Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne ábrándozza...

Mit tegyek, hogy ne ábrándozzak mindig a jövőről?

Figyelt kérdés
Mindig eltervezem magamban a jövőt, hogy mi lesz. Komplett történeteim is vannak ezzel kapcsolatban. Csak az a probléma, hogy a kapcsolataim nincsenek épp a toppon. Nagyon félénk vagyok a való életben, a suliban a szünetekben, ha nincs öt a padtársam, egyedül vagyok végig. Mit csináljak, hogyan kezdjem el élni a mostani életemet?

2019. szept. 7. 17:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Minek akarsz "hírességekkel" ismerkedni?

Hidd el, pont egy olyan réteg, akik közé bekeveredsz megutálnád őket. (Tapasztalat, egy kiállításom alkalmából)


Ne legyél viszont naív mások felé!


Egyàltalán kikre gondolsz?


+Ezerszer jobb s nagyobb emberekkel lehet ismerkedni, mint az orrunk elé dobott "sztárok" stb.


Az álmodozás után nem búslakodni kell, amikor fejben visszajössz a valóságban, hanem elhatározni magad "igen, megvalosítom" .

Ha csak az orrodat lógatod azzal nem haladsz előre egy lépcsőfokot se s ez a gondolkodásmód miatt fogsz megrekedni, mint az átlag ember.


Ne tedd! Lépj, cselekedj, tervezz!

2019. szept. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Írd ki magadból! Mint ahogy egy spanyol mesében volt egy Rogelia nevű lány, aki állandóan ábrándozott, mindenféle színes álomképei voltak, és emiatt a mindennapi munkáira nem figyelt oda, mindent elszúrt, és ezért a családja haszontalan teremtésnek tartotta. Egyszer aztán Rogelia fogta magát, és elment egy öreg álomszövő asszonyhoz kitanulni a mesterséget, és akkor szőttesekbe szőtte az álmait az emberek nagy megelégedésére és örömére. Aztán a mindennapi házimunka is könnyebben ment neki.


Azt mondom legyél te Rogelia! (vagy ha fiú vagy Rogelio), írd ki magadból a jövőt, vagy ha a képzőművészet jobban megy, rajzolj! Ami meg a horoszkópot illeti, az asztrológia áltudomány, nem kell hinni neki. Én pl. Skorpió vagyok egyik barátom is az, és akkor egy közös barátnőnk megjegyezte, hogy mikor egy asztalnál ültünk, én egyfolytában beszéltem, a barátom viszont meg se szólalt.

2021. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!