Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék kiállni magamért...

Hogyan tudnék kiállni magamért? Hogyan tanulhatnék meg vitatkozni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy konfliktus kerülő vagyok. Ha vitára kerül a sor, igyekszem kifejezni magam, elmondani az érveimet, viszont több esetben előfordult, hogy a másik fél úgymond lehengerlő stílusa miatt lefagytam. Úgy vettem észre az emberek nagy része egy vita során nem főleg az érvekre, hanem a másik megalázására fókuszál. Nem tudom hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket, mert ilyenkor teljesen befeszülök, magamra veszem az egészet, bezárkózom. Utólag gondolatban persze sziporkázom, leosztok pár képzeletbeli pofont, de az adott pillanatban nem igazán tudok jól reagálni.

Van olyan aki hasonló cipőben járt és sikerült fejlődnie ilyen téren?



2019. szept. 29. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Elég gáz, ha az embernek folyton harcolni kell a jogaiért. Aki nem értékeli az álláspontodat, az többre tartja magát a helyzet mindennél.
2019. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Utólag gondolatban persze sziporkázom, leosztok pár képzeletbeli pofont, de az adott pillanatban nem igazán tudok jól reagálni."


Én is így vagyok vele. Szerintem az aki a másik fél lejáratására koncentrál,azzal nem érdemes vitázni.

2019. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Totál ilyen vagyok. Pár értelmes emberrel már beszéltem erről, és arra jutottunk, hogy csak úgy lehet ezen változtatni, ha beleállunk a vitába. Mi lehet a következménye?

Az, hogy elmondom én is a sajátomat, meghallgatom a másikét, és vagy levonom a következtetést, ha rosszat mondtam, vagy folytatom a saját igazam melletti kiállást.

Azzal, ha nem mondom el a saját véleményemet, nem jó mert azzal csak hagyom magamat megalázni. Minden embernek joga van megvédeni önmagát!

Azt is lehet csinálni, hogy egy igen erős jellemű egyént mintának használsz magadnak, és az ő megnyilvánulásait megtanulva, mintáit követve megpróbálsz önállóan is úgy viselkedni.

Túl kell lépni a félelmen. Van pár könyv, ami hasonlóról szól, azt is érdemes elolvasni, de a lényeg, hogy a gyakorlatban is hasznosítsa azt az ember.

2019. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!