Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokás messengeren...

Miért szokás messengeren mondatonként enterezni?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet egyben leírni? Olyan idegesítő, amikor emiatt egyfolytában pittyeg a telefon.


(Sokkal idegesítőbb szokás, mintha valaki nem tud valamit és megkérdezi mástól (ami egy természetes dolog), ahelyett, hogy a googleba.)



2019. szept. 1. 18:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Van olyan ismerősöm, aki mondatokban ír, és van aki egy nagy regény-tömböt küld el.


Engem egyik sem zavar, de néha jobban kedvelem a mondatonkéntit.

2019. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, ilyenek az emberek :D Sajna nekem most nincs kivel chatelni megint, de hát próbálok ismerkedni és várni egy újabb lány tiltását :D

Aki tud helyesen írni, általába egyszerre küldi el a mondanivalót, vagy ha mégse akkor folyamatosan megy a chat

18f

2019. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Mifelénk nem szokás.
2019. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy inkább olyan, mintha beszélgetnétek. Mármint ha hosszú üzenetet küldesz, olyan, mintha levelet írnál, egybe leírod az egészet. Ha mondatonként küldöd, akkor inkább hasonlít az élőszóra, mert ott is bele tud szólni a beszélgetőpartnered két mondat között.
2019. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Előttem válaszoló szépen leírta, na de vannak akik szinte vagy ténylegesen szavanként küldik amit akarnak..na az viszont idegesítő.
2019. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nekem ténylegesen volt ilyen ismerősöm MSN-en, aki szavanként enterezett.


Az hogy ha mondatonként írnak, bele lehet szólni... Hát én élő szóban is utálom ha bele vágnak a szavamba, pláne ha folyamatosan. Olyankor szoktam arrébb menni.

2019. szept. 1. 20:36
 7/31 anonim ***** válasza:
Vedd le a hangot. Engem nem zavar, engem inkább a hosszú szöveg zavar.
2019. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

Mondatonkénti enter: A másik fél addig is tudja olvasni amit elkezdtem mesélni és a válaszát fogalmazni is, amíg én javában a mondandóm leírásával foglalkozom, és ha olyan véleménye lenne, azonnal tud reagálni rá. Ellenben a tömbösített szövegnél, ahol ha a végére ér, lehet, hogy el is felejti, amit hozzáfűzött volna. A másik, hogy eléggé zavaró/idegesítő is tud lenni, hogy várod már a visszajelzést az adott kérdésedre/válaszodra, látod, hogy az illető benne van a chatben/ír és csak vársz, vársz, a pumpa meg megy fel... Erre kapsz harminc sort....


A szöveghalmaz azért is negatívum számomra, ha az illető aktív, mert:

- ritkán van tagolva, nem is nagyon lehet

- ha nem használ írásjeleket az illető, könnyen félreérthető

- ha gyorsan ír és használja az autocorrectet is kapsz egy okádékot, amiből próbáld meg kibogarászni, hogy mit akar

...


Meg egyébként is, nem erre találták ki. Aki hosszú fogalmazásokat akar írni, az tegye meg más platformon, ahol adott a formázási lehetőség. Nem is kényelmes a hosszú és keskeny szöveget olvasni egy kis ablakon belül se a mobil kijelzőjén, se monitoron keresztül.

2019. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Én is utálom, ha 3 szavanként enterez valaki, aztán utólag látom, hogy 90+ olvasatlan üzenetem van. Volt egy ismerősöm akivel anno már az összeveszés határán próbáltam megértetni hogy baromi idegesítő ha így ír (rengeteget tudott beszélni a semmiről, tehát nem információt közölt ilyenkor, csak csevegett mert unatkozott), de a mai napig ezt folytatja. Nyilván az sem jó, ha 30 mondatot küld egyben valaki, a kettő között lenne az egészséges.
2019. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

1. Tagelni egy buborékban is lehet.


2. Nehogymár azért keljen levennem a hangot, mert egy két ember mondatonként enterez. Ez kb. ugyanaz a hozzáállás, mint hogy ha zavar hogy a szomszédod minden este odahány a lépcsőházba (vagy mást csinál) költözz el.


Ha meg az ilyenek miatt leveszem a hangot, akkor más üzenet értesítését sem fogom hallani.


Mellesleg idegesítő hogy valaki mondatonként enterez, nekem meg folyton lehalkul a zene hogy pittyegés sorozatot adjon a messenger, valamint az órám is egyfolytában pittyeg az ilyenek miatt.

2019. szept. 1. 22:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!