Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem merek...

Mit tegyek, ha nem merek időben elaludni?

Figyelt kérdés
Már jópár éve van, hogy minimum éjfélig telefonozok, csak hogy később jöjjön el a másnap, ezzel együtt az iskola. Akkor még csak a dolgozatok előtti éjjel csináltam ezt, most meg állandóan. Most, hogy kezdődik a suli, megint kezdek visszaszokni erre. Van pár tantárgy, amitől félek, meg az osztállyal se jövök ki nagyon, és szorongok is. Mit tegyek?

2019. szept. 2. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Erre szerintem az a megoldás, hogy meggyőzöd magad, hogy ezzel csak magadnak csinálsz rosszat, mert fáradt leszel. Azokból a tantárgyakból, amiktől félsz, fel kellene zárkóznod, de amúgy meg, attól mert pl. matekból nem jók a jegyeid, még lehetsz te jó töriből, vagy nyelvekből. Hidd el, hogy nincs akkora jelentőssége a jegyeknek, mint most gondolod. Persze, a suli fontos, de annyira bem, hogy magad tönkretedd. Ami meg a sulis társakat illeti, hidd el, nagyon sokan nem jönnek ki jól az osztálytársaikkal, itt az oldalon is találni sok ilten kérdést. Próbáld meg nem enni mafad ezen, ezek a dolgok pár év múlca jelentéktelenek lesznej. A suli után úgyis új környezetbe kerülsz, új embereket ismersz majd meg, őket meg nem kell látnod többet, ha nem akarod. De a fontos, hogy ne mutasd ki nekik, se, hogyha megsértenej, se, ha megbántanak, be lássák, hogy neked rossz. És ha úgy van, nyugodtan állj ki magadért. Kitartást, átérzem, voltam hasonló heltzetben, de nyugi, a suli után változnak az erőviszonyok, sokszor a nyomikból lesznek a menők, a menőkből a nyomik. Kitartás.

2019. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Nyelvekből vannak gondok, jól mennek, de ha beszélnem kell, lefagyok, és félek, hogy kiröhögnek. És két részre van bontva az osztály, és pont azokkal vagyok, akikhez egy szót nem tudok szólni. Ők le se sz.rnak engem, mintha ott sem lennék.
2019. szept. 2. 23:53
 3/12 A kérdező kommentje:
Az osztály másik felével úgy ahogy kijövök, de annyira nem érzem jól magam. De érdekes, máshol meg tök jól kijövök az emberekkel. És köszi a segítséget, remélem jobb lesz
2019. szept. 2. 23:55
 4/12 anonim ***** válasza:
A kamaszoknak amúgy is változik a bioritmusuk, egyre később mennek aludni. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ha sokáig fent maradsz. Amúgy hallottál már az ASMR-ról?
2019. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
"félek, hogy kiröhögnek" Le kell tojnod, hogy mit gondolnak rólad mások. Persze könnyű mondani, de ez a jó taktika. Ha ki is röhögnek, ne csinálj belőle nagy ügyet. Nem lesz velük rosszabb a kapcsolatod, csak azért, mert kiröhögnek. És ahogy előttem írták, ha kijárod a sulit, már nem lesz fontos, hogy mi történt ott.
2019. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kéne ezzel foglalkoznom. De félek a sulitól már pár éve. És igazad van, nem baj, ha kiröhögnek, kb senki se vagyok a szemükben, rám se néz az a csoport.
2019. szept. 3. 00:43
 7/12 A kérdező kommentje:
De iskolán kívüli kurzusokon tökéletesen be tudok illeszkedni, beszélgetni másokkal, ez csak az osztállyal van így.
2019. szept. 3. 00:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Annyi a dolgod, hogy kiüríted a fejed és meditálsz.

Elgondolkodsz azon mi az igazán fontos.

Mitől halad az életed.

Mindent lehet, csak mértékkel.

Legyen rendszer az életedben.

2019. szept. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor ott szar az osztályközösség. Nem tudnál másik suliba iratkozni? Mondjuk, ha szimplán csak nem foglalkoznak veled, az még a túlélhetőbb. És hiába maradsz fönn soká, a reggel nem jön később.Viszont még kialvatlan is leszel
2019. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, de olyan érzés, viszont még fáradtabb vagyok ilyenkor, és mégjobban stresszelek, ma is gyomorgörccsel mentem be. Bár egész tűrhető volt, ezért érzem úgy, hogy velem van a hiba.
2019. szept. 3. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!