Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kritizálnak más népet a...

Miért kritizálnak más népet a magyarok?

Figyelt kérdés

4 éve élek Berlintől 40 km re.Rokonok, ismerősök jönnek làtogatóba és egyre többnél tapasztaltam hogy úgymond kritizàlnak, affektálnak a magyarok.

Pár példa:első kérdés: sok migràns van? Tegnap nagy rábeszélés utàn megnèztük Berlint( nem akarták a vemdègek a vàrosnézést)

Amikor egy fejkendős nő felszàllt az Sbahnra, különböző megjegyzések, "büdös menekült stb" hangzott el.

A brandenburgi kapunál éppen egy demonstràció volt a rasszizmus ellen....

A hölgy ismerős félt tőlük, kérte, hogy ne menjünk arra

A màsik, amit kritizál sok magxar, az az ètel

Azt mondjàk, hogy az ètelek nem jók, csak a magyar zsíros, fűszeres étel.a finom

Kicsit úgy érzem, hogy elég nagy agymosàs zajlik otthon

Már annyira beleverik az emberek fejèbe a nemzeti,keresztèny eszmèt, hogy lenézik a többi nèpet

Amúgy meg èn is járok.haza, làtok ott is sötèt börű embereket, fejkendősöket is és nálunk is van demonstràció

Úgy tűnik nekem, hogy mi magyarok annak ellenère kritizálunk, hogy nincs mire

Ja és azt is megállapították, hogy nem is szèp Berlin

A szomszédok meghìvtàk az ismerőseimet grillezni és ők vègig csak.kritizàltak: ízetlen a hús, a salàtàt nem úgy kell csinàlni, a sütemèny nem olyan mint otthon stb

A németek meg már azt sem tudtàk, mit tegyenek nekik az asztalra

Azt tapasztalom itt kint, hogy az itteni emberek jobban elfogadóbbak mint a magyarok


2019. szept. 8. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Vannak csőlátású, rugalmatlan gondolkodású kőbevésett igazságú idióták, és vannak mások.
2019. szept. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

"Úgy tűnik nekem, hogy mi magyarok annak ellenère kritizálunk, hogy nincs mire";

"Úgy tűnik nekem, hogy mi magyarok annak ellenère kritizálunk, hogy nincs mire".


Ezzel a két mondattal nagyon-, de a többi tapasztalatoddal is egyetértek. Mi leragadtunk egy szinten, és arra vagyunk teljesen büszkék. Az újítástól félünk, csakúgy, mint a gondolkodástól, így van az, hogy a "tegyük fel, hogy...", meg a "Saci azt mondta, hogy a Juci azt mondta, hogy a Rita ilyen, meg olyan" szintű (nem)gondolkodás nekünk elég. Hasonló furkálódás megy a munkahelyeken, a családok közt, ahelyett, hogy elfogadnánk országon belül is egymást.

Nagy hatása van ebben a politikának is, de azt nem értem, hogyha népünk sok emberei tanult, akkor miért nem lehet önállóan gondolkodni, miért kell egy vezető hozzá? Talán az évtizedek óta fennálló tanult tehetetlenség a titok nyitja.

Azonban felmerül a kérdés, hogy akkor miért van, miért jelent meg Mo.-n a rengeteg pozitív életszemléletről szóló intézmény, tanfolyam, iskola, stb? Mert akkor ezek szerint haszna nincs.

2019. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Egy idő után az agymosás következtében a németek hozzá tudnak szokni olyan dolgokhoz, amelyek még régebben elképzelhetetlenek voltak a számukra. Lásd Hitler és munkássága! Ők ilyenek, el kell fogadni őket ilyennek. Mi magyarok meg másmilyenek vagyunk, sokkal kritikusabbak, hovatovább örök elégedetlenkedők, ezért a mi gyomrunk nehezen veszi be az olyan dolgokat, amiket a németek simán megkajálnak.
2019. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, de én ilyen bunkókat többet neg se hívnék azért, hogy leégessenek. :D


Egyébként nem vagyunk egyformák, én pl.szeretek rácsodálkozni másik kultúrára, érdekelnek a nevezetességek (bár Berlin nekem sem tetszett annyira).


Én is sűrűn utazom (főleg nyugatabbra), nekem is az a tapasztalatom, hogy kint barátságosabbak, közvetlenebbek az emberek.

2019. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát azért ennyire nem negatívak a legtöbben. de meghagyom, hogy sok a szkeptikus. apám is az a tipikus ózó. ó majd meglátjuk. mindenhez negatívan állnak hozzá. ezért is vonzzák ezt
2019. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!