Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy foghatna jobban az agyam?

Hogy foghatna jobban az agyam?

Figyelt kérdés
Idén kezdek egy okj-s képzest,de mar 5 eve nem voltam iskolában és úgy érzem elbutultam ezidő alatt. Mivel fejleszhetném magam hogy könnyebben tanulhassak meg dolgokat?
2019. szept. 2. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyit tudok mondani, vesd bele magad.


Ha már ott tartasz, hogy tanulnod kell, rá fogsz kapni.

Sőt, úgy látom a motiváció már megvan, hiszen ha jól értelmezem a kérdés leírását, önszántadból kezdesz most újra tanulni.

Első körben szeretnék hozzá gratulálni! Ez már jó kezdő lépésnek.


Próbáld meg jól beosztani az időd, ez nagyon fontos.

Pár hét után ki fogod tapasztalni, melyik az az időszak a napodban, amikor tudsz tanulni.

Ki reggel, ki délután, ki éjjeli bagoly módjára.


Ha megtalálod, mikor a legfogékonyabb az agyad az új ismeretekre, el kell csípned.

Persze ezt mind úgy, hogy a többi teendőd is el tudd végezni.


Másik, ami még nagyon fontos, az a tanulási technika.

Szintén meg kell találnod azt a módot, ahogy meg tudod jegyezni a dolgokat.

Mivel szakmád lesz, nem elég bemagolni a dolgokat, hogy év közbeni vizsgákon átmenj, aztán úgy ahogy van el is felejtsd.

Rengeteg tipp és trükk létezik, interneten elérhető, de akár könyveket is olvashatsz (én utóbbit ajánlom), amivel fejlesztheted az agyad tárolóképességét. Mindezt úgy, hogy akár bizonyos technikákat alkalmazva rövidtávú helyett egyből a hosszútávúba juttatod az elolvasott/hallott információt.


Harmadik, pedig hogy mindig maradj lelkes.

Ha valamit nehéz megérteni, keress rá másik utat, jegyezd meg máshonnan, köss össze dolgokat, de sose szomorodj el, ha kezdetben még nem járatódik úgy az agyad, mint diák korodban, mikor egész nap csak a tanulásra kellett koncentrálnod, semmi másra. Se munkára, se családra se semmire...


Ahogy egyre többet tanulsz (még ha az eleje döcögős is), hidd el, 1-2 hónap és belejössz.



Hogy ne csak üres szavak legyenek, én is munka és háztartás vezetése mellett döntöttem el, hogy egyetemre megyek és már 2. éve tanulok szépen, becsülettel, minden nap.

Igen, lassan haladok, mert az érettségit is újra kellett csinálnom, mert az sem lett annak idején a legjobb.

De nem ez a lényeg, hanem hogy tényleg bele lehet lendülni újra.


Amikor munkába mentem, inkább tömegközlekedést választottam, mert a 40 perces úton nagyon jól le tudtam jegyzetelni akár egy egész fejezetet is az anyagból.

Ebédszünetben pedig visszaismételtem.

Hazafele újra leírtam, amire emlékeztem, és úgymond mire hazaértem és "elkezdtem volna tanulni" az első része már kész is volt :)

Begépeltem számítógépre és így már ha úgy tetszik, be is betonoztam az agyam tekervényébe.


Aztán ott van még, hogy főzés/mosogatás közben hallgattam/olvastam a könyvet telefonról (van appom, ami felolvassa a jegyzeteket).


+ ha marad időd sportolni, akkor sport után brutál jól fog valamiért az agy.

A test kimerül, az elme feltöltődik.

pl. mikor az első OKJ-m csináltam (98% van a biziben), akkor minden edzés után, amíg elkortyoltam a kötelező fél liter vizem, átvettem az aznapi anyagot.

Többet nem is tanultam aznap. Mint a szivacs, úgy szívtam be a betűket.



Szóval csak bátorítani tudlak, próbálkozz, menni fog. Ne úgy állj hozzá, hogy "én már öreg vagyok ehhez", a francokat! Memóriavilágbajnokságot is nyerte már meg 65 éves bácsi...

Egy kis placebó, egyél cinket meg gingko biloba+magnézium készítményt. :)

2019. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!