Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha bárki elérhet bármit az...

Ha bárki elérhet bármit az életben, akkor a gyártósoron dolgozó vagy munkanélküli emberekből miért nem váltak orvosok/fitneszoktatók/sportolók/mérnökök stb?

Figyelt kérdés

És az elején hangsúlyozom, hogy ne gyertek a lustaság kifogással, mert valahol annak is megvan az oka, nem csak egy légbőlkapott egyéni döntés. Ez arról jutott eszembe, hogy most megnéztem pár profilt a facebook-on (meg eszembe jutott néhány élettörténet az ismerősi körömből) és arra a következtetésre jutottam, hogy a veleszületett adottságok és a sikeres karrier brutálisan erős összefüggésben van. Pl. az összes orvostan hallgató/jogász/közgazdász csaj elképesztően átlag feletti külsővel rendelkezik valamint már a szüleik is nagyon intelligensek voltak. Illetve a Testnevelési Egyetemen végzett emberek közül egy sincs olyan, akinek az alkatáról ne ordítana, hogy genetikailag erős és fejlett. Vagy azzal a baromsággal szoktak még példálózni - amikor a focisták fizetéséről szól a diskurzus - hogy lehet utánuk csinálni és lehetne minden fiú focista (de mégsem az). Na vajon miért...? (költői kérdés)

Kérdésem az lenne, hogy miért hiszi minden sikeres ember annyira azt, hogy bárki bármit elérhet az életben, mikor rohadtul nem így van. Gyengének, krónikus betegnek születsz ehhez hozzáadódik egy jó kis tinikori depresszió és egyből romokban van az életed. De nem... te nyugodtan ki tudsz ebből kecmeregni, mindent le tudsz győzni, meg elérni és akármilyen álmodat valóra válthatod.... Hmmm.

Nem lehetséges az, hogy akik nulláról nagyon magasra jutottak/fel tudtak állni, azok is valójában inkább a genetikailag adott képességeiknek köszönhették a sikerüket, mint ilyen romantikus motivációs urban legend ideológiákat követve, hogy bárki elérhet bármit? Én hiszem, hogy minden ember sorsa a képességei alapján alapból el van rendeltetve és ezen csak minimális mértékben tud pozitívan változtatni.



2019. szept. 15. 18:11
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

"miért nem mentél magántanárhoz? Miért nem tanultál többet?"


Végigolvastad a kommentemet? Maximális a lelkiismeretem, mert annál - amennyit melót/magánórát én belefektettem abba, hogy elvégezzem a proginfót - többet nem lehet a cél érdekében tenni. Ja és a kedves osztálytársad lehet szintén 3-as volt, de honnan tudod, hogy nem azért, mert baromira nem érdekelte középsuliban a tárgy és amúgy alapból megvolt hozzá az affinitása?

2019. szept. 15. 19:05
 12/34 anonim ***** válasza:

Oké, akkor a környezeted áldozata vagy a proginfós szempont szerint.


Rendben.


És most?

Mi legyen?

2019. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

"És most?


Mi legyen?"


Ezt én is nagyon szeretném tudni.

2019. szept. 15. 19:11
 14/34 anonim ***** válasza:

#11 az, hogy te úgy látod hogy mindent beleadtál még nem jelenti azt, hogy az úgy is volt.

Pl. rokonom hetedjére jutott be arra az egyetemre amit szeretett volna(orvosi és el is végezte, most meg praktizál), neked megvolt a 7 év próbálkozásod azzal, hogy megfelelő szintre hozd magad a matekkel?


Illetve tételezzük fel, hogy igazad van és nincs rá affinitásod de minden mást is kipróbáltál és tudod, hogy semmi nincs olyan amiben az átlag fölött tudnál teljesíteni? Egyáltalán kell neked átlag fölött teljesíteni ahhoz, hogy boldog légy?

2019. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
5%
Legyél öngyilkos. Mindenkinek jobb lesz.
2019. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
#15: Természetesen ez is egy opció, ha hiszed, ha nem és már régóta napirenden van.
2019. szept. 15. 20:07
 17/34 anonim ***** válasza:
92%

Bárkiből nem lehet bármi.


Viszont bárkiből lehet valami és ez már nem külső tényezőkön múlik, hanem csak saját magán...


Remélem érzed a különbséget és nem kell tovább magyarázni.


Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy az orvos, mérnök és élsportoló közé, hogy került a kalapba a fittneszoktató:)

2019. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki megelégszik ennyivel. Van, aki tanult tehetetlenségben van. Stb.
2019. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Szarból nem lehet várat építeni, de várból lehet szart csinálni 😃
2019. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Attól, hogy bárki bármit elérhet, még nem jelenti azt, hogy mindenki el is akar érni mindent.

Van aki tökre megelégszik azzal is, amije épp van.

2019. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!