Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért könnyebb nekünk szakítan...

Miért könnyebb nekünk szakítani, mintha a másik hagy el?

Figyelt kérdés
Volt egy pasim, akinél már én is észrevettem, hogy rájöttem (több mint egy év után) hogy már nem ragaszkodom hozzá úgy, és kezdett furcsán viselkedni, olykor idegesített is. De féltem hogy ha én hagyom ott, az érettségi évére, összeroskad. Most nem rég se szó se beszéd, egy óraközi szünetben azt mondta hogy szakítani akar. Én nem tudtam mit reagáljak. Pont kezdtem visszarázódni és elvoltam azzal hogy boldoggá teszem amíg tudom és segítek neki ahogy tudok. És olyan hirtelen csinálta, mintha az anyukájának bevallaná hogy kapott egy egyest, mondván magában "Kész kimondtam, most már minden rendben van" és ez über f*sul esett. De közben nem értem a saját hisztimet, hiszen én is szakítani akartam egy idő után, miért fáj ennyire? Állítom ha én szakítottam volna nem érezném ezt és ez tök logikátlannak tűnik nekem.

2019. szept. 16. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert senki nem szereti azt hallani, hogy valaki nem szereti. Ha egy ismeretlen ember odamenne valakihez és annyit mondana neki, hogy rohadt unszimpatikus vagy, annak az embernek is valamennyire rosszul esne attól függetlenül, hogy nem is ismerik egymást.


Meg hát nyilván ő se egy éjszaka alatt hozta meg a döntést, úgyhogy gondolom az is benned van, hogy ő mióta érzett így.

2019. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert kényelmetlen, ha nem tetszünk a másiknak, ha pótolhatóak vagyunk.


Amúgy valószínűleg benne is már régebb óta munkálhatott ez a szakítás-gondolat.

2019. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen. És ezért is olyan gusztustalanul önzőnek érzem magam hogy fujj :'D
2019. szept. 16. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért van ez, mert te már átállítottad magad "próbáljuk meg kihozni ebből a legtöbbet" üzemmódba, készen a folytatásra, tehát többet ért neked a kapcsolat, mint neki, legalábbis így érezheted
2019. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!