Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyik osztálytársam szerint...

Egyik osztálytársam szerint ronda vagyok, érdemes miatta megváltoztatnom a külsőmet?

Figyelt kérdés

Én (saját megítélésem szerint) átlagos vagyok. Egész szép arcom van, sminkelni alig, vagy egyáltalán nem szoktam.

A testalkatom egy megosztó kategória. Arányos vagyok, de teltebb a kelleténél, van rajtam 5-10 kg felesleg.

Ezen felül a hajam most lesz 1 éve, hogy növesztem egy rövidebb fazonból, ezért kicsit kiforratlan még a formája (épp ezért is hordom leginkább összekötve)

Egyik osztálytárs sráctól viszont valami olyasmit hallottam, hogy:"formás lány...de egyébként nagyon ronda"

És ez nagyon szíven ütötte, mert szerintem normálisan öltözködöm, szedem a szemöldököm, igényes a sminkem, ha van rajtam, és sose megyek fésülködés nélkül vagy zsíros hajjal közösségbe. Nem túl nagy az orrom, nem görbék a fogaim, szimmetrikus az arcom, nincsen rajtam sok pattanás se.

Nem értem mi bajom lehet😕 A srác, aki ezt mondta, nem ez az Adonisz típus (nem fájdalmasan ronda, ilyen 10/4-es kategória), nem igazán kedvelem, de valamiért (mert egy haverja tetszik), fontos a véleménye.

17/l



2019. szept. 14. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek másmilyen lányok jönnek be. Attól még hogy annak az egy srácnak nem vagy szimpi, nem jelenti azt, hogy másnak ne jönnél be. Sose változtasd meg magadat mások miatt, bármit amit csinálsz, csakis azért csináld, mert neked tetszik, vagy találd meg a saját stílusod.
2019. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi, ez kedves 😇, de bizonytalan vagyok.😔 Fogyni szeretnék, mert elegem van, hogy 10-en éve túlsúlyos vagyok, és teszek is érte (lement 4-5 kg). Az arcommal nem tudom mit tudnék kezdeni😕 Ami a ruháimat illeti: elég válogatós vagyok, és csak bizonyos fazonú, színű, és mintájú darabokat szeretek hordani. Ezek általában nem túl szexi darabok (mert rosszul érzem magam nagyon nőies ruhákban+ezek kényelmesebbek), de nem kifejezetten fiú ruhák. Alakom meg mindenben van, mert nem idomtalanra sikerültem😅

Lehet cserélnem kéne az öltözékeimen, és bátrabban festenem magam, de én ehhez nem vagyok elég magabiztos. Másfelől, mikor próbálom, olyan, mintha egy maszk mögé bújnék egy jelmezt hordva.

Vajon ez a "cicomázott én" szebb, mint a hagyományos kinézetem?🤔

2019. szept. 14. 22:23
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
"nem fajdalmasan ronda, 10/4". remek, egymast rondanak tartjatok. kellemes tarsasag lehettek, ha igy nyilatkoztok egymasrol. tokeletes par lennetek, zsak a foltjat. undorito
2019. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadnak akarj megfeleni! Ez a rövid válaszom erre.
2019. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
*megfelelni bocsi
2019. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A 10/4 az épphogy az átlag alatt van.

Azért látom ilyennek, mert van okom rá.

A 10/4 egyáltalán nem rossz, és sosem mondanám rá, hogy ronda, szimplán nem tetszik, és nem fogok megfordulni utána.

Nem értem a gyakorit...el vagyok keseredve, hogy mit kéne tennem, és belekötsz abba, hogyan értékelek másokat. Ez a srác mindennek elmondott, butának, unalmasnak, idegesítőnek, és kb megkeseríti az életemet azzal, ahogy velem viselkedik a mindennapokban. Tegnap és ma is csomót sírtam miatta.

Kicsit gondolkozz, mielőtt undorítónak nevezel 🙏, én tényleg megpróbáltam nem sértődött πcsa módjára írni, értékeld légyszíves!🙏🙏

2019. szept. 14. 22:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki ilyen undorító dolgot mond, azért én a kisujjam se mozdítanám. Senki se tökéletes de egy ilyen mondattal egy amúgy is bizonytalan embernek komoly bajt lehet okozni
2019. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem mi bajom lehet"

Kérdésben a válasz:

"valamiért (mert egy haverja tetszik), fontos a véleménye"

Ennyi. Olyasvalakire figyelsz, aki nem méltó rá.

"olyan, mintha egy maszk mögé bújnék egy jelmezt hordva"

Ezt jól mondod. Ha ilyen véleményeket fontosnak tartasz, egyre több maszkot fogsz magadra venni; egyre súlyosabb lesz, és idővel már azt sem tudod, hol ér véget, és hol kezdődsz te. Nem lehet mindenkinek megfelelni; mint kiderült, a tag sem igazán felel meg neked. Akkor meg? Lépj rajta túl. Nem mintha 10/10 esetben többet érne a véleménye.

2019. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi, majd meggyógyultok. Még pár évig tart majd ez a tini-hormon szarság, utána még lehet normális ember is belőletek! 😉
2019. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi #8!😁

Igazából az a baj leginkább, hogy nekem nincs magamról egy reális énképem. Amit tudok, pozitív, negatív tulajdomságaim, azokkal is azért vagyok tisztában úgy-ahogy, mert sokat mondták már nekem. De mondjuk vegyük a kedvességet: mindenkinek megadom az esélyt, hogy megszeressen, mosolygós, aranyos vagyok. Egyszer valaki bunkó velem, én visszaszólok, és hetekig mindenki hallgatja tőlem, hogy "milyen rossz ember vagyok" Vagy, pl itthon mindenki szerint meseszép vagyok. Legtöbben ritkán tesznek rám megjegyzést, az is leginkább pozitív. Ha valaki egyszer is lerondáz, akkor el kezd járni az agyam.

Ugyanez mindenre igaz.🙄 Pl angolból mindig 5-ös voltam, sokszor dícsérettel is. Ha egyszer elrontok egy mondatot, rögtön az van a fejemben, hogy "én meg fogok bukni, nem tudok leérettségizni, soha nem lesz nyelvvizsgám, mehetek utcát seperni/prostinak"

Nem tudom, hogyan legyen egy stabil önbizalmam, ami nem leng ki folyamatosan, mint egy szinusz-görbe.🤷😓

2019. szept. 14. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!