Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet elérni azt a...

Hogyan lehet elérni azt a szintet, hogy nem zavarjon hogy mások mit, hogyan csinálnak?

Figyelt kérdés

Vagy pl az, hogy vannak számomra iszonyúan irritáló viselkedések, szokások. És olyankor nem az adott embert látom egészében, nem veszem észre benne a jó tulajdonságokat, hanem teljes mértékben elutasítom, mert iszonyúan zavar olyankor már minden gesztusa.


Az én baráti köröm, meg közegemen kívül nem tudok létezni. Ha pl bevásárlásnál állok a sorba, és nem szimpatikusak azok akik körbevesznek, akkor inkább átállok egy másik sorba.


Szóval azt szeretném elérni, hogy ne zavarjon más emberek viselkedése annyira, és meglássam akár a nyomorult emberekben is azt, akik akkor voltak, amikor még normálisak voltak.


Valaki csinált már hasonlót? Hogyan csinálta, és mennyire sikerült neki stbstb

Mert én kb 1 éve kezdtem el ezzel komolyabban foglalkozni, (most 24 vagyok) és nem értem el semmit. Ösztönösen jönnek a reakciók, még mielőtt bármit gondolnék.


2019. aug. 21. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg szándékosan idegen emberek között lenni. Hogy megszokd őket.

Nekem szociálisfóbiám van kicsit hasonlít a te problémádra is. De itt is a lényeg az hogy meg kellene szoknom az idegen embereket.

2019. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ma például egy hajléktalan jött oda hozzám kéregetni, és én mondtam, hogy nincs apróm, de aztán visszakérdeztem valamire amit mondott, és beszélgettünk kb 10 percet, miközben semmilyen rossz érzés nem volt bennem.


De ha ugyanez pár napja történt volna, amikor nem volt alapból jó kedvem, akkor biztos, hogy nem tudtam volna vele beszélgetni, sőt kifejezetten zavart volna.

2019. aug. 21. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:
De az sem ártana ha egy pszihológussal beszélnél talán rámutattna hogy ez honnan ered.
2019. aug. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!