Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom (osztálytárs...

Brinier Turnip kérdése:

A legjobb barátom (osztálytársam) többször elárult, és én már nem is kedvelem, se semmi. De akárhányszor mondom neki hogy hagyjon békén, annyiszor mondogatja hogyha vége akkor elárul és szinte zsarol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne örökre megszabadulnom tőle?

Mit tegyek?


2016. nov. 12. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Azért ne akarj örökre megszabadulni tőle. :)

Elég ennyit mondani neki: "Húzzál el, nem vagyok rád kiváncsi!"

Ha többször elárult, akkor nem kell foglalkoznod azzal, hogy szegény ezen megsértődik-e vagy sem, mert akkor nem kell tekintettel lenned az érzéseire.

2016. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nemcsak elárult, hanem olyanokat is mondott, hogy például amikor levágattam a hajam, akkor azt mondta hogy milyen csúnya vagyok és így nem mutatkozik velem meg ilyenek és szintén csak zsarol!
2016. nov. 12. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:

CSak ne foglalkozz vele. Éld a saját életed, kezd új hobbikba és foglalkozz az életeddel és ne oszd meg vele. Mond neki, hogy amit művel az nem egy baráthoz méltó. Közöld vele egyenesen, hogy a barátságotokban te szenvedsz és már eleged van. SZarj le mindent amit mond. Ne vedd magadra. Egy barát nem tesz ilyet. Ha ő ilyen akkor sose volt a barátod. Így mivel nem gondolt téged barátjának, sose volt hozzád őszinte. Szóval minden amit mond és rosszil esik neked, csak kamu duma, mert erősebbnek akar látszódni. Egy barát mindig őszinte. Ő nem a barátod, így ne higgy el neki semmit. Ilyen egyszerű.

Ismertem ilyen fatja embert. Általában ők irigykednek és titkon mindig is utáltak, folyton kibeszéltek és hazudtak. Zt akarják hogy imádd őket miközben ők lenéznek, azért mert kisebség érzetük van.

Saját tapasztalat. Könnyíts az életeden, segíts magadon ha nem akarsz szenvedni és ne foglalkozz vele. NE menj oda hozzá. Ha mondd valamit, mond hogy "Tökmindegy" és menj el hogy ne tudjon többet beszélni. Ha el mer árulni akkor nem barát. Neked nincs szükséged egy olyan emberre aki csak bánt.

MIt értesz az alatt hogy elárul? Kiteregeti a titkaidat? Mondd neki hogy akkor te is az övét. Ha így játszik játsz te is úgy. (Az ilyen emberek akik álbarátai olyanoknak akiket nem is szeretnek, félnek az illetőtől. És mindenáron erősebbnek akarnak látszani.)

Ha eddig félt, mutasd meg neki hogyan kéne félnie igazán.

Ha viszont nincs a zsebedben egy titka sem, akkor tedd félre a kedves kis éned és a nyugodt életed érdekében, keress valamit amivel sakkba tarthatod őt, ahogy ő akar téged. De egy másik trükk is van. CSinálj magadnak sereget. Mondd el őszintén az osztályodnak, milyen helyzetben vagy miatta, mondd el mennyire szenvedsz miatta, ha van titkod, mondd el úgy hogy ha a barátod fel is akarj használni ellened már nem működhet.

Tegyél valamit a szenvedés ellen.

2016. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!