Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Hogyan tudnék kiállni magamért? Hogyan tanulhatnék meg vitatkozni?

Az a problémám, hogy konfliktus kerülő vagyok. Ha vitára kerül a sor, igyekszem kifejezni magam, elmondani az érveimet, viszont több esetben előfordult, hogy a másik fél úgymond lehengerlő stílusa miatt lefagytam. Úgy vettem észre az emberek nagy része egy vita során nem főleg az érvekre, hanem a másik megalázására fókuszál. Nem tudom hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket, mert ilyenkor teljesen befeszülök, magamra veszem az egészet, bezárkózom. Utólag gondolatban persze sziporkázom, leosztok pár képzeletbeli pofont, de az adott pillanatban nem igazán tudok jól reagálni.

Van olyan aki hasonló cipőben járt és sikerült fejlődnie ilyen téren?

2019. szept. 29. 12:08  Privát üzenet  

A válaszok
Elég gáz, ha az embernek folyton harcolni kell a jogaiért. Aki nem értékeli az álláspontodat, az többre tartja magát a helyzet mindennél.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2019. szept. 29. 12:15 Privát üzenet
Szent Ember nevű felhasználó válasza:

"Utólag gondolatban persze sziporkázom, leosztok pár képzeletbeli pofont, de az adott pillanatban nem igazán tudok jól reagálni."

Én is így vagyok vele. Szerintem az aki a másik fél lejáratására koncentrál,azzal nem érdemes vitázni.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2019. szept. 29. 12:16 Privát üzenet

Totál ilyen vagyok. Pár értelmes emberrel már beszéltem erről, és arra jutottunk, hogy csak úgy lehet ezen változtatni, ha beleállunk a vitába. Mi lehet a következménye?

Az, hogy elmondom én is a sajátomat, meghallgatom a másikét, és vagy levonom a következtetést, ha rosszat mondtam, vagy folytatom a saját igazam melletti kiállást.

Azzal, ha nem mondom el a saját véleményemet, nem jó mert azzal csak hagyom magamat megalázni. Minden embernek joga van megvédeni önmagát!

Azt is lehet csinálni, hogy egy igen erős jellemű egyént mintának használsz magadnak, és az ő megnyilvánulásait megtanulva, mintáit követve megpróbálsz önállóan is úgy viselkedni.

Túl kell lépni a félelmen. Van pár könyv, ami hasonlóról szól, azt is érdemes elolvasni, de a lényeg, hogy a gyakorlatban is hasznosítsa azt az ember.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2019. szept. 29. 12:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha nem állok le vitatkozni a hülyékkel, akkor engem néznek hülyének?
Hogy lehet ilyen emberrel vitatkozni?
Miért vagyok ilyen mohó? Hogyan tanulhatnék mértékletességet?
Az miért van, hogy szeretek vitatkozni az emberekkel?
Hogyan tanulhatnék meg szebben, vagy akár így írni? Vagy ez nagyon befolyásolja a személyiséget is?
Hogyan tanulhatnék meg rendesen vitatkozni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!