Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondogatja a párom...

Miért mondogatja a párom többször, hogy irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam irigy, kislány koromban sem.

Anyukám mesélte, hogy a rokon gyerekeknek mindig odaadtam minden játékomat, a boltban úgy kellett noszogatni, hogy kérjek egy csokit vagy valamit soha nem kértem semmit, és felnőtt koromra is úgy éreztem , úgy vettem észre, hogy ez a tulajdonság megmaradt bennem, amire büszke is voltam amikor például más embereken láttam vagy észrevettem, hogy másokra irigykednek.

Amikor pl a kolleganőim vagy emberek akiket látok , hogy elmennek nyaralni mindig szívesen hallgatom amikor mesélik az élményeket, hogy milyen volt, mert kicsit olyan mintha én is ott lehetnék, ahogy mesélik a sztorikat.

Na mindegy a lényeg a lényeg, hogy párom mostanában elég gyakran illet ezzel a jelzővel amivel még soha senki nem sértegetett előtte.

Nagyon rosszul esik, főleg azért mert pont hogy nagyon igazságtalannak érzem.

A helyzet az, hogy pl. olyanokért gondolja , hogy irigy vagyok , hogy valakik elmennek , elutaznak valahova és azt mondom de jó nekik, látod mi nem megyünk sehova..

vagy pl ma is mondja hogy xy barátja milyen gyönörű helyeken jár most épp barátnőjével és annyit mondtam , hogy igen és látod mi ilyen helyekre sosem fogunk eljutni.

Igen tényleg szemétség részemről, mert ezzel egész egyszerűen arra akartam utalni, hogy ha nem csinálja meg a jogosítványt és én sem fogok vezetni , akkor bizony nekünk nem szabad álmodozni olyan helyekről ahova szükséges az autó.

Tudom , tudom tényleg szemét vagyok, hogy zavar hogy nem akarja megcsinálni a jogosítványt és hogy minden hétvégén az a program hogy max elmegyünk sétálni a városba vagy a közeli kocsmába a haverokkal.

Tudom , hogy nem szabadna ezzel foglalkoznom, csak sokszor kerültünk már rossz helyzetbe abból kifolyólag , hogy nincs autó.

Buszhoz vagyunk kötve és így sehova nem megyünk vagy ha igen akkor családtagokra vagy haverokra vagyunk utalva.

Igazából kb pár hónapja kezdtem el mondogatni neki a jogosítványt, amióta babát tervezünk mert úgy gondolom gyerekhez szükséges lenne, de már tényleg kezdek lemondani róla.

Nekem van jogsim de félek vezetni, és az igaz hogy nagyon nagy önzőség azt várni tőle, hogy megcsinálja a jogsit ha ennyire nem akarja.

Ezt aláírom ezen fogok változtatni, bele fogok törődni a családja úgyis nyaggatja a jogsival eleget helyettem is, de ez nem irigység.

És annyira rosszul esik, hogy ha valakire azt mondom hogy de jó nekik ők mennek ide-oda akkor ő ebből rögtön arra gondol , hogy irigy vagyok.

egy szóval nem mondogatom, hogy másoknak honnan telik nyaralásra meg nem irigykedem , magyarán nem sajnálom senkitől a mászkálást, utazgatást, csak azt sajnálom , hogy mi nem megyünk sehova.

Hogy szinte minden hétvégénk ugyanazzal telik.

Régen rengeteget mászkáltam , kirándultam , külföldön dolgoztam mert volt bennem egy kalandvágy, szerettem volna megismerni a világot és most itt van ő a párom akit amúgy imádok, de nem tudok osztozni vele ezekben az örömökbe és úgy látom mi egy általában otthon ülős család leszünk vagy ha megunom egyedül leszek kénytelen mászkálni kirándulni a közelben ahol tudok a gyerekkel vagy gyerekekkel ( ha összejön egyáltalán) mert ő ebben nem lesz partner.

És nem rossz ember ő ettől, de ő boldog a négy fal között meg a szokásos üljünk be a városba igyunk egyet a haverokkal programokkal , én viszont nem feltétlenül vagyok így teljesen kiegyensúlyozott.

