Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapestiek! Ti nem vágytok a...

Budapestiek! Ti nem vágytok a természetbe, a zöldbe, a friss levegőre, a kertetekbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 2 éve lakok panelban.

Világéletemben kertes házban éltem. Most 26 vagyok.

Panelban lakni nekem egy kín szenvedés. Fúrnak,ajtót csapkodnak, dübögnek a fejem felett. Már kezdek depressziós lenni. Annyira vágynék egy kertre,ahol csak én vagyok és senki más. Tudom el lehet menni a normafára sétálni,de az más. Ott viselkedni kell,oda felöltözni,oda fésülködni kell. Annyira vágyom arra,hogy úgy legyen,mint régen,hogy csak kiülök a kertbe ,senki nem lát. Nézem a madarakat. A természet szépségét,ahogy rügyeznek a fák.Ahogy lehullanak a szép levelek. Az a jó igazi nyári meleg esték. Annyira hiányzik :( És még évekig ide köt a panelhoz a hitel.


Csak én vagyok ezzel így.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. szept. 20. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Add el, költözz vidékre, a hitelt irasd át az új házra...

Nem olyan nehéz ez.


Egyébként nem a panel, hanem a lakóközösség hibája a zaj. Panelban lakom, de abszolút csendes. Semmivel sincs több zaj, mint a szüleimnél, ahol minden második udvarban megy a flex meg a fűnyíró.

Ettől függetlenül én is vágyom kertes házba. Olyan mértékű volt a panelek drágulása, hogy ha nem lett volna autóbalesetem még akár rövid idő belül tudtam is volna váltani

2019. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos minden panelban van 2-3 szocializálatlan büdös tapló, aki leszarja, vagy soha nem is vett róla tudomást, hogy rajta kívül más is él a házban. Sikítva pörög a fülén, ötezer decibellel nyomatja a hardtechnót meg a tektonikot, a lépcsőházat diszkónak használja, sugárban hány az alatta lakó virágládájába, dübörögve ugrál a padlón, átgörgeti a bútorokat ötször oda-ötször vissza minden este, üvöltözve "társalog", az ajtót csak becsapni vagy rúgni tudja, póniló méretű kutyát tart, és így tovább.


Ezeket az ostoba idiótákat kiskorúsítani kéne, mert olyan szinten sötétek, hogy egyszerűen veszélyt jelentenek magukra & a többi emberre. Szívem szerint kihajítanám őket valamelyik nagyobb sivatagba, vagy az Északi-sarkra, ott bömböltetheti a szar zenéjét, ordítozhat, rókázhat amennyit csak akar, senkit nem fog érdekelni.

2019. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Gyere el hozzám,itt úgy mond szabad lehetsz, igaz én csak ismerősöknél voltam panelben de nem annyira egészséges ott élni, legalább is szerintem, mondjuk ott van bennem hogy mi lenne ha ott élnék egy darabig? de csak egy darabig.

Szóval jó ez az úgy mond szabadság, természet,friss levegő,madár csirippelések, ki menni az erdőb,kirándulgatni,éjszaka ki nézni és látni a csillagokat főleg augusztusban ez nagy szabadságot ad,éppen most kb 3 hete egész éjszaka szarvasbőgést megy ezerrel ami valakinek idegesítő nekem nem az,ide el jöhetsz nyugodtan, igaz nem csak én élek itt de külön lehet vonulni, nekem is jó új embereken megismerni.

21F

2019. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár gondolom a port nem szereted :D
2019. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért.
2019. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

(3... 2... 1... Jöhetnek a lepontozások, amiért választ mertem adni a kérdésre.)

2019. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon vágyom a természetbe, saját kertbe. Ugyan nem panelban lakom, de társasházban, van egy közös udvar, de az semmi. Imádom a természetet, érzem, hogy megnyugszom benne, a szemem nem győzi befogadni a látványt. Mióta van kutyám, jobb, mert sokat sétálok vele parkos helyeken. De a kutyának, és nekem is jó lenne egy saját kert. Mindig elképzelem, hogy kiülnék kávézni, olvasni, lennének gyümölcsfáim, figyelném az évszakok váltakozását a kertemben. Szeretnék kerti törpéket :) Nagyon hiányzik!
2019. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Én a kertet utálom. Most kellett visszaköltöznöm vidékre családi okok miatt, de a füvet vágni most hogy itt az ősz a faleveleket összehúzgálni, gyűjteni. Gondozni a növényeket, sövény vágás. Förtelem hogy mennyi időmet elrabolja és még csak használni sem használom mert kb. csak annyi időt töltök benne amíg DOLGOZOK.
2019. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szeretem a változást, tehát nem.
2019. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy látom, hogy nem nagyon vágynak. Idén is megszavazzák majd a fideszt, aztán kapják majd az új aszfaltozott parkolókat meg térkövet 😃😃
2019. szept. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!