Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire fel szidják és nézik le...

Mire fel szidják és nézik le a fiatalokat az idősek?

Figyelt kérdés

Illetve az idősek egy jelentős hányada.


30 évesen én is elég sok neveletlen tinit látok, de nem látok alapot rá, hogy pont egy idős ember szidja a fiatalokat, mivel nem látom, hogy jobbak lennének, mint ők.

Úgy értem, a legtöbb idős, akivel találkoztam, arrogáns volt, de meglehetősen műveletlen, az "élettapasztalatán" és a korán nem nagyon tudott másra büszkének lenni, viszont meg volt róla győződve, hogy bölcs, és sokkal értelmesebb, mint bárki, aki fiatal.


itt is gyakran szidják a fiatalokat 60+-os emberek meglehetősen lekezelően, miközben alapvető érvelési/helyesírási hibákat vétenek és nem igazán vannak képben a világ dolgaival.



2019. aug. 22. 10:38
1 2
 1/16 Breast ***** válasza:
15%
Miért szidják és nézik le az időseket a fiatalok?
2019. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, ne írj, köszi.
2019. aug. 22. 11:00
 3/16 Breast ***** válasza:
27%

Te a kérdésedben megfogalmaztál egy tényt, ami oda-vissza jelen van.

Meg aztán honnan a fenéből tudjuk, hogy az illető miért nézi le a másikat. Él több milliárd ember, van egy pár indok is.

2019. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

25 éves vagyok, csak leírom, amit a nagyiék gondolhatnak. Az ő idejükben (itt Magyarországon is) csak a munka volt munka hátán. Mesélték, hogy mielőtt elmentek volna dolgozni a TSZ-be, még kimentek kapálni a saját földjeikre. Aztán munka után is mentek a gyümölcsösbe stb. Nem volt mozi, kávézás, bulizás, stb. Csak munka. Az volt a becsülendő. Az ő szemszögükből a mai fiatal társadalom elkényelmesedett, túl lazák meg lusták is.


Nekem sem elég, ha tanulok, mert szerintük az nem is munka! Ja és az sem, ha valaki az irodában ül, mert az milyen munka már...ami nem kétkezi munka, az nem munka (szerintük). Ha diákmunkára megyek, az milyen már, az túl könnyű. Nem járok bulizni sem meg semmi, itthon segítek sokat, de nekik semmi nem elég...mert az ő idejükben ők bizony világostól sötétig dolgoztak. Megérteni nem igazán lehet őket, csak annyit tudok mondani, hogy változik a világ, ők meg nem változtak vele.

2019. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A két korcsoport teljesen máshogy nőtt fel, más körülmények között "szocializálódott", más értékrendet képvisel, ami sokszor elfogadhatatlannak tűnik a másik számára. Ez általánosságban. A csoport, amit te leírtál, az inkább már az arrogáns/nárcisztikus típusba lóg bele.
2019. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

# 4/5


"csak annyit tudok mondani, hogy változik a világ, ők meg nem változtak vele."


valószínűleg ez a kulcsmondat. Egyszerűen nem fogják fel, hogy már más világ van, megérteni sem akarják.

Nagypapámtól megkaptam, hogy miért tanultam tovább, hiszen diplomával is nehezen találtam normális munkát, elég lett volna érettségi, aztán irány a gyár.


Arról viszont lehetne elmélkedni, hogy mennyi érdemi munkát is végezték a TSZ-ben. Mert nagymamám pl. ott "dolgozott", azaz 3 barátnőjével beszélgetett 30 évesen keresztül egy TSZ-ben, ami 200 méterre volt a lakhelyüktől, aztán 53 évesen elment nyugdíjba.

2019. aug. 23. 09:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért tegyük azt is hozzá hogy nálunk a szocializmus miatt a középosztályt is szépen leépítették, ezért is lehetnek olyanok hogy a nagyszülők ilyeneket mondanak hogy "minek tanultál, elég az érettségi és irány a gyár". Tőlünk nyugatabbra az a generáció is rájött hogy a technológia, az állandó fejlődés érték. Persze itthon... na hagyjuk.

