Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire fel szidják és nézik le...

Mire fel szidják és nézik le a fiatalokat az idősek?

Figyelt kérdés

Illetve az idősek egy jelentős hányada.


30 évesen én is elég sok neveletlen tinit látok, de nem látok alapot rá, hogy pont egy idős ember szidja a fiatalokat, mivel nem látom, hogy jobbak lennének, mint ők.

Úgy értem, a legtöbb idős, akivel találkoztam, arrogáns volt, de meglehetősen műveletlen, az "élettapasztalatán" és a korán nem nagyon tudott másra büszkének lenni, viszont meg volt róla győződve, hogy bölcs, és sokkal értelmesebb, mint bárki, aki fiatal.


itt is gyakran szidják a fiatalokat 60+-os emberek meglehetősen lekezelően, miközben alapvető érvelési/helyesírási hibákat vétenek és nem igazán vannak képben a világ dolgaival.



2019. aug. 22. 10:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

Én az ilyen kötekedő, bunkó időseknek mindig csak egy valamit szoktam mondani:


"Tudja, a kor nem érdem, hanem állapot" Na erre aztán általában elnémulnak, én pedig továbbállok. Az értelmesebbje végiggondolja, a butábbak pedig úgysem fogják fel.

2019. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Mas a vilag kepe es az hogy idosebb elonyt elvez es termeszetesen ha nem szállítasz neki kesz hibatlan válaszokat akkor azonnal félresöpri mert magasabb szinten van így nem te fogod megmondani neki a tutit
2019. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértek. Egy kezemen meg tudom számolni, hány értelmes 50 feletti emberrel találkoztam Magyarországon.


Gyanítom, h az önbizalomhiányok/frusztrációjuk túlkompenzálása miatt is ilyenek..

Azt látom, hogy idősek nagy része borzasztóan túlbecsüli a saját képességeit. Általában van egy szűk szakterület, amihez értenek, de ezen kívül szinte semmihez nem tudnak hozzászólni, és igazából azt se tudják, milyen képességek kellenek ahhoz, h a mai világban érvényesüljön vki.


a mai idősek nagy része a szociban félrenevelt egyszerű proli, ennyi. néha mosolygok rajtuk, de alapvetően sajnálom őket, ahogy majd összecsinálják magukat, annyira szidják a fiatalokat, h "bezzeg az én időmben", miközben megmukkanni nem tudnak idegen nyelven, vagy megoldani egy egyszerű informatikai problémát.


az 50 felettiek helyében inkább meghúznám magam, és megtanulnék viselkedni. Jó lenne, ha megtanulnék végre, hol a helyük, és nem okoskodnának, kötekednének, hanem behúznák fülüket farkukat.

2020. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%
Sok minden miatt lehet. Irigyek a fiatalságodra, lehetőségidre/ azt gondolják, megtehetik, mert öregek/ unatkoznak stb, stb.
2020. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős ember teljesen más korban nőtt fel, alig van köze a mai világban, próbál ragaszkodni a régi „értékekekhez”. Raádásul burokban élnek, nyelvet nem beszélnek, a kis környezetükben társalognak a hozzájuk hasonló nem túl okos emberekkel, így nem veszik, hogy buták.

Itt a gyk-n is láthatod, bizonyos idősek mennyire nem tudják, hol helyük. Most nemrég valami idős séf osztotta ki a fiatalokat, hogy ne menjenek ki külföldre, itthon tegyék jobbá az országot. Először ha élőben próbálna így nevelni, lehet, hogy úgy nyakon vágnám, hogy felállni nem tudna, aztán meg nevelgesse a családtagjait, ne idegeneket.

Aztán volt olyan is, hogy hosszú hajjal lilában bicikliztem, erre egy nyugdíjas polgárőr morgott valamit az orra alatt, de olyan is volt, hogy később kellett a Duna-partra mennem biciklizni, mert ott volt egy idős festőművész, aki mindenkinek kéretlen tanácsokat adott arról, hogy házasodjak meg, hova menjek biciklivel, mintha a gyereke unakája lennék, és egész világ meg a tanítványa.

A „Felneveltünk egy életképtelen generációt” című írás tényleg jó példa (valaki írta a GYK-n is) arra, mikor egy piacképes tudással nem rendelkező, egész életében keveset kereső idős tanárnő erős szereptévesztésben van, és meg van sértődve, amiért a tudása elavult és a fiatalok nem olyan szolgalelkűek, mint ő. A kedvencem az volt, amikor ezt az írást egy egykori főnököm, egy 100 kg- os érettségivel rendelkező nő is lájkolta, akinek a tudása kimerült a fénymásolásban. Ő is borzsztóan meg volt sértődve, amiért minden fiatal otthagyta a cégét, és továbblépett.

2023. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
10 es vagyok. annyit tennek meg hozza mivel mar 35 eve elek kulfoldon hogy szerintem itt nyugaton a legtobb idos ember nem alapbol rosszindulatu ezert er bennunket sokkal kevesebb attrocitas mint Mo on. Szomoru dolog hogy a generaciok egymast ellensegnek tekintik, hiszen az eletben mindannyiunknak jut megfelelo szerep csak meg kell talalni. en a mai napig tisztelettel nezem amikor mar par eves gyerekek is magabiztosan kezelik az I phonokat es mindenfele technikakat ahol en meg nagyon ovatosan jarkalok. a baratainktol kaptam egy Samsung Galaxy telefont , nagyon orultem neki mert a masik olyan regi volt hogy mar a toltest se vette fel, de beletelt egy evembe meg jo sok kiserletbe mire a magam szamara fontos funkciokat megtanultam rajta, pedig az egyik kedves fiatal ismerosunk turelmesen magyarazta a dolgokat sot beprogramozta es leirta nekem a pass wordoket es mindent amivel most mar elboldogulok szepen. Fiatalok, legyetek talan picit elnezobbek azokkal az idosebbekkel akik megerdemlik a turelmeteket es idosebb korosztalybeli tarsaim adjatok meg a tiszteletet a fiataloknak es meglatjatok milyen hamar meg lehet talalni az osszhangot meg 50 ev korkulonbseggel is. Kellemes Husveti unnepeket kivanok mindenkinek!
2023. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!