Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szeretnék áttérni vegán...

Ha szeretnék áttérni vegán életmódra, akkor nem hordhatom a bőrből készült ruháimat?

Figyelt kérdés

Rengeteg bőrből készült ruhám van, övek, dzsekik, kabátok, bakancsok, amelyeket nagyon szeretek, és sok darabnak eszmei értéke is van (pl. bőrszíjas óra, amiről nem tudnék lemondani, mert egy hozzám közel álló személy ajándéka). Ugyanakkor értelemszerűen nem vennék újabb bőrből készült terméket, csak a meglévőeket tartanám meg, és hordanám, míg el nem használódnak.


A kanapémat sem cserélném le, és a kocsimat sem (bőrbelső).


Emiatt a többi vegán lenézne? Nevezhetem-e magam vegánnak így?



2019. szept. 18. 21:22
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:
71%
Ha tényleg védeni akarod az állatokat meg a környezetet, akkor kezdd azzal, hogy eladod az autódat és úgy általában csökkented a energia- és vegyianyag fogyasztásodat. Azzal tényleg haználnál is, míg az ilyen pótcselekvéssel, hogy viselhetsz-e bőr óraszíjat, nem igazán.
2019. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Az autómra szükségem van, szóval az nem jöhet szóba. Villanyautóra sajnos nem futja, legalábbis olyanra, ami megfelel az igényeimnek, viszont hibridre lehet lecserélném.
2019. szept. 18. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

- bármit csinálsz, valaki le fog nézni

- annak nevezed magad, aminek akarod

- a fenntarthatóság alapja, hogy nem dobunk ki olyan dolgokat, amik még használhatók

- max ezentúl nem veszel bőrt

2019. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%
Hogyne lehetnél vegán. Én már két éve teljesen vegán vagyok, igaz a húsevésről még nem mondtam le.
2019. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!