Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 7 év után ha saját magam...

7 év után ha saját magam mondok fel vagy esetleg elküldenek (kevés a munka) a munkahelyen akkor kapnék végkielégítést vagy munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

2019. febr. 5. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha te mondasz fel, nem jár végkielégítés semmilyen esetben. Azt csak akkor kaphatsz, ha a munkáltató küld el.
2019. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Álláskeresési támogatásnak hívják már a munknélkülit és igen kapnál, 3 hónapig.

Végkielégítést, úgy tudom, csak akkor, ha a munkáltató mond fel Neked.

2019. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Végkielégítés csak akkor jár, ha a felmondás közös megegyezés alapján történik.
2019. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Csak akkor jár végkielégítés ha a munkáltató mond fel neked, de nem kirúg, hanem mondjuk leépítés van a cégnél / megszűnik a cég. Ha jól tudom ez is csak akkor jár, ha minimum 3 évet dolgoztál a cégnél (nálad ez nyilván megvan).
2019. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mennyi pénz a munkanélküli segély?
2019. febr. 6. 11:33
 6/11 anonim ***** válasza:
A bruttó álláskeresési a bruttó fizud 60%-a, de max a minimálbér összege. Ebből 25%-ot vonnak (15%szja és 10% tb).
2019. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

# 4


"ha a munkáltató mond fel neked, de nem kirúg"


Facepalm... Ez mégis mit jelent? Munka törvénykönyvében nincs olyan, hogy "kirúgás". Ha a munkáltató mond fel, akkor jár a végkielégítés, függetlenül a felmondás indokától (ami kötelező a munkáltató részéről). Ha azonnal hatállyal mond fel, akkor nem jár, de azt nem lehet megtenni bármilyen indokkal, ha meg mégis megteszik, akkor meg ugyanúgy fizetni fognak végül.

2019. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én értettem, mire gondolt mire írta: arra, hogy ha a dolgozó saját hibájából kell azonnali hatállyal felmondani, (kirúgni): pl. ittasság, stb.

Akkor nem kell fizetnie végkielégítést a munkáltatónak.

2019. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

# 8


Hát nem ezt írta, hanem azt, hogy létszámleépítés, meg cég megszűnése. "Sima" felmondásnak is lehet olyan indoka, ami a dolgozó hibája.

2019. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
HA bepiálva mész be dolgozni akkor a munkáltató felmond neked és NEM jár végkielégítés. Ha a munkáltató úgy mond fel neked, hogy pl. csoportos létszám leépítés van és 3 éve ott vagy a cégnél akkor jár a végkielégítés. Én így értettem.
2019. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!