Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam a tesókat,...

Hogy altassam a tesókat, miért nem tud az 5. hónapos baba időben, nyugodtan elaludni?

Figyelt kérdés
5 hónapja nem tudom megoldani a problémám. A nagy fiam,2 éves nagyon szépen elalszik, de a kicsi.5 hónapos és jó ha este fél 10 körül le tudom tenni. Fürdés, vacsi mindkettőnek (tápszeres baba), aztán kezdődik. Sír, üvölt, ide-oda szaladok a 2 gyerek között. A nagynak mese, simi, puszi, ha mákom van ő elalszik, addig a kicsi üvölt. Mindent próbáltam. Hinta, ringatás, mese nézés, játék,énekelek neki,sétálok vele.. Hogy tudnám elérni, hogy ő is időben aludjon? Déltöl 2-3-ig alszik, meg 5 körül egy fél órát. Sokat sétálunk, napközben egy angyal. Viszont este altatni rémálom, ha el is alszik, akkor is kb. fél óra és vissza kell ráznom. Viszont ha elaludt, akkor alszik reggelig. Valaki segítsen, mert már nagyon nehéz. Főleg mikor a nagy is rázendít. Bárcsak az esték is olyan szépek lehetnének, mint a nappalok Köszönöm előre is.
2015. szept. 15. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
HA délután 5 körül alszik, akkor ne csodálkozz, ha este nem akar/nem tud.
2015. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy a koraesti, 5 órai alvást el kellene hagynotok. Ehelyett picit átalakítani a nappali alvásokat. A kislányom 7 hónapos,a kisfiam 2,5 éves. A mi alvásaink a következőképpen alakulnak: a pici lányom délelőtt 10 körül alszik egy rövidebbet (kb. 40 percet), aztán fél 2-kor mindketten alszanak egy nagyot fél 4-ig. Utána már nincs alvás, sétálunk, programokra megyünk,és este a kicsi 8-kor, a nagy 9-kor alszik.

Ez így megy már hónapok óta,a kicsi kb. 4 hónaposan hagyta el a koraesti alvást.

Szerintem a te 5 hónaposodat is megpróbálhatnád afelé terelni, hogy 5 órakor már ne aludjon. Told egy kicsit későbbre a nagy alvást!

2015. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,erre tippeltem,bár kemény menet lesz,hisz képes 5 körül teljesen kidőlni.:) Az a fél óra amit szunyál az meg feltölti teljesen.Itt lehet a gond.Persze biztos a fogacskák is mozgolódnak.Akkor holnaptól nekiállok kitolni,dél helyett 1-2 körül lesz szunya.Aztán estig fenntartom.Köszi szépen.Remélem hamar be fog állni az összhang. :)
2015. szept. 15. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:

az lenne a jó, ha délelőtt aludna egy kicsit, meg kora délután. De 5-kor már ne. Szerintem is azért nem alszik el, mert nem álmos még akkor.


Én úgy csináltam, hogy a nagyok szobájában altattam a kicsit. Mindent úgy rendeztem délutántól kezdve, hogy este együtt lehessen őket altatni.

A kicsit mellre tettem a kanapén, és onnan meséltem, énekeltem a nagyoknak.

2015. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Azért azt javaslom, hogy fokozatosan told ki a nagy alvás idejét, tehát minden nap 10 perccel fektesd később! Ha hirtelen már holnap dél helyett 1-kor akarod letenni, akkor pokolian elfárad, mire végre ágyba kerül és még nehezebb lesz az elalvás. Fokozatosan, úgy, hogy a baba szinte meg se érezze!
2015. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,erre tippeltem,bár kemény menet lesz,hisz képes 5 körül teljesen kidőlni.:) Az a fél óra amit szunyál az meg feltölti teljesen.Itt lehet a gond.Persze biztos a fogacskák is mozgolódnak.Akkor holnaptól nekiállok kitolni,dél helyett 1-2 körül lesz szunya.Aztán estig fenntartom.Köszi szépen.Remélem hamar be fog állni az összhang. :)
2015. szept. 16. 07:10
 7/10 anonim ***** válasza:
PRóbáld meg 11 körül altatni kicsit és utána a déli alvást 1-ig kitólni.
2015. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Rendben!Igaz akkor a nagyot is kicsit át kell rendeznem,mert ő is eddig délben aludt,de nem bánom,jövőre úgy is ovi.Délben még csak érte fogunk menni,ugyhogy így mindenképp jobb lesz.Igen,fokozatosan,mert ha átesnek a holtponton,az még rosszabb..:) Köszi szépen.
2015. szept. 16. 07:15
 9/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos baba akár háromszor is aludhatna még napközben, 1 alvás biztos, hogy kevés, semmiképp ne hagyd el a délutánit. Ha akarod biztos előrébb tudod hozni az alvásait, de akkor reggel is annyival hamarabb kell kelni.
2015. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap sikerült fél 1- kor aludnia,aludt fél 4-ig.Kaja,estig a levegőn játszottunk.Na persze nyertem egy órát este.9-kor dőlt ki.Ma szintén fél 1-kor szunya.2-kor teljesen kipihenve kelt.Hiába altattam,csak nevetgélt és persze megint 5-kor húsz perc szunya. :) Na a mai estére kíváncsi leszek..

;)

2015. szept. 17. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!