Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakin átmegy egy golyó,...

Ha valakin átmegy egy golyó, de nem ér létfontosságú szervet, mit érezhet olyankor?

Figyelt kérdés

Néztem egy dokumentum videót YT-on, amiben bandatagokat kérdezgettek, az egyik mutatta is hogy 13 éves volt amikor az első golyót kapta a combjánál, egy másik meg keresztül ment a gyomrán és a hátánál jött ki, közel a gerincéhez.


Nekem eddigi kezeléseim fogászaton, sebészeten voltak, pl köröm kivágás, varrás, foghúzás, vésés, és ezek után is megvoltam halva kb, úgy fájt a legtöbbje, a gyógyulási fázisban.


Akkor most egy szúrás, de inkább lövés következtében, sokkot kap az ember és az adrenalintól nincs is magánál? Mert nehezen hiszem hogy egy lyukkal a testben, erős vérzéssel képes valaki figyelni, menekülni, mozogni.


2019. szept. 4. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hasbaszúrtam magam munka közben. Nem szúrást éreztem hanem olyan volt mintha egy tompa tárggyal ütöttem volna oda. Kb csak 1.5 centi mély volt a seb, úgy megijedtem hogy nem éreztem fájdalmat, még én nyugtattam a munkatársaimat hogy nem vészes. Persze vittek a balesetire.
2019. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom az ember olyan méretű sokkot kap, hogy sokkal kevésbé érzi... De nincs tapasztalatom.
2019. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valójában ez egy igazán érdekes folyamat.

Elsősorban számít a fegyver illetve a golyó. Számít milyen a fegyver, egy sima pisztoly vagy akár egy vadászpuska illetve számít a golyó sebessége és a típusa. Minnél gyorsabb a golyó annál nagyobb kárt és torzulást okoz.

Számít az is hova kapod illetve mit érint. Általában ha a fő szerveket illetve verőeret nem ér a golyó nagyobb az esélyed a túlélésre mintha a gyomrodat érné mint ahogyan azt te is írtad.

Akiket meglőnek a helytől függetlenül általában erős vérzés jelenik meg amitől a sebesült eszméletét is vesztheti. Persze nem minden esetben van ez így de sok embernél elő fordul. Néhány ember nem érez fájdalmat a sokk és az adrenalin hatására de ez változó. A gyógyulási fázis tényleg fájdalmas ezeknél is mert ha tegyük fel átment egy szerveden a golyó és menthető akkor azt össze kell varni vagy ha olyan súlyos kivenni és másikat rakni bele vagy egy géppel helyettesíteni egy ideig. Egy biztos a felépülés az ami igazán fájdalmas.

2019. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8 évesen az egyik hüvelykujjam szakadt le tőből, nem éreztem semmit, mint ha el lett volna zsibbadva
2019. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az adrenalin miatt eleinte semmit nem érzel, maximum egy tompa érzést, mintha megütöttek volna egy serpenyővel, vagy nyomna valami. Aztán ha ez elmúlik, na akkor jön a gatyába csinálós rész. Ezért szoktak hamar érzéstelenítőt, és egyéb fájdalomcsillapítókat adni, vagy szélsőséges esetben altatni.


Bár engem nem lőttek meg, és nem is szúrtak le, egyszer telibe vágott egy motoros a zebrán úgy 40-nel. Nagyjából 5 métert repültem, csúsztam, végül az úttesten kötöttem ki úgy, hogy a motor rám esett. Semmit nem éreztem, csak azt, hogy nem tudok felkelni, de miután leszedték a motort, ez is ment. Leporoltam magam, és mint aki jól végezte dolgát, mentem volna tovább. Akkor szóltak hogy álljak már meg, mert hiányzik a fejemből egy darab, és amúgy ömlik a vérem. De ebből nem éreztem semmit még fél óra után sem, mikor már a kórházban vártam vizsgálatra. Mikor hívtak, a saját lábamon mentem be, gond nélkül. Megműtöttek, ekkor csak a varrótűt éreztem, viszont a kórteremben már azt hittem helyben pisálom össze magam.

2019. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy ütést érez, aztán zsibbadást, komoly fájdalmat nem. Miután kiment az adrenalin hatása, és eszméleténél van, akkor már fáj. És a gyógyulás is.
2019. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy milyen a kaliber
2019. szept. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A bandatagoknak annyira nem adnek a szavukra, max ha orvosi leletekkel a kezeben keszult a dokumentum. Mutattak a kimeno sebhelyt is vagy csak szovegeles volt?

Kollegamnak volt autobalesete, o siman kiszalt a kocsibol es nezte hogy milyen allapotban van az auto, es hogy milyen draga lesz megjavitani.

Kozben meg ugy szet volt szakadva a feje hogy majdnem egy evig tartott a felepulese.

Nalad kimaradt a sokk es azert erezted egybo a fajdalmat.

2019. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az adrenalin pont arra van, hogy kikapcsolja az agyadat, enyhítse a fájdalmat, és menekülésre/harcra ösztönözzön. Ilyenkor nincsenek észérvek. Viszont nagyon ritkán tényleg van olyan, hogy lefagy az ember. Néha a halottnaktettetés a legjobb módja az életbenmaradásnak. Ezek ösztönös tettek, ilyenkor nem sok dolognak vagyunk tudatában.


Bár az ilyen lövöldözős emberek éppenséggel adrenalin és élet-halál szituáció nélkül sincsenel tudatában a körilöttük lévő világról 😃

2019. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
Az adrenalin tényleg képes elnyomni a fájdalmat. Szintén autóbalesetem volt, én biciklivel mentem amikor elütöttek, repültem, végül egy betonkerítés fogott meg. Annyi volt hogy pár másodpercig nem hallottam hangokat és rájöttem, hogy az egyik lábamat nem érzem, nem működik. De felálltam és menni akartam haza, a roncs biciklit tolva-támaszkodva elsétáltam a koliig (párszáz méter volt) ahol a portás meglátott és hívta a mentőt. Nem értettem a felhajtást. Valójában több csontom repedt, köztük csigolyák is, valamint koponya alapi törésem is lett. De még az se tűnt fel hogy vérzek, elképedve néztem a kórházban amikor a rendőrök mutatták a helyszínről a képeket, hogy az ott mind az én vérem?
2019. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!