Elmentem én egyedül is nélküle kirándulni, régen is jártam én egyedül,csak valahogy szingliként megint más egyedül kirándulgatni mint amikor tudod, hogy ott a párod , otthon ül vagy haverozik és nem oszthatod meg vele a kirándulás élményeit...

Meg rosszul esik , hogy irigynek tart és nem veszi észre , hogy nem irigykedem másokra csak az bánt , hogy mi nem megyünk sehova.

A kettő nem ugyanaz...:( lassan elhiszem már neki, hogy ilyen rossz ember vagyok, pedig én csak picit másra vágyom mint ő. Mit gondoltok erről?

Ez valóban irigység, ha nem zavar más öröme , csak annyit mondok hogy de jó nekik, mi miért nem megyünk?



2019. szept. 19. 19:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nem működhetnék vele barátként, hiszen van köztünk kémia és barátság csak azokkal tartható fenn akikkel már egyáltalán nincs kémia, bár őszintén én nem hiszek ebben.

No meg nem akarom elhagyni, inkább megpróbálunk alkalmazkodni egymáshoz.

Hát nem lesz egy egyszerű menet az biztos, de legalább megpróbáljuk.

Igen utolsó..valóban ez lesz.

Bocsánatot is kértem tőle, és megígértem , hogy nem idegesítem tovább a jogosítvánnyal.

Soha nem akart jogsit ez való igaz és ha egyszer meg akarja csinálni az az ő döntése lesz.

Igen előbb utóbb én fogok vezetni.

Talán ha gyerek lesz, akkor rászánom magam mert muszáj lesz. Meglátjuk.

Ha nem hát majd megtanulunk autó nélkül élni.

Ha az sem akkor nem tudom..

Viszont definiáltuk az irigység fogalmát, így abban maradtunk hogy lesz szíves nem jellemzi irigyként amikor nem arról van szó, és én is igyekszem majd békén hagyni a jogosítvánnyal.

Amúgy nagyon igazatok volt azzal kapcsolatban , hogy csak vissza akart szúrni .

2019. szept. 19. 22:39
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem csak autóval és busszal lehet ám utazni
2019. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy hulladék az egész kapcsolat, egyáltalán nem illetek össze, tele vagy kétségekkel és bizonytalansággal, ráadásul még az önértékelésedet is rombolja ezerrel ez a drága ember. Egyetlen érved van a kapcsolat mellett: neked már gyerek KELL. Mivel szaporodni akarsz, ezért minden mindegy már, nem számít, hogy nem ő a neked megfelelő társ, lényeg hogy felcsináljon.

Egyébként olyan jó genetikával rendelkezel vagy olyan sok tudós, művész vagy hasonló volt a családodban, hogy hatalmas kár lenne, ha nem vállalnál gyereket? Mert nem igazán hiszem. Mi lenne, ha inkább minőségi életre, minőségi párkapcsolatra törekednél ahelyett, hogy egy ilyen pasasnak szülj?

2019. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

nézd ezt a pasast én szeretem. Ha valamivel piszkálom visszavág nekem, valószínűleg ez az irigy jelző is csak gyerekes visszavágás de attól még ahogy írtam is , nagyon sok jó tulajdonsága van , amit értékelnem kell.

Az , hogy szeret otthon ülni és nem szeret utazni nem rossz emberre vall , csak ilyen a személyisége.

Azt gondolom , hogy sok nő jár úgy, hogy folyton az igazit keresi, aki mindenben tökéletes aztán eljár felettük az idő és ott maradnak egyedül, se gyerek se kapcsolat és magányosan éldegélik az életüket.. én ezt nem szeretném.

Hidd el nekem, nem vagyok párkapcsolatfüggő, mert elég sok évet eltöltöttem egyedül ahhoz, hogy tudjam ő nem azért van nekem , hogy ne legyek egyedül.

Elvoltam egyedül is , akkor jött amikor a legjobban éreztem magam, soha nem unatkoztam , sok barát, ha kellett vagy kedvem volt egyedül is elmászkáltam kirándulgatni erre -arra szóval nem azért jöttem vele össze mert unatkoztam egyedül, hanem azért mert szépen lassan észrevettem, hogy beleszerettem.

Igen kereshetnék más férfit, de az az igazság hogy 5 évig nem volt olyan férfi akihez vonzódtam volna egy kicsit is..pedig próbálkoztam.

