Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szoktátok mások helyett...

Ti is szoktátok mások helyett szégyellni magatokat?

Figyelt kérdés

Nekem van egy ilyen ,,különleges" képességem, hogy mások helyett szégyellem magam.


Mondok egy példát. Itt van ez az Rtl Klubos X faktor, de nem muszáj a magyarországi verzióról beszélni.

Elmegy boldog boldogtalan. Se énekelni nem tud. Se nem okos. Se nem szép. De még csak nem is érdekes. Elénekel, elreppel vagy elböfög valamit, ami szerinte jó.

Hogy képesek egyes emberek saját magukat ilyen helyzetbe hozni? Ilyen szégyenbe?

Vagy egy másik példa. Felszáll a buszra két ember, rendelkeznek némi beütéssel, hiszen olyan hangosan beszélnek, olyan dolgokról, amik másokat nem érdekelnek. És még ha értelmesen tudnának beszélni. Helyette meg hebegnek habognak, és dől a sz@r a szájukon.


Én ilyen és ehhez hasonló helyzetekben simán el tudnék süllyedni szégyenemben mások helyett is! Képtelen vagyok ép ésszel felfogni, hogy hogy lehet valaki ennyire szánalmas. És elképzelem, hogy én képes lennék e így viselkedni. Nos, nem!


Ti is szoktátok mások helyett szégyellni magatokat?

20/f



2019. szept. 26. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Néha,de nem ilyen X faktorokon.
2019. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Hát azt letagadom,hogy velem van,ha olyat csinál,amit nem kéne...de most itt nem arról van szó,hogy leejt valamit véletlenül,hanem valami olyan,amit ha a normális ember tesz,szégyenli,függetlenül attól,hogy ő szégyelli vagy sem..Tehát határ van.
2019. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
ezt hívják kollektív szégyennek, nekem is volt egy kérdésem régen ezzel kapcsolatban én ott az M1 időjárásbakijait hoztam fel, valami olyasmit írtak, hogy azért van mert empatikusabb vagyok az átlagnál
2019. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Én például a legtöbbször akkor, amikor látom, hogy mások piszkálnak, cikiznek valakit. Mindig arra gondolok, hogy hála a jó égnek, én senkivel nem tudnék így viselkedni. 19/L
2019. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy létező jelenség: [link]
2019. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!