Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem is szeretnék már élni?

Nem is szeretnék már élni?

Figyelt kérdés

Idén végeztem el az egyetemet, de hiába keresek, nem találok semmilyen munkát itthon. Mivel nyelv szakon voltam, kicsit könnyebb volna kimenni külföldre is, de azt sem tartom jó ötletnek. Úgy érzem, hogy nem vagyok életre való, nem is igazán motivál már semmi, amiért annyira küzdenék. A pénz hajhászásától már most megcsömörlöttem, pedig még el sem kezdtem igazán. Nem igazán találok semmit, amiért érdemes volna felkelni, és dolgozni, még úgy is, ha lenne egy szuper munkahelyem, de még az sincs ugyebár.

A barátnőmnek, szüleimnek nem is merek erről beszélni, de szegény lányt jobban izgatja, hogy mi lesz velem mint saját magamat. Minden napom unalmas és kilátástalan.

Lehet ez ellen valamit tenni? Ki lehet mászni az efféle gödrökből, vagy ilyenkor szoktak öngyilkosok lenni az emberek?



2019. szept. 3. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd a dolgok jó oldalát, van egy aranyos barátnőd. Én cseszhetem a jó szakmámat, ha emberszámba sem vesznek a nők.


Egyébként kezdj el diákokat korrepetálni, nyelvoktatást vállalni.

2019. szept. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj munkaközvetítőhöz. Figyelj hiába kapnak utánad jutalékot több a fizetés pl. Budapesten.

Esetleg környezetváltozás. Életmód váltás.

Minden napnak jelentős értéke van.

Minden nap van miért felkelni.

Minden embernek két élete van. A második akkor kezdődik amikor rájön az ember, hogy csak egy van.

Tanuld meg értékelni amid van.

Szűntesd meg az életedben azt, ami zavar. Rajtad múlik, hogy változtass. Nem lehet az embernek ok nélkül ilyen gondolata.

Diplomás vagy ráadásul. Mások ráhúznak 2-3 évet és még akkor se sikerül az egyetem...

(tisztelet a kivételnek)

Gondolj bele milyen lenne, ha semmid nem lenne. Ha soha senki nem gondolna rád vagy mindenbe gondolj bele inkább.

Minden napot fel lehet dobni valahogy, még aki lusta szokott lenni az is rájön, hogy jó ötlet volt kimozdulni. És nem muszáj a tömegbe menni, ott a természet vagy vidék.

Esetleg szerezz háziállatot, az is izgalmas, ha van valami amiért felelősséget vállalhat az ember. Mégjobb, ha el tudjátok vinni sétálni... stb.

Válts szemléletet, inkább ebbe fektesd azt az energiát, amit az életed kioltására szánnál.

Hasznosak még a jelmondatok, amik motiválnak.

Mostantól minden nap tedd fel magadnak a kérdést, ha akarod. :

,, Most komolyan, tényleg csak ennyi telik tőlem? " De van még jópár.

2019. szept. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek, illetve itt egy hasonló régi kérdés is, talán segíthet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2019. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Az lemaradt, hogy mindenki akkor jön rá milye volt, amikor már elveszítette.

2019. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!