A másik fele a dolognak hogy én is nemrég kezdtem rájönni hogy ez "a fiatalabb generációval most már véget ér a világ, olyan borzalmasak" 50, 100, 500 éve is jelen volt. Azt hiszem ilyen Arisztotelésztől származó beszédekben is találtak erre utalást hogy összedől minden mert a fiatal generáció az ördög maga. :)

2019. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Én azt utáltam, és ez nagyon sokszor előjött, hogy az idősebb úgy beszélt velem, mint egy büdös paraszt, és ha hasonló hangnemben szóltam vissza, akkor fel volt háborodva, hogy tiszteletlen vagyok az idősebbekkel. Én erre mindig azt mondtam, hogy akkor nem kellett volna neked is tiszteletlennek lenned! Ez oda-vissza működik, nem pedig úgy, hogy az idősnek KIJÁR! És majd azt hiszi, akármilyen stílusban beszélhet velem, én meg becsicskulok, csak mert idős? És nem azzal volt a bajom, hogy máshogyan gondolja a dolgokat, azt elfogadom, megértem, hogy máshogy nőtt fel. De a korát használja fel mentségnek arra, hogy okádék hangnemben szóljon hozzám, az nem működik!
2019. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

# 8/8


nekem pár hónapja volt hasonló élményem. öregasszony a biciklijével keresztbe állva beszélget a bicikliúton. megvárom türelmesen, míg pofavágások közepette arrébb vonul. majd mikor elmentem mellette, még be is szól, hogy szívesen, és természetesen letegezett. visszafelé már kicsit arrébb volt, mondom neki, na csak sikerült elállni az útból, aztán visszategeztem. természetesen vérig sértődött.

ezt nem tudom megérteni, hogy buta, műveletlen idősek - akik még beszélni sem nagyon tudnak rendesen - , miért gondolják, hogy lekezelőek lehetnek vagy lenézhetnek bárkit is. nincs semmijük, amire büszkék lehetnek, csak h leéltek 60+ évet.

2019. szept. 3. 10:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
en 64 eves vagyok es nagyon kedvelem a fiatalokat. persze azokat akik normalisan allnak az idosebb generaciohoz nem "ven hulyenek " tekintik az embert pusztan a kora miatt. kedvelem hogy okosak sok tekintetben szivesen tanitanak akar engem is olyan technikai dolgokra (internet telefon stb) muszaki kezelesre amiket en nem tudok vagy ertek. Meg sosem fordult elo hogy ne kaptam volna toluk kedves utmutatast. hozza kell tennem nem Mo on elek tobb mint 30 eve, es ugy fogom fel hogy minden generaciora szukseg van. a fiatalokra mert ok biztositjak majd a jovot mirank meg azert mert ha korunk es egeszsegunk engedi ( es valamennyire muveltek is vagyunk) ha tanacsot kernek vagy segitseget mi is tudunk a fiataloknak nyujtani. azt gondolom nem szabad a korkulonbsegek miatt ellensegnek tekinteni a masik korosztalyt. egyebkent azt vettem eszre hogy mivel en eleg derus termeszet vagyok alapbol kedvesek velem fiatalok oregebbek egyarant. egy alkalommal mivel eleg keson szereztem jogositvanyt 49 eves voltam nem birtam kiallni az elottem es mogottem parkolo ket kocsi kozul, mint friss jogositvanyos nem mertem nekifogni. nehany fiatal srac allt az uzlet elott es megkertem hgy ne haragudjatok nem allna ki nekem valamelyikotok mielott jo nagy kart csinalok itt mindenkinek? a sracok jot nevettek es az egyik keszsegesen maris kiallt a kocsimmal , jo utat "take care" vigyazz magadra es egy rossz megjegyzest se kaptam toluk. az hogy valaki fiatal vagy idos csak allapot de nem erdem. egyikunknek se;-))) a fiatalok megoregszenek mi meg ne felejtsuk el hogy voltunk fiatalok. akkor nem lesz a "bezzeg az en idomben" amitol anno en mindig megvadultam.legyunk turelmesek es BARATSAGOSAK egymassal korra valo tekintet nelkul.
2019. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!