Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Dependens személyiségzavarral...

Dependens személyiségzavarral lehet valaha normális életem?

Figyelt kérdés
Egy idő után észrevettem,hogy függővé teszem magamat másoktól,emiatt tönkrementek az emberi kapcsolataim,így borzasztó egyedül lenni. Pszichiáter állapította meg nálam. Csak szenvedek egyedül.
2018. dec. 30. 22:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem gondolsz magadra "Dependens személyiségzavarosként"

Pont nemrég olvastam egy könyvet a szélyiség zavarokkról. 90%-a humbung.

Személyiség típusok vannak benne leìrva zavarként. Persze vannak, nem azt mondom hogy egy Antiszociális, vagy egy nárcisztikus nem beteg de a te "betegséged" teljesen más.

Rá fügsz másokra? Hol ezzel a baj? Barátok, szerelem, családtagok. Függővé tesznek. Ha velük vagy boldog leszel, ha nem hiányoznak ( van hogy nagyon) és szomorú vagy. Akkor aggódnék ha nem ìgy lenne. Túlzásba viszed? Többször kìvánod a társaságukat mint ők a tiédet? Nem baj. Önkontrol gyakorlása. Megtanulhatod hogy fogd vissza magad, hogy ne tedd tönkre a kapcsolataidat. Megfigyeled az ők igényeit és a sajátodat. Aztán kitalálod az arany középutat.

Látod? Ìgy leìrva csak egy kis probléma amit tudsz kezelni egy kis önismerettel és ön fejlesztéssel. A pszichológia bizonyos mértékben hasznos, de manapság már túlzottan elburjánzott. Túlgondolva pedig inkább árt mint használ. (Mint a te "betegséged") Minden emberre rálehetne kiabálni valami elmebetegséget ezek alapján. Javaslom ne gondold ezeket túl.

2018. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!