Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék határozottabb,...

Hogyan tudnék határozottabb, vagányabb lenni?

Figyelt kérdés
45 éves férfi vagyok, szóval ez nem tini-hiszti. Magas, jókiállású, okos (és szerény) ember vagyok, viszont kicsit teszetosza, mulya. Én nem káromkodok indokolatlanul, nem ordítok az utcán, nem dühöngök. De pl hivatalos ügyintézés közben hajlamos vagyok bénázni, úgy félek a fogorvostól, mint egy kisgyerek, úgy érzem, hogy nálam mindenki határozottabb, lendületesebb. Néha mintha megragadtam volna egy gyerek szintjén. De nem vagyok autista vagy ilyesmi, voltam nős, motorozok (nem robogóval), minden "felnőttes dolog" megtörtént velem. Tesóm szerint balfsz vagyok, de nem akarok az lenni, inkább egy karakán pasas. Hogy tudnék változni?

2019. szept. 30. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Ha 45évesen nem tudod eldönteni hogy viselkedj szerintem reménytelen vagy.
2019. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igyál.
2019. szept. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Eddig hogy éltél meg?
2019. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "szerintem igyál" hozzászólás, a best ever a mai napon. Egyébként meg érdemes kihívásokat keresni. Olyanokat, amiket nehezedre esik megtenni. Mondjuk járhatsz többet hivatalos ügyeket intézni, akár falból is. A határozottabb embereknek sokszor csak rutinjuk nagyobb abban amit csinálnak, és attól határozottabbak, nem a személyiségükből adódóan. Én 28 évesen költöztem Pestre, vidékről. Addig egy visszahúzódó és csendes pasi voltam. Pesten ingatlanosként helyezkedtem el (az kemény világ és elég sokat kell úgymond ügyintézni és embereket irányítani). Nem volt könnyű megmaradnom de a megélhetésem múlt rajta így folyton erőt vettem magamon és meg tettem, amit meg kellett, és bizony sokszor nehezemre esett. Pár évvel később haza utaztam osztálytalálkozóra. A volt osztálytársaim nem győztek csodálkozni, hogy a csendes kisgyerekből átalakultam egy nyitott személyiséggé, aki nem szégyell már megszólalni. Az út hosszú volt és az ember közben észre sem veszi, ha nem tudatosan csinálja (én nem tudatosan csináltam, csak meg akartam élni a munkámból), de meg lehet változni.

Szóval szerezz ezekben a dolgokban gyakorlatot. Csinálj olyat, ami nehezedre esik. Ha tesze - tosza vagy bizonyos dolgokban akkor azokat a dolgokat kell erőltetni. Ha nem vagy határozott az emberekkel, akkor keresd az olyan helyzeteket ahol emberekkel kell kommunikálni sokat. Nekem annó idegenek lakásait kellett bemutatni idegeneknek. Időre kellett oda érni pest legkülönbözőbb helyeire úgy hogy előtte soha nem jártam pesten és semmit nem tudtam a városról. Embereket kellett meggyőznöm arról hogy el fogom adni a lakásukat, miközben tudtam, hogy kezdő vagyok még. De egyik nap után jött a másik. Folyton csináltam a dolgom és nap nap után váltam egyre magabiztosabbá. Mert gyakorlatot szereztem a munkában, a kommunikációban, és megismertem az embereket. Pár évvel később, már bármilyen helyzetben képes voltam lazán kommunikálni az emberekkel bármilyen ügy kapcsán. De ehhez kellett a rutin, amit az addig eltelt idő alatt szereztem meg.

Szóval találj ki magadnak a saját problémádra gyakorlatokat és kezdd el csinálni. A gyakorlat mesterré fog tenni. Pl feladhasz a postán minden nap egy ajánlott levelet magadnak. Vagy egy csomagot. Menj be a bankba nyiss egy bankszámlát a legcsinosabb csajszinál majd másnap menj vissza és szüntesd meg. Vagy (nem jó szívvel ajánlom igaz, de) menj be egy ingatlan irodába és mondd azt hogy lakást akarsz venni és mutassanak párat. Egy két hét után meg mondd azt hogy tárgytalan. Azután menj be egy másikba és csináld ugyan ezt. VAgy megteheted ezt egy autó szalonban is. Nyilván nem korrekt a dolog, de legalább tapasztalatokat szerzel, gyarapodsz, "ügyeket intézel", mégha azok kamu ügyek is. Leszólíthatsz embereket az utcán és megkérdezheted tőlük hogy hol van az xy utca (remélem nem faluban laksz :) ) vagy pár utcányira a könyvtártól kérdezgetheted hogy hol a könyvtár. Ezeket addig kell csinálni, amíg teljesen lazán nem megy. Ha megy, találj ki nehezebb feladatokat. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget barátaidtól. Ha elmondod nekik mi a célod, miben szeretnél változtatni, és rájuk bízod, hogy ostorozzanak, ha nem csinálod, hidd el szívesen segíteni fognak. Az emberek szívesen segítenek, ha úgy érzik a másiknak szüksége van rájuk.

Egyet nem javaslok. Ne menj megmondóemberek tanfolyamaira, ne menj hogyan legyünk férfiak tanfolyamra, ne menj hogyan legyen nagyobb önbizalmunk tanfolyamra, mert ezek nem használnak. Találj ki olyan dolgot amit nehezedre esik meg tenni (ha csak kicsit is), és csináld, amíg közömbösség válik megtenni. Utána jöhet a nagyobb falat és ne várj azonnal eredményt, mert leginkább nem lesz azonnal eredmény. Annak idő kell és az eredményt nem várni kell, hanem észre venni. :)

Egy utolsó példa: Mi kerestünk úgy eladó lakásokat, hogy teljes lépcsőházakat, házakat, utcákat csengettünk végig. VAgyis minden lakásba becsengettünk és megkérdeztük, hogy nem szeretnék -e eladni a lakásukat, mert nekünk van vevőnk, aki megvenné. Ez naponta 200-300 lakás. Hidd el, először piszokul zavarban voltunk és nagyon nehéz volt becsengetni, de néhány eset után egyre bátrabban csináltuk, később pedig már nem okozott nehézséget. Na ez pl jó gyakorlat volt a határozottság és a kommunikáció fejlesztésére :) haha

Sok szerencsét!

2019. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!