Volt olyan srác aki nem tetszett csak azért találkozgattam vele mert rendes ember, ugyanazzal a hobbival , ugyanolyan gondolkodással mint én , de amikor a közelembe jött akkor a hideg is kirázott tőle a rossz értelemben...annyira nem jött a kémia.

Volt akivel még tovább is eljutottam , de érzelmileg semmi..kémia 0..hiába vártam, hogy talán majd később jön az a bizonyos kémia, nem jött..

Ő volt az első aki kiváltott belőlem érzelmeket és bizony

ez nekem elég volt.

Sokban különbözünk igen, de mit tehettem volna?

Vártam volna még éveket egy férfira aki talán nem is létezik, hogy majd talán egymásra találunk..?

hát sajnos a tündérmesében már nem hiszek.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy ki hogy definiálja az irigység fogalmát, csak szerettem volna megerősítést abban , hogy nem őrültem meg és ez tényleg nem irigység részemről, hanem teljesen más.

Nagyon rossz lenne elfogadnom , hogy irigy vagyok, hiszen soha nem éreztem magam annak.

Igen különbözünk , igen talán tényleg azért szemétkedik , mert ő is szemétkedésnek érzi a jogsival való idegesítést...de talán ezért szakítanom nem kell vele.

talán csak meg kell tanulnom elfogadni a másikat úgy ahogy van , és nem követelni tőle olyan dolgot, amit ő nem szeretne. De abban valóban nagyon igazad van , hogy tele vagyok kételyekkel, és folyton attól félek, hogy mi nem vagyunk egymáshoz valók.

Sokszor tapasztaltam már amúgy, hogy szakítás után az emberek elkezdik szapulni a másikat, és bele sem gondolnak abba, hogy az is lehetséges, hogy mindketten jó emberek és csak egészen egyszerűen ők ketten nem passzolnak össze.

Amúgy visszatérve a gyerek témára, őszintén szólva nem szeretnék olyan nőként megöregedni mint pl egyik ismerősöm aki szívből gyűlöli a férfiakat mert anno megmaradt egy olyan mellett aki miatt soha nem lehetett gyereke..most őt okolja mindenért, meg nyilván magát is , hogy bizony kicsúszott az időből valószínű és ezért nem lehetett neki, bár őszintén szólva nem mertem faggatni soha, hogy hogy is volt ez a sztori egészen pontosan.

Mi legalább elmondhatjuk, hogy megpróbáltuk.

a párom szülei pl elváltak , teljesen különbözőek voltak de itt van a 2 gyermek.

Anyukájának most másik párja van akivel szépen összepasszolnak, apukája meg elvan egyedül azóta is.

Jobban jártak volna ha már akkor elhagyja és kifut az időből mielőtt jött volna a 2 gyermek.

Nem hiszem...valószínűleg soha nem bocsátott volna meg magának, hogy hagyta , hogy az idő kifolyjon a kezei közül úgy, hogy még csak meg sem próbálta.

Ilyenkor valószínűleg ha még jön is egy olyan férfi akivel teljes harmóniában vannak de nem jön a várva várt gyermek mert már nem jöhet akkor bizony az még a legjobb kapcsolatokat is megronthatja.

És amúgy ne érts félre én nem vallom azt amit sokan mások, hogy egy nő csak az anyaságban teljesedhet ki.

Badarság.

Igenis igaz az, hogy nem mindenkinek való , és bizony gyermek nélkül is lehet teljes életet élni.

De! kizárólag csak akkor , ha az illető valóban nem vágyik gyermekre.

Én viszont érzem, hogy nagyon bánnám, ha meg sem próbálnám.

Szóval..érted...

de nagyon köszönöm neked is és mindenkinek, hogy végigolvastátok a kis regényem..igazad van amúgy neked is valahol, de a bökkenő az, hogy a hibák mellett látom a pozitívumokat is és bizony még mindig szeretem ezt az embert.

De való igaz, hogy félek , hogy hosszútávon nem fogunk passzolni, de bízom benne hogy majd idővel valahogy összecsiszolódunk.

2019. szept. 20. 21:50
 15/15 anonim válasza:
A bajok ott kezdődnek, hogy nem tudod az irigység fogalmát
2019. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!