Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek személyiségzavara...

Ha valakinek személyiségzavarai, komplexusai vannak, az lehet még valaha normális ember?

Figyelt kérdés

Van ilyenre példa? Akár személyes, vagy valamilyen híres ember akinek van ilyen sztorija, hogy megszűnt minden negatív tünete.


Mert én nem nagyon látok erre példát, pedig szűkség lenne rá, hogy tudjam, hogy esetleg meg lehet csinálni.


Valamennyire ismerem a nagyszüleim, dédszüleim történetét, életvitelét, és kivétel nélkül borzalmas emberek voltak. És szegények is még mellé, tehát elképesztően sok rossz tulajdonságot örököltem.


A legrosszabb dolgok már megtörténtek velem. Most vagyok 22 éves, 20 éves korom óta nem történt velem semmi rossz, és nem is fog már, mivel teljesen normális körülmények között élek. Viszont képtelen vagyok jól érezni magam. És csak érettségim van. Nincsenek skilljeim. És ugye aki valamit elért az életben, annak a szülei minimum tanárok voltak valami iskolában.


Olyanról még nem hallottam, hogy valakinek a szülei alkoholisták, és mentális betegek voltak, és ennek ellenére a gyerek mondjuk olyan tevékenységből él meg, amit egyébként is csinálna, tehát a klasszikus értelemben véve nem dolgozik.


Vagy van ilyen? Ez érdekelne elsősorban. De az is érdekel persze, ha valaki szimpla munkát végez, de mellette teljesen normális ember, aki alulról jött.



#személyiségzavar #aberrált ember
2019. aug. 22. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Személyiségzavarral és komplexusokkal is normális lehet egy ember, attól nem lesz retardált.
2019. aug. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pl József Attila is hiába lett az aki, mégsem tudott kialakítani magának egy normális életet. Vagy Kurt Cobain, akinek még annyira nem is volt durva gyerekkora, ő sem volt képes a normális életre, még azután sem, hogy a külső körülményei több mint pozitívan megváltoztam.


Kb csak negatív példák jutnak az eszembe.

2019. aug. 22. 00:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Albert Einsteinnek is voltak problémái (ha jól tudom, Asperger-szindrómás volt), mégis kiváló élete volt.
2019. aug. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Személyiségzavarral és komplexusokkal is normális lehet egy ember, attól nem lesz retardált."


Világos, lehet hogy rosszul fogalmaztam néhol. A lényeg az lenne, hogy egy ilyen ember lehet e valaha olyan, mint aki jó körülmények között nőtt fel a világ legjobb szüleivel stb stb

2019. aug. 22. 00:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze az olyan példák is érdekelnek, hogy hogyan él valaki jól együtt az örökletes problémájával, de olyan van hogy valakinek megszűnt minden baja, és teljesen "tiszta" lett a személyisége, meg az idegrendszere?
2019. aug. 22. 00:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy szinte minden embernek van kisebb-nagyobb zavara, problémája, feldolgozni valója. Van akinél időnként jön elő, másoknak alap természete olyan amilyen. Az, hogy ki mennyire képes feldolgozni, átlépni rajta leginkább intelligencia és tudatosság kérdése.
2019. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem normális életem volt, mégis kevertszemélyisegzavarom van.
2019. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nekem normális életem volt, mégis kevertszemélyisegzavarom van."


Ez hogyan nyilvánul meg? Mi az ami a leginkább zavar ebben?

2019. aug. 22. 13:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Van bennem borderline, düh kitörés, kezemet eltörtem a falba. Zuhanyrózsával véraláfutásosra vertem a fejem. Kulcsot szúrtam a combomba. Ajtót szakítottam be, tárgyakat zúztma szét. Van bennem nárcisztikus is, jobbnak gondolom magam az embereknél, mindenben a legjobb akarok lenni. De van elkerülő is, ami a nárcisztikus ellentétje, végletek embere vagyok. Önbizalom hiány, nem bírom elképzelni hogy egy csaj boldog lehetne mellettem, bejöhetek neki, közben azt érzem hogy én nézek ki a legjobban, ez a csaj kevés hozzám.

De pl túlzottan ragaszkodok tárgyakhoz , állatokhoz.

Folyamatosan szívok és X boxozok. 35 leszek. Több mint 10 éve nincs komoly kapcsolatom.

2019. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Apám lelépett csecsemő koromban de egyáltalán nem éltem meg rosszul, gyerekként nem éreztem hiányát. pszichomokus mondta h részben amiatt lettem ilyen. Meg mostoha fater is eléggé terrorizállt amíg egyszer ki nem provokálta hogy lerúgjam. Akkor el kellett költöznöm, pár évig nagyszülőknél laktam. Pénz az volt.
2019. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!