Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom elengedni, ha...

Miért nem tudom elengedni, ha felbosszantanak? Folyton bosszút forralnék.

Figyelt kérdés

Nagyon meggyűlik a bajom mostanában, nehezebben viselem a konfliktusokat, de néha még a beszólásokat is. Én próbálok nem sértő lenni, kedvesen beszélni, emiatt is esik rosszul ha velem szemben gorombán viselkednek.

Csütörtökön az orvosom is beszólt nekem, teljesen jogtalanul. Magánrendelésére mentem, mert volt egy problémám, és olyan lekezelő megjegyzéssel indított, hogy meg sem tudtam szólalni. Teljesen ledegradált az orvos, és rohadtul nem tudom feldolgozni. Legszívesebben minden lehetséges internetes fórumon leértékelném, de nem mennék vele sokra. Nem értem, miért kell így viselkedni. Tudom, hogy a mai világban az sem a legjobb, ha ilyen érzékeny az ember, de nem igazán találtam még hatékony módszert az ilyesfajta gondok megoldására. Bunkózik a buszsofőr, bunkóznak a kollégák, erre én, aki egy éve még egy mosollyal reagálta volna le, most a fejében elképzeli hogy hogyan lehetne ezt megbosszulni. Szörnyű, és nem hiszem hogy ennek ez lenne a módja. Ti hogyan kezelitek ezeket a provokáló, ledegradáló kommenteket?


2019. szept. 30. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan feszültek, idegesek, a másikon, szóban vezetik le indulataikat. Sajnos, a világ nem úgy működik, hogy "ha te nem bántasz másokat, mások is úgy viszonyulnak, ahogy elvárod". Szerintem nálad az okozza a feszültséget, hogy adott szituációban nem mersz vagy tudsz, akarsz mit mondani és utólag a "miért nem mondtam valamit" kínzó érzésével szembesülsz. Jön a sok gondolat is, a "mit kellett volna mondanom", "velem hogy tehettek ilyet" stb. Pszichológus biztos tud segíteni e problémában.
2019. szept. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez akkor jön elő, ha túl sok a szabadidőd vagy csak a munkád/tanulmányaid nem terhelnek le egy egészséges szinten. Szerintem kezdj bele valami fárasztó hobbiba.
2019. szept. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ideje lenne változtatni az életeden.


Mert ha minden rendben lenne, nem lennél ilyen.


A saját boldogságoddal lennél lefoglalva s nem a primitív vulgáris megnyilvánulásokon agyalnál, nemhogy bosszú...


Lealacsonyító.


Inkább mutasd meg tettekkel, hogy több vagy s ezt első sorban magadnak...

2019. szept. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, olyan vagy mint én.

Nagyjából sejtem a miértjét, egész életemben szabályok, igazságtalanságok sorától függtem, amíg elnéztem, másnak mindent lehet, sőt, egyenesen röhögnek azon, hogy másnak szabad, boldog, én meg valakinek vagyok a perverz bábja.

Nehéz ebből szabadulni, tanácsokat adni, mivel másnak nem ezek vannak rögzülve az agyában...

Igen, talán olyan ember segítsége kellene, aki szakképzett, és szinte napi 500000x elmondja, hogy ne foglalkozz vele, ne törődj vele, engedd el...

Vagy.....olyan közeg kell, amiben hasonló emberek élnek, mint mi. :)

2019. szept. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást?

"Idegeskedni annyi, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni."

Csak magaddal cseszel ki, megy fel a vérnyomásod, refluxod lesz, talán egy cukorbetegséget is kiharcolsz magadnak, gyártod a rákos sejteket egy-két bugris miatt, akik a következő pillanatban már el is felejtettek téged. Megéri?

Vegyél egy ilyen táblát magadnak és lépj át ezeken, tojd le őket és élj boldogabban!

[link]

2019. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtam rajtuk, és igazatok van.


UI.: Akik priviben mindenféle bántó dolgot írtak, azoknak üzenem, az ilyen vérpistik nem idegesítenek, a kérdésemben is írtam hogy miken akadtam ki. De azért durva, legyek is akármilyen bosszúálló, az sokkal rosszabb ha valaki késztetést érez arra, hogy valakit így megbántson. :D Hülyék

2019. szept. 30. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!