Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kölcsön adtam, de nem kapom...

Kölcsön adtam, de nem kapom vissza, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek kölcsön adtam több millió forintot. Amiről nem írtunk papírt. Most meg nem hajlandó vissza adni. Állítólag nincs miből.

Mit tehetek? Papírt meg írathatok vele alá a tartozasarol?


2019. szept. 12. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt becumiztad rendesen.
2019. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyzőnél indíthatsz fizetési meghagyást. Ha nem vitatja, behajtják rajta. Ha vitatja, perré alakul, akkor bizonyítanod kell, hogy tartozik, pl bankkivonattal az utalást.
2019. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha bele megy hogy alá írja, de nincs miből vissza fizetnie?
2019. szept. 12. 20:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Kemény tanulópénz, ezt már lesheted, sajnálom :( Szerződés nélkül max 30.000 Ft -ig adnék, ha barát, ha nem. Üzletben nincs barátság.
2019. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát abba ezek után már hülye lesz belemenni.
2019. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha mégis bele megy?
2019. szept. 12. 20:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor hülye.
2019. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem tudják, hogy a szóban kötött megállapodás is szerződés! Ha nincs leírva, akkor is létrejött köztetek! Ráadásul, ha többen tudják bizonyítani, hogy valóban kölcsön adtad, akkor nyert ügyed lehet. Persze, évekig is elhúzódhat egy polgárjogi per, de meg fogod nyerni és remélhetőleg be lehet majd rajta hajtani, ha nem is egyszerre, havi részletekben igen!
2019. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért adtál neki ennyit, mire költötte és hogy-hogy nem tudja megadni? Nincs semmilyen bevétele, hogy részletbe fizesse vissza?
2019. szept. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyilvan azert kert Töled kölcsönt, mert nem kapott a bankban. Annak meg nagyon nyomos oka van, mert nem hitelkepes.


Ha, a bank szerint nem hitelkepes, akkor a barati kölcsönt sem tudja visszafizetni.


Nagyon sajnalatos az ilyen, de gyakori eset. Az okos a mas kárán tanul es nem a sajatjan. Ezt elkönyvelheted vesztesegnek.


A baj mar eleve ott van, ha valaki ismeröstöl, barattol kér kölcsönt, hogy megkerdezi tud-e az illetö kölcsönt adni. Attol a pillanattol fogva már nem ismerösöd vagy baratod. Ha azt mondon nem adsz elveszted a baratod, mert megharagszik Rád. Ha adsz, akkor meg nem kapod viszza es az miatt nem a baratod.


En csak 40ezret adtam kölcsön két tételben. Papirt is irtunk rola, de a birosag sem foglalkozott volna ekkora összeggel. A penzem utan futnom kellett, de visszakaptam. Penzt (autot sem) soha többet nem adok kölcsön.

2019. szept. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!