Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi sok ember azt...

Miért hiszi sok ember azt hogy ha könyveket olvas azzal több-jobb lesz másoktól?

Figyelt kérdés
Több személytől hallottam már hogy ő magasabb rendűnek tartja magát mert hogy ő könyveket meg szépirodalmat olvas, és ha egy vitában nem ő kerekedik felül egyből jön hogy te nem vagy senki, mert te nem olvasol, és ő mennyire művelt és jobban tud mindent mert x számú könyvet elolvasott.

2019. júl. 20. 21:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
Mert a tudás hatalom
2019. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%
25 pszichologiaval kapcsolatos könyv után én is többnek érzem magam egy átlag prolinál. Belőlük élek.
2019. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Most nem azért, de ha verseket, kitalált történeteket olvas valaki, abból honnan lesz több tudása és hatalma?
2019. júl. 20. 21:19
 4/36 A kérdező kommentje:

#2 az más, az szakirodalom, abban tényleg van tudás, annak van értelme, abból tanultál.


Az ilyeneket nem tagadom, mint amit írtál, meg a mindenféle tudománnyal foglalkozó irományokat. Ezeknek tényleg van hasznuk.

2019. júl. 20. 21:23
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Azt én is érzékelem, hogy akik regényeket olvasnak, azok sok esetben értéktelenebbnek érzik azoknak az embereknek a szabadidős tevékenységeit, akik nem. Vagy olykor magát az egéaz embert..
2019. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Ad egy kis logikát, rámutat a valós problémákra, javítja a fantáziád, érzelmeket fejez ki, betekintést nyerhetünk a történelembe, és még sorolhatnánk :)
2019. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
20%
Én se értem. Az csak egy kitalált történet.
2019. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%

A szakirodalom, meg az ilyentől, tényleg sokat tanulhat az ember. De minden más könyvtől is fejlődik az ember szókincse, új kifejezéseket ismerhet meg. Illetve a kitalált történetekből is sok dolgot meg lehet tudni. Mármint, én sokszor kitalált történetű könyvekből hallottam először valamiről, és érdekelt, ezért utánanéztem. Mondjuk ez a kíváncsiságom miatt is van.


De egyébként az ilyen emberek szerintem alapból nagyon beképzeltek. Én is szeretek olvasni, de sosem néznék le mást azért, mert nem olvas. Szóval ez a "én olvasok könyveket, ezért én jobb vagyok" egyenlő a beképzeltséggel, szóval szerintem az ilyen emberek nem csak ezen a területen néznek le másokat. Ez a megnyilvánulás, hogy "én jobb vagyok, mert sokat olvasok" is abból fakad szerintem, hogy valaki más téren is beképzelt. Mármint, nem azért, aki sokat olvas szakirodalmat, stb-t, az tény, hogy műveltebb lehet, mint aki nem olvas. Sok könyvet nem olvasó ember is beképzelt. Szóval nem csak sok könyvmoly ilyen.


Szóval tény, hogy a könyvekből lehet tanulni, de amiatt nem kéne lenézni másokat, hogy nem olvas annyit mint az az adott személy. Attól még nem értéktelen az az ember, és nem is feltétlen alacsonyabb rendű.

2019. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

Könyvmoly vagyok, könyvmoly barátokkal, és ismerősökkel. Soha, egyetlen rendszeresen olvasó embertől nem tapasztaltam még azt a viselkedésformát, amit leírtál.

Lehet, hogy Te pont összefutottál egy igazi s3ggfejjel.


Én pl. egy témában rengeteg olvasok, mert nagyon érdekel. Előfordult olyan, hogy éppen ez a téma került elő egy beszélgetésnél, és megemlítettem, hogy sokat olvastam erről, majd az olvasottak alapján példálóztam. Viszont ezt abszolút nem azért, hogy lenézzem azokat, akik nem olvastak róla semmit. Csupán megosztottam, amit én már tudok.

2019. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Én igazából sosem szerettem olvasni csak azt ami érdekelt. Most felnőttként is csak az elektronikával és informatikával kapcsolatos cikkeket, könyveket olvasgatok mikor kedvem van hozzá. Illetve van/volt elég sok féle virágom, és ezekkel kapcsolatos dolgokat olvastam elég sűrűn.
2019. júl. 20. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!