Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi közük van hozzá, hogy én...

Mi közük van hozzá, hogy én mit teszek fel Instagramra? Miért kell valakibe "belerúgni", mert nem szegény? Szégyellni kell, hogy van pénzünk?

Figyelt kérdés

Nem veszem magamra, hogy mások mit gondolnak, mondanak rólam. De van pár gyerek a gimnáziumban, akik rám vannak szállva.

Felteszek egy képet valamilyen közösségi oldalra, és vagy kommentelnek valamit, vagy másnap hallom, hogy az beszélik ki.

Pletykákat próbálnak rólam terjeszteni, az osztályfőnöknek folyton szóvá teszik, hogy én mégis mennyit hiányozhatok, hiszen alig járok iskolába. Pénteken feltettem egy képet Instagramra magamról és egy lányról, akivel ellenségek vagyunk, de bulikban néha tök jókat szórakozunk együtt. És hasonló az anyagi helyzetünk, a kép alatt meg az volt kiírva, hogy "Pénzen nem lehet barátokat venni, de legalább színvonalasabb ellenségeid lesznek.".

Ők meg odaírták, hogy "pénzen agyat se lehet venni", még a téli szünetben voltam egy tengerparton és tettem fel képet, hogy azt írták, hogy "mások meg éheznek", "mi se a minimálbérből élhetünk".

De több képemhez is írtak már és kicsit kezd zavarni. Letiltani nem akarom őket, mert akkor világos lenne nekik, hogy ez engem bánt valamilyen szinten.


Hogy kellene megértetnem velük, hogy ez szánalmas és attól nekem, a barátaimnak és a családjainknak nem lesz rosszabb, mert ők ezt csinálják? Miért gondolják, hogy a gazdagok hibája, hogy ők szegények?


2014. márc. 9. 17:13
 1/6 anonim válasza:
Ha van pénze az embernek az jó de kérkedni vele szánalmas. Nem mindenki lehet gazdag mint te, és szerintem nem így kéne nézned az embereket hogy szegény vagy nem. Nem az a lényeg kinek mennyi pénze van, de lehet téged csak ez foglalkoztat és ez alapján választasz magadnak 'barátokat'. Gondolom ezért irkálnak, meg beszélnek ki téged, jogosan. :)
2014. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés azt bizonyítja, hogy érdekel mit mondanak. Ezt csak mondom. Amúgy hagyd őket, mondják a magukét, te úgy sem veszed magadra. Te nem tudod átérezni azt, hogy milyen szegénynek lenni. Igen, rossz érzés, hogy nektek sok pénzetek van. Ez az emberi természet. Hagyd őket, mondjanak amit akarnak.
2014. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ma 17:31

Nem kérkedek. :)

Csak vannak olyan ismerőseim (nem is kevés), akikkel szeretem megosztani az életem pillanatait és nem tehetek arról, hogy a képekből látszik, hogy a családom tehetős. Vagy tegyek fel képet arról, hogy ülök a sötétben, azzal a címmel, hogy "jaj, megint nem volt pénz villanyszámlára", csak azért, hogy nekik ettől elviselhetőbb legyen a napjuk?

Nem az alapján választok magamnak barátokat, hogy milyen a családjuk anyagi helyzete. Rengeteg olyan barátom és barátnőm van, akik átlag körülmények között élnek, mégsem problémáznak azon sosem, hogy én épp hol vagyok, vagy milyen cuccaim vannak.


ma 17:32

De azért ez idegesítő egy idő után. Nem úgy néz ki, hogy valaha ráunnának a dologra...

2014. márc. 9. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:
És mért ne törölhetnéd le őket? Még jó, hogy idegesít, ha ilyeneket írnak, ezt ki lehet mutatni. Ha megkérdezik miért, akkor mond, hogy mert unom a csóró pofátokat! :D Amúgy én is csóró vagyok, de én sem viselném el, ha beszólogatnának ezért, te mért tegyed??
2014. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hallod, te is hülye vagy, ha eltűröd. Legalább állj ki magadért, vágj vissza, ha ők beugatnak az anyagi helyzeted miatt, akkor viszonozd, szólj be, biztos lesz témád! Legyél talpraesett.
2014. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jajj ne foglalkozz az ilyen emberekkel :) csak irigyek.
2014. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!