Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg, hogyan...

Hogyan változzak meg, hogyan legyek jobb és kedvesebb ember?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,

Majdnem egy éve nagyon magányosnak érzem maham. Az oszzálytársaim tök jó fejek, kedvesek és nem gúnyolódnak, mégis úgy gondolom, hogy a baráti körök már eléggé kialakultak, és volt egy olyan időszakom, vagy talán még mindig tart, hogy lenézek másokat, csakmert nem elég merészek, vagy nagyképűen gondolkodok róluk, elmarok embereket magam mellől, egyre inkább egyedül vagyok. Úgy érzem, gonosz vagyok, beképzelt és elveszett nem akarokn ilyen lenni, Szetetnék az a kedves, vicces és szerethető lány lenni, aki sosem voltam... Tudni akarom, hogy ki vagyok és hogy milyen vagyok, mit tanácsolsz? Voltál már ilyen helyzetben? Hogyan kezdjem el?


2019. szept. 12. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Jól értem, hogy nem tudod kontrollálni a viselkedésedet? Hogy akaratod és szándékod ellenére csinálsz dolgokat? Ki kényszerít ezekre?
2019. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
86%
Nem tudom , hogy pontosan mit érezhetsz , és hogy mi lenne a legjobb megoldás , de érdekelne , hogy mi alapján viselkedsz úgy , ahogy az említett emberekkel . Szerintem közrejátszik az is , hogy a külsőségekkel foglalkozol leginkább , javíts ki ha nem így van . Próbáld másokban az értéket keresni , mert mindenkiben van , ugyanígy bunkóság is , csak másképp kezeljük.Mielőtt bármi olyanra készülsz amivel árthatsz másoknak , próbáld meg az adott helyzetet egy másik szemszögből vizsgálni . 19f
2019. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
az első és legfontosabb lépést már megtetted.rájöttél a "hibáidra" és szeretnél azokon változtatni.17 éves vagy pofátlanul fiatal,talán ebben a korban még nem gond h ilyen érzéseid vannak,hiszen majd minden kései kamasz ilyen(felületes,nagyképű,gúnyos,seg...)Viszont akarod változást,aminek nem kell rögtön megtörténnie. " Az osztálytársaim tök jó fejek, kedvesek és nem gúnyolódnak" néha csak leülhetnél közéjük,hallgatni őket, velük nevetni.Na és ha nem elég merészek? Talán lehetnél Te, akiből bátorságot meríthetnek,lehetnél nyitott,segítőkész.és picit lehetsz nagyképű is :D de sose bánts meg ezzel senkit,főleg ha nem szolgált rá!nem olyan nehéz "normálisnak" lenni :) talán egy kedves mosoly jó indítás lehet. szervezz valami bulit,menjetek moziba,vagy csak pár lánnyal üljetek be valahová,fiúkról,zenéről,bármiről dumálni.
2019. szept. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Hát... igazából itthonról néha elég gonosz és bántó szavakat kapok, eszembe jutott, hogy talán ez is táplálhatja ezt az egészet...
2019. szept. 13. 13:46
 5/8 A kérdező kommentje:
2., 3. vászololó: szerintetek pszichológus segítene ezen?
2019. szept. 13. 13:47
 6/8 anonim válasza:
#2 vagyok, szerintem még korai lenne a pszichológus , lehet idővel elmúlik , és megváltozik a mentalitásod
2019. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem is korai a doki,viszont talán kellene egy fiú,egy szerelem :)de ez is is alakul menet közben.nehezítő körülmény ha a családban is felüti a fejét a veszekedés,de ez előfordul.szeretet és megbocsátás,na meg kompromisszum. ha bármelyik hiányzik az tud probléma lenni.
2019. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tudni akarom, hogy ki vagyok és hogy milyen vagyok, mit tanácsolsz?"

Például, ha én visszagondolok a gyermeki önmagamra, próbálok visszamenni a legelső emlékekig, akkor pontosan látom, hogy milyen volt az akkori önképem. Végtelenül nyugodt, csendes, békés, de önbizalomhiányos, társaságkerülő voltam, én tudom, hogy én ez vagyok, így jöttem a világra. És ha az élet meg is leckéztet, és idegbeteg, gyűlölködő valakit csinál belőlem, akkor is ha ez lecseng, visszatalálok a demó verziómhoz, az alapbeállításomhoz. És az az igazság, hogy ha próbálok is változtatni magamon, érzem, hogy az nem én vagyok, egy fárasztó erőlködés az egész. Ha önmagad vagy, akkor érzed magad a legkellemesebben, ezt tudni fogod.


A társaság peremén lévő emberek általában megértőbbek, elfogadóbbak másokkal saját hátrányos helyzetükből adódóan. Nem akarlak megbántani, de az a gyanúm, hogy ezt a viselkedésmintát esetleg otthonról hoztad, vagy valami kiváltja belőled, ezt csak te tudhatod. Érdemes lenne visszagondolni, hogy mikor kezdődhetett ez, átvizsgálni az eddigi kapcsolataidat, gondold végig, milyen nevelést kaptál, stb.


"Szetetnék az a kedves, vicces és szerethető lány lenni, aki sosem voltam... "

Szerintem az voltál, nem lehetsz igazán gonosz, ha van önkritikád, fejlődőképes vagy, és szeretnél a jóra törekedni. Valóban nagyon el lehetsz veszve, magadra kell találnod, hisz nem érzed magad jól ebben az állapotban!!

2019. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!