Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok, ha ilyet tettem?

Figyelt kérdés
Budapesten élek, és nagyon idegesítenek a részeg külföldiek, akik szexisták is, de ez most mindegy. Magyarból is van ilyen, kövezzetek meg, de a németek meg a britek a blahán és a 4/6on nem tudnak viselkedni. Folyamatosan ezt tapasztalom. Mentem a Váci utcