnapot (vállalkozó). Mondta, hogy szerencsére egyre több a jól fizető munkája és megteheti már. Részemről azon igyekszem, hogy kezeljem lazábban ezeket a helyzeteket, mikor épp jobban el van havazva mert bevallom, a kapcsolat végefelé eléggé elhárpiásodtam, pl. ha a megbeszélt talákozót lemondta egy munka miatt, rosszul esett és megsértődtem. Hibáztunk mindketten.


Azonban anya látta, hogy a kapcsoalt végén én már mennyire rosszul éreztem magam, illetve a szakítás után is. Most teljesen ki van akadva, hogy szeretnék újabb esélyt adni ennek a kapcsolatnak, szerinte elment a józan paraszti eszem. Ha elsőre nem működött, miért múködne másodszori próbálkozásra. Meg olyanokat mond, hogy mazochista vagyok, meg higgyem el, nem fog megváltozni. Persze, megértem az ő álláspontját is, hisz a nagy számok törvénye szerint felmelegítve csak a töltött káposzta finom. De ha csalódok is ismét, legalább nem maradt volna ott a "mi lett volna, ha..". Ha csalódok, megtapasztalom a saját bőrömön, hogy ilyenbe nem szabad még egyszer belemenni. Ez az én életem, saját döntésekkel. így döntöttem most, és minden következményét (akár negatív, akár pozitív) vállalom. De anya ezt nem érti meg.. olyanokat mond, hogy a "vesztembe rohanok", meg puszit akartam adni, elhúzta a fejét. Odamentem hozzá beszélgetni (hogy telt a napja, miújság vele, tehát csak kis figyelmesség), de mondta, hogy nincs kedve velem beszélgetni. Kész depresszióba van zuhanva, hogy összejöttem az exemmel. Azt nem is tudja, hogy tegnap lefeküdtünk, nem is merem neki elmondani, mert marha nagy balhét csapna belőle.. ezt úgy fogja fel, hogy könnyen adtam meg, és jobban kellene tepenie az exemnek. Igen ám, csak ez nem olyan szitu, hogy megcsalt volna és jóvá akarja tenni, hanem közösen rontottuk el a kapcsolatot, és mindketten újra szeretnénk kezdeni, mindkét félről változtatásokkal. Jó volt a hétvégi randi és a szexet se bántam meg, mert nekem is jól esett.


Viszont a héten, lehetőleg holnap szeretnék ott is aludni nála, de egyszerűen fogalmam sincs, hogyan mondjam el anyának. Tuti napokig hallgathatnám a beszédet, a bölcs tapasztalatait, meg hogy már azonnal ott alszom nála, csak mert ő csettint egyet nekem?


Ebben az a bosszantó, hogy anya sem tökéletes. Ő is belement rossz kapcsolatokba, tűrte, hogy megcsalják, visszafogadta apát, és évtizedekig(!) élte az életét egy boldogtalan házasságban, ahol mindennaposak voltak a veszekedések. Fiatal korábban voltak egyéjszakás kapcsolatai is (nekem ilyen nem). Ezek tudatában bosszantó, hogy ő sem tökéletes, ő is hozott ésszerűtlen döntéseket a magánéletében és most itt balhézik velem napok óta az ex-kérdés miatt. Fel se merem hozni, hogy ott aludnék az exemnél...


Mit tanácsoltok, hogyan tudnám ezt megbeszélni vele? Nem akarok veszekedést, bár ebből tuti az lesz... :(


Köszi a válaszokat :)


20/l


2018. júl. 23. 14:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*csalódom


Bocsi, ikes ige :D

2018. júl. 23. 14:11
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom tanácsolni, hogy állj ki magadért, elvégre felnőtt nő vagy, vállalva ezzel a sértődést, veszekedést konfliktust.
2018. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Te ot szereted es mindenki megerdemel egy masodik eselyt, foleg ez a ferfi szerintem. Vegulis nem tett semmi olyan rosszat a leiras szerint, ami miatt nem erdemelne meg. Majd megbekel anyukad a helyzettel, ha latja, hogy boldog vagy vele es szeretitek egymast.
2018. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Megköszönöd anyukádnak az aggódását meg a véleményét, és utána közlöd, hogy te ennek ellenére akarsz egy probát tenni, mert szerinted megéri.

Ezután meg egyszerüen elmégy a barátodhoz a megbeszélt idöben, ahogy terveztétek is (természetesen azért anyukádnak szólsz, hogy tudja hol vagy).


A játszma eléggé kétesélyes, mert nem biztos, hogy a megbeszélt változtatásokat tényleg tartani is fogjátok, de ha most sem megy, akkor legalább nem marad az az érzés, hogy elmulasztottad a lehetöséget.

2018. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Mondd el neki hogy mit érzel és hogy te igen is vele akarsz lenni. 20 éves vagy felnőtt vagy a te döntésed és ha csalódni fogsz akkor igy jártál, tanulsz belőle.. Állj elé bátran és mondd el a véleményed.
2018. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
csak azt tudnám minek ennyi felesleges duma...
2018. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20 évesen ezt ilyen részletesen nem kell megbeszélned az anyáddal, én se tettem, pedig amúgy tök jóban vagyunk.
2018. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
20 éves vagy, hagyd békéd az anyádat és ő is hagyjon békén téged. Az ajtóban közlöd vele, hogy elmész a fiúhoz. Ha utána veszekszik, egyik füleden be, a másikon ki. Ha azt látja, hogy nem rémültél meg az ő érzelmi zsarolásától, akkor majd abbahagyja. Ha minden kötél szakad, akkor vissza is élhetsz az anyád életéről szerzett ismereteiddel és a képébe vághatod, de akkor tényleg komoly harag lesz. Viszont utána leszáll rólad, mert magának nem kívánja ezt a visszavágást még egyszer.
2018. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%

Téged ez az egész azért zavar ennyire, mert tudod, hogy igaza van. Ezen nem tudsz változtatni sehogy se, mert tényleg igaza van.


Anyád szeret téged, ráadásul a pasidat idővel családtagként kell kezelnie, szóval ő is érintve van a dologban. Egyszerre szakad meg a szíve és érzi magát mocskosul kiszolgáltatottnak.

2018. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Így: Anyám! Visszamegyek az exhez. Boltból kell valami?
2018. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!