Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértő ha azt mondtam...

Miért sértő ha azt mondtam egy rég nem látott nö ismerősömnek, hogy nagyon csinos?

Figyelt kérdés

Semmi hátsó szándék nem volt bennem. Régen munkatársak votunk, jó volt a kapcsolat. Akkoriban naponta beszélgettünk, néha elmentünk bulizni is.

Tegnap délután 7 év után találkoztam vele. 29 éves, de jobban néz ki mint anno. Teljesen ledöbbentem és szó szerint ezt mondtam:

De örülök, hogy találkoztunk. Jól nézel ki, nagyon csinos vagy!

Ezen megsértődött, a közös ismerősünk mondta, hogy nem tetszett neki amit mondtam, mert soha nem lehetett szó hogy felmerüljön köztünk bármi. Amúgy eszembe se jutott mert ő 185cm, én meg 170cm. Nem értem miért látott bele ebbe többet, csak egy őszinte bók lett volna.


2019. aug. 28. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem sértő
2019. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem sértö. Szerintem bolond a nô.
2019. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez a tipikus rá nézel és"Van barátom" effektus.
2019. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Tedd fel a szart a polcra és lekvárnak képzeli magát. Még ha folyamatosan mondogattad volna, akkor érthető lenne, de így egyáltalán nem. Beképzelt pitsa.
2019. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Ennek több oka is lehet... Félreérthette vagy a hangsúllyal volt a gond bár nem is értem miért tartottad egy ilyennel a kapcsolatot mégcsak baráti szinten is... :')
2019. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Miért baj a magasság? Na mindegy.


Lehet az a baja, hogy ezzel meghatároztad a nemét, igen, mostanság nem szabad ilyet mondani és előre sem szabad engedni a nőket sehol mert hátrányosan élik meg, ősembernek gondolnak aki szerint úgy jelzed, hogy ocsortány módon meg akarod szexelni, hogy előre engeded pl. Erre nincs logikus magyarázat, legközelebb ha találkozól vele kérj elnézést, hogy külsőségek alapján ítélted meg és nem úgy ahogy szokás és mindenképpen mondjad, hogy kasztráltattad üagad és többet ilyet nem mondasz.

2019. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Azért sértő, mert ostoba liba és valamin meg akar sértődni. Itt nem te vagy a hibás. Nem a magasságoddal van a baj, sem az övével, hanem azzal, ami a külső mögött van - és ez rá érvényes, nem rád. Kedves bókra egy viszonylag nevelt és kicsit is művelt ember ember annyit válaszol, hogy "köszönöm" vagy annyit, hogy "köszönöm, Ön (te) nagyon kedves/(vagy)".
2019. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Tudtam hogy nem hibáztam, csak nem értettem az okát. Itt nem arról volt szó hogy nem voltam elég PC, inkább arról hogy ne merjen már neki bókolni valaki aki nem tetszik neki.

Munkahelyemen már előre se engedem a nőket azóta hogy egy új kollegina leüvöltött amikor tartottam neki az ajtót “van kezem és képes is vagyok használni” mondta. Másik meg amikor a liftet fogtam jött azzal hogy “meg tudom nyomni a gombokat én is és várni is tudok, nem kell jópofizni, nem is ismerjük egymást”.

Ez a csaj akiről szól a kérdés tényleg elszállhatott hogy ilyen jól néz ki. Biztos megszokta hogy a hozzám hasonló férfiak inkább meg se merik szólítani.

2019. aug. 28. 09:14
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, mi baja lehetett.

A leírásod alapján ez egyszerű és őszinte bók volt, egy ilyennek pedig örülni szoktak az emberek. Legalábbis a többség.

Ne rágódj rajta, bolond a nő.


L

2019. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Rájött, hogyha a személyiségi jogokkal kapcsolatos rendelteket-törvényeket megnézni, akkor őt mindenféle jog megilleti, tehát aki hozzászól, akár egy ártatlan megjegyzést is, azt ő sértésnek veheti.
2019. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!