Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok akik 100 ezreket fizetnek...

Azok akik 100 ezreket fizetnek albérletre miert nem sajàtot törlesztenek inkabb?

Figyelt kérdés
Sajàt hiteles ingatlan törlesztöjét suroljàk lassan az albèrlet àrak. Es nem értem miert vesznek ki 150-200-ért is
2019. szept. 19. 06:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
hm..talán mert nincs hitelen 8-15 milliójuk önerőre?
2019. szept. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%
Mert jellemzően pénzügyi analfabéták.
2019. szept. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Miss Endzsi ***** válasza:
16%
Szerintem nem tudják, hol élnének szívesen.
2019. szept. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Egy tiz millios videki lakashoz eleg sacc 3 millio önerö. Asszem 25% kell

Szoval 20 millioshoz 5 milla.

4 év havi sacc 100.000 ft gyüjtes az 5 millio Ft.ergo max 4 evet kellene otthon maradni munka mellett.

Ingatlant meg mindegy hol vesz az ember mert ha nem lakik benne hanem kiadja akkor "sajat magàt"törleszti a hàz.



De ha ezt nem is nézem csak natur azt hogy albiban vannak, nem fàj nekik havonta ennyit kidobni màsnak? Plane aki nem egyedül el azok ketten is havi 50 ezresevel is összetennék 4 ev alatt az öneröt.Ha a fizumbol ennyit kene jattolnom en minden nap rosszul lennék magamtol

2019. szept. 19. 06:46
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem százezreket fizetek, de érintett vagyok az ügyben. Három éve költöztem albérletbe, egészen pontosan 0 Ft önerő mellett. A kauciót ki tudtam fizetni, maradt még két havi bérleti díjra való pénzem, ha baj lenne, azt' annyi. Nem örököltem sem lakást, sem pénzt és az itteni válaszadókkal ellentétben nem dolgozom 3 éves korom óta full stack szoftverfejlesztőként vagy hidegburkolóként.

Mivel csak a fizetésem volt önerő nélkül, ezért lakáshitelről szó sem lehetett, maradt az albérlet. Azóta takarékoskodom, de a megtakarítások gyarapodásának üteme lassabb, mint a környéken az ingatlanárak növekedése, ezért a meglévő önerőm jelenleg egy közepesen cigányfertőzött faluban álló, azonnali több milliós felújítást igénylő Kádár-kockához lenne csak elég. Így hát egyelőre maradok ún. pénzügyi analfabéta lúzer, aki kiszórja a pénzt az ablakon ahelyett, hogy a saját lakását törlesztené.

2019. szept. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

"De ha ezt nem is nézem csak natur azt hogy albiban vannak, nem fàj nekik havonta ennyit kidobni màsnak?"


Én 27 vagyok, 19 évesen költöztem el. Azóta amennyi pénzt kidobtam albira Budapesten meg külföldön lassan sajàt házam lehetne abból az összegbõl.

Sajnálom igen, meg most is kiadom a fizum 60%-át egy koszos szobáért másokkal lakva.

De nem vagyok hitelképes, nincs önerõ, egyedül vagyok. Anyám nem tud segíteni, vele nem akarok együtt élni.

Spórolni egyszerűen nem tudok, így is elvisz mindent az albi. Tàmogatásokra segélyekre nem vagyok jogosult, önkormányzati lakást nem kapok.

Mit tudok csinálni?

Fizetem az albim, és eljárok dolgozni, ennyi.

Már beletörõdtem 8 év albizás alatt, hogy ez van. Ezt kell szeretni. Hozzá lehet szokni.

2019. szept. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: A többség nem hitelképes.


Papíron jól hangzik, hogy elég 1 millió önerő, meg alacsony törlesztő. Csak éppen a valóságban nem fogod megkapni a legkedvezőbb feltételeket.


Vagy ott van az, hogy miből legyen önerő? Hiszen magad is úgy indítasz, hogy "Csak X évet kell otthon maradni". Nem mindenki teheti / akarja megtenni, hogy otthon éljen. Én például alkoholista apa mellett inkább b..sztam ki a pénzt az ablakon, de élhessek nyugodtan, mint hogy otthon kelljen laknom.


Na meg 10 milliós vidéki lakást lassan Borsodban nem veszel. Vagy ha mégis, akkor hurrá, van egy lepukkant, szar házad a semmi közepén.


Mindezek mellett ott van a minimálbéres bejelentés, zsebre fizetés, ami megint az a dolog, amivel nem fogsz a banknak eldicsekedni.


Ha magad nem vagy hitelképes, akkor nem árt, ha van egy pénzes szülőd kezesként. Ha nincs akkor buktad.

2019. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs "otthonom", anyukám egyedül nevelt, meghalt pár éve, semmi nem maradt utána. A párom szülei is meghaltak, ők megtartották a házat, de azzal együtt a hitelt is át kellett vállalni. A ház Borsodi kisvárosban van, a testvérei laknak benne, a hitel még kb 120 év.

Nekem diákhitelem van, mert egyetem mellett dolgoztam, de mivel nem volt hol laknom, fel kellett venni.

Megpróbálok felvenni egy hitelt, hogy kifizessük a párom tartozását, hogy lekerüljön a listáról, hogy majd felvehessünk egy lakáshitelt, de már majdnem 30 évesek vagyunk.

Soha nem lesz saját lakásunk.

2019. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

4 év "otthon": nem minden szülő tudja tehermentesíteni a gyerekét, és igenis be kell szállnia a rezsibe, ételbe, szolgáltatásokba, akár még "albérleti" költségbe is. Ezekkel a feltételekkel még rosszabbul jössz ki, mint ha rendes albérletbe mennél, mivel fogy a pénzed és még magánéleted sincs, ami pl egy 22 éves személynek már igenis kell, főleg ha párkapcsolatban él.


Magam nevében meg az utolsó mentsvár lenne az, hogy ebben az országban hitelhez folyamodjak, inkább másnak adom a pénzt, de ne legyek pénzügyileg 10 évre előre adós úgy, hogy bármi történhet ez az idő alatt, és a "fix"-nek titulált törlesztőrészlet 5 év múlva már majdnem a duplája. A másik az, hogy gyerekeket sem akarok potyogtatni, hogy kedvezőbb hitelhez jussak, azért még van ennyi tartásom...


A házat is olyat tudna venni az illető 10 millió alatt, amire bőven ráfér a tatarozás. Azt meg miből nyögi ki? Ha nem újítja fel a házat, akkor a rezsi fog csak növekdni, szóval mindenképp vesutteséges lesz a ház.

Lakást venni se olcsóbb mulatság, és ha olyan szomszédokkal vagy körülvéve még jobban beszopikáltad a helyzetet mint pl a családiháznál...


Kiadás:ugye tudod, hogy nem ilyen egyszerű? Ha valami félreeső kisvárosban van az ingatlan, akkor lehetséges, hogy monopóliumban vagy és te határozod meg az árát, de egy normálisan struktúrált városban bizony lennének vetélytársaid, és az is lehet, hogy hónapokig nem lesz rá érdeklődő. Az ingatlant ilyen helyzetben is fenn kell tartani, és csak a pénzed viszi, plusz az állapota is jobban romlik főleg a családi házaknál. Meg elég ha egyszer kifogsz egy olyan albérlőt aki leamortizálja a házat, vagy a fene beeszi oda a pénzt meg nem látsz tőle... Innentől kezdve az összes spórolt pénzed is rámehet az intézkedésekre.

Ha előzőleg meg mindenre kiterjedő biztosítást és ügyvéd előtti szerződést köttetsz, az sem egy olcsó mulatság, sőt lehet drágább az egész herce-hurca mint a kiadatási összeg.


Magyarán kockázatos, főleg egy ebben nem jártas személynek.


Ismételten magam nevében annyit még hozzáfűzök, hogy legyen 100k+ az albérlet ára, ami már általában 50nm feletti, mint hogy 50-80k-t kipergessek egy lyukra, amiben ketten már megmozdulni se tudunk. Számomra az is fontos, hogy élni tudjak abban a lakásban, nem csak beesni az ágyba.


És az albérletezéshez még egy pozitívum: rugalmas, nem vagy helyhez kötve, minimum 1 évig ami nem annyira vészes.

2019. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%

Mindenki nyugodjon le a picaba, ezek az ingatlanárak majd lejjebb mennek.


Én is így gondolom mint te, kérdező.

Viszont nálam a következő a helyzet.

Hiába van barátom, vele nem igazán tudok tervezni sok a vita, és egy ideje nem dolgozik, ő is otthon él.


Ha annyira szereti egymást 2 ember szerintem bármire képesek együtt.

Persze csak ha mind kettő dolgozik, és nem szórják a pénzt. Eleinte oké albérletbe vannak,de pl nem kell elmenni nyaralni, nem kell nagyzolni karácsonykor hogy drága ajándék stb, meg nem kell elkolteni hülyeségekre a pénzt pl szemöldök tetkó 40ezer xbox 100e. Hanem igen is gyűjteni kell az önerőre ha nem akarnak örökké albiba élni.

Persze van hogy az ember csak a alap dolgokat kifizeti, és semmi se marad.

De sok embert ismerek aki albi mellett szórja a pénzt pl 200e bicikli stb. Minek? Azt mer nem teszi félre önerőre és vesz inkább egy 50e biciklit?

Ja mer menő a drága szrja, de az menő lesz majd hogy örökké albiba élnek?


Annyi szerencsém van az életbe hogy normálisak a szüleim, és a kevés fizetésembol aránylag sokat tudok félre tenni.

Csak magamra számíthatok, egyelőre legalábbis és megpróbálok egyedül kezdeni valamit.

Pl külföld vagy egy itthoni maszek munka csak még nem tudom mit.

2019. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!