Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes-e úgy orvosnak mennem,...

Érdemes-e úgy orvosnak mennem, ha nincs bennem a segíteni akarás?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni...legalábbis azt hiszem. Viszont sokszor felmerül bennem, hogy képes leszek-e nap mint nap egy ilen szakmát végezni, a segíteni akarás nélkül. (Persze szeretném ha meggyógyulnának a betegeim, még jó érzés, hogy egy kétségbeesett helyzetben én lehetek egy biztos pont, de nem vagyok az a tipikus orvos figura)

Inkább érdekel a vér, a boncolás, a kutatás része.

Képes leszek motivált maradni?



#munka #orvos #szakma #munkahely #segítő készség
2019. aug. 29. 21:48
 1/10 Ramos ökle ***** válasza:
58%

Csak olyan lennél, mint az átlag orvos. :D

Amúgy nem kötelező élő emberekkel foglalkozni naponta.

Lehetsz kutató is, vagy boncolhatsz hullákat, hiszen ez érdekel.

2019. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Akkor menj boncmesternek. Vagy patológus orvosnak.
2019. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Valóban nem különböznél az átlag orvostól sajnos.
2019. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem teljesen értek egyet az előttem szólókkal. Szerintem nagyobb részt, aki orvosira jött, benne volt a segíteni akarás, még ha később ezt le is morzsolták. Ha igy történt, akkor vagy elvesztette a motivációját vagy másban kereste, mint például a tudomány szeretetében. Igy neked se feltétlen kell ez a segíteni akarás, mert a motiváció így is megmaradhat, csak kérdés, hogy mennyire lesz ez jó a betegeidnek.
2019. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
70%

Több olyan szakorvosi irány is létezik, ahol kevésbé, vagy egyáltalán nem találkozol a betegekkel, de a munkáddal -természetesen- így is segítesz rajtuk. Leírok néhányat, a teljesség igénye nélkül:

Hematológia

Infektológia

Parazitológia

Epidemiológia

Orvosi mikrobiológia

Klinikai genetika

Nukleáris medicina

Orvosi laboratóriumi diagnosztika

Patológia

Radiológia

Sugárterápia

És természetesen minden területen a kutatás meglehetősen elméleti terület -ehhez persze komoly teljesítmény kell.

2019. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
4, elhiszem, hogy a legtöbben így álltak hozzá annnak idején, de egy 10-15 éve praktizáló orvos, már kiégett és leszarja a betegeket. Sajnos 3 éve járom az orvosokat, szerintem 50-nél biztos jártam már, és ezek közül egy kezemen meg tudom számolni, mennyien érdeklődtek valóban a problémám iránt.
2019. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 igen igazad van. Ezt nem vitatom
2019. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Kedves ötödik, a haematológus egy belgyóggyász és egy onkológus kereszteződése gyakorlatilag. Iszonyat nagy emberszeretet kell hozzá, és sokat van betegek között. Az infektológus szintén személyesen foglalkozik a betegekkel.
2019. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kedves kérdező, én orvos vagyok és őszintén nem tudom. most lesz meg lassan a szakvizsgám, én anno tök lelkesen indultam neki ennek az egésznek és tényleg érdekeltek a betegek... aztán az élet terén szinte csak negatív dolgok értek, rá kellet döbbennem, hogy a magyar emberek szemében egy orvos semmit nem ér. Hiába dolgozol becsülettel soha nem fogadsz el hálapénzt, te is csak egy "szemét orvos" leszel, ráadásul anyagilag sem vagy megbecsülve. Szerintem az egész szakma nem éri meg. A betegeket most is igyekszem normálisan ellátni, de igazából gyakorlatilag a kommunikációs képességem folyamatos aktív, energiát igénylő használatával tudok csak normálisan dolgozni. Már nem szeretem a betegeket. Én is csalódtam bennük, csalódtam a szakmában, az emberekben és alapvetően az életben is.
2019. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el ezt az itthon most megjelent könyvet.

2019. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!