Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősek miért a fiatalokat...

Az idősek miért a fiatalokat szidják, ha ők így viselkednek?

Figyelt kérdés

Elmesélem, hogy mi történt velem (19L) nemrég. Az idősek és fiatalok közötti generációs különbségekre keresem a választ és arra, hogy miért történhetnek ilyenek.


A postán megcímeztem, a levelem, majd a sorszámkiosztóhoz léptem (ahol nem volt senki) és tanulmányoztam, hogy melyiket is nyomjam, amikor is valaki arrébb lökött majd a vállam felett átnyúlva megnyomta az ő számára optimális gombot, és megvárta a cetlit. A viselkedése miatt hosszasan bámultam rá, ekkor láttam csak meg, hogy 50 éves magyar (!) nő az illető és vártam a magyarázatot a jelenetre, majd minek után nem törődött velem, aki 20 cm-re voltam a fejétől, megkérdeztem, hogy tán zavarom-e. Megnyugtatásomra érkezett a kielégítő válasz egy vállrándítással: nem. Majd fogta magát és szépen helyet foglalt.


1. Nem nézegettem olyan sokáig a kijelzőt, hogy valaki azt megunja és emiatt tegyen így. Éppen csak oda léptem én is.

2. Ha a hölgynek esetleg sok cucca lett volna és cipekednie kellett volna, valahol még megérteném a sietséget, bár akkor sem értem, hogy 10, maximum 20 másodperc mit számít, így meg, hogy csak egy kistáska volt nála, főleg jogtalan.

3. Nem volt elég idős ahhoz, hogy így viselkedjen.


A kérdésem tehát nem az, hogy mit kellett volna tennem, mert arra 1-2 jobbnál jobb alternatívát már én is kiötöltem, hanem, hogy mire volt ez a személyem ellen irányuló cselekedet jó. Esetleg ha valakivel történt hasonló, azt is szívesen olvasom. Köszönöm :)


u.i. Nem sajnáltatás végett írtam ki a kérdést, mert nem lett bajom, egyszerűen csak rosszul esett és oktalannak, jogtalannak tartom.


2016. júl. 27. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne tulajdoníts sok jelentőséget. Vkit kell szidni....
2016. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
50 éves NEM idős, hanem középkorú. Minden korosztályban vannak, akik szeretnek tolakodni.
2016. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Az idősebbek mindigis lenézték a fiatalabb korosztályokat, ez már így volt nagymamám és anyukám idejében is (elmondásuk szerint), de erről nem mi tehetünk, hanem a változó világ, törődjenek bele. :D Persze attól még legyen meg mindenkinek a magához való esze.

Ez az asszony meg biztos egy problémás, megszomorodott nő, ha neki így jó, csinálja, ne húzd fel magad rajta, annyit nem ér. :D

2016. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
nem az életkoron múlik ez, ugyanúgy vannak fiatalok és idősebbek között is büdös bunkó parasztok :)
2016. júl. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy valaki ilyen inkabb szemelyiseg, nem pedig korosztaly beli jellemzo.
2016. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban sok az arrogáns vénasszony, az öreg bácsikkal érdekes módon nagyon ritkán van probléma.

Amúgy konkrétan a te esetedben én úgy szoktam csinálni ilyenkor hogy oldalra állva nézem a választási lehetőségeket és csak akkor állok a gép elé ha már eldöntöttem melyiket választom.

2016. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Idióták mindenhol vannak, a postán is.

Csak azt nem értem, miért kellett kiemelni, hogy "magyar(!)" volt az illető. Tán mert magyar, illedelmesen kötelező viselkednie?

2016. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Ez nem a "személyed ellen irányuló cselekedet" volt. A nő tudta, melyik gombot akarja, te meg totojáztál. Ettől még nem volt szép, amit csinált, de ennek semmi köze a generációs ellentétekhez.
2016. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez velem is előfordul nap mint nap, pedig 34 éves öregember vagyok trottyos nadrágban, szódásüveg szemüvegben, hegyes süveggel a fejemen és faragott tölgyfa bottal. Eddig még soha nem mertem kigáncsolni egy ilyen nénit, és szerintem ezt ezután sem fogom merni megtenni. De lehet bekészítek a tarisznyámba egy hurkapálcikás magyar zászlót és a legközelebbi ilyen néninek a kezébe nyomom. Lengesse csak, addig is csendben marad. :-D
2016. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Volt 1 idős nő, aki paraszt volt, és msot miért a sok millió idős szidja a fiatalokat? Aha, szokásos gyk színvonal.

Egyébként meg nem is értem, hogy a mai f@ szbúkgenerációs fiatalokat, hogy nem lehet szidni... Az addig meg van, hogy mindig is meg volt ez a szidás a fiatalok felé, de most legalább eddig soha nem látott jogossághoz jutott a dolog.

Mondom ezt a 20 évemmel, mert nnics undorítóbb, mikor azt kell látni, hogy egy társaságban, autóban, randim, akárhol mindig valaki a fost nyomkodja csak, és megöli a hangulatot.

2016. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!