Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is több az olyan...

Szerintetek is több az olyan öngyilkos, aki a tette előtt sose gondolt rá, mint az olyan aki folyamatosan szuicid hajlammal küzdött?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember osztja, hogy meg akar halni, vagdossák magukat, szuicid hajlamaik vannak stb.

Ennek ellenére nem ők ölik meg magukat, hanem azok akiknél semmi előjele sincs. Valami megtörik bennük, és döntenek a sorsukról.



2019. aug. 25. 21:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Aki rakosgatja ki a depressziós idézeteket és direkt feltűri a felsője ujját, hogy látszanak a vágások a karján (amik inkább csikarások) valószínűleg csak sajnáltatni akarja magát a komolytalan problémái miatt.

Aki komoly depresszióval küzd nagy valószínűséggel szégyenli, amiért ,,gyenge" és rejti, míg végül nem bírja tovább.

Nem olyan rég igencsak a mélyponton voltam. Hihetetlenül szégyelltem, hogy gyenge vagyok, sebezhető, pedig mindig életvidámként ismertek, aki mindig boldog, akkor pedig nem akartam, hogy ilyennek lássanak. Rengeteget bántottam magam és nem egyszer próbálkoztam az öngyilkossággal (szerencsére, mint látható sikertelenül). Két ember tud róla, ők is csajazért, mert mondtam nekik.

Az ilyen dolgok sajnos mindig akkor derülnek csak ki, mikor már túl késő.

2019. aug. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így gondoltam, volt egy éveken at panaszkodó ismerősöm, aztán tényleg megtette. Biztosra ment, így sem azonnal halt meg, de nem tudták megmenteni. Volt egy másik, róla nem derült ki mennyire volt szándékos, ő meg ilyen mindig kemény embernek mutatta magát, nem is tudtam elképzelni, de akik közelebbről ismerték mást mondtak. Nem lehet ezt tudni, szerintem az sem tudja biztosan akinek eszébe jut, mert a legtöbb embernek azért eszébe jut, de megtenni egész más lehet.
2019. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Aki tényleg meg akar halni, vagy öngyilkos akar lenni, az tapasztalataim szerint nem sokat beszél róla, vagy ha beszél, akkor csak 1-2 embernek. Nem azért, mert szégyen, aki idáig eljut az már nem éppen azon töri a fejét, mások mit gondolnak az érzéseiről, hanem azért, mert horrorisztikus kimondani, de még csak gondolni is rá. Aki (tudatosan vagy tudat alatt) nem gondolja komolyan, az nem érzi ezt a fajta rettegést, így gond nélkül kimondja. A "meg akarok halni" mondat mást jelent, ha mélységében érted, mintha nem. Ahogy a "meg fogok halni" is más, ha csak mint távoli eseményt jelentesz ki vele, és más, ha tudod, hogy egy hónapod van hátra.

Talán ezért lehet, hogy több az olyan öngyilkos, aki nem beszél előtte róla, mint aki igen.

2019. aug. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Itt van 3 kérdés hasonló témával, remélem segítenek egy picit, azoknak akik ezzel küzdenének:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..


Jobbulást, kitartást és szép napot! Üdv.

2019. aug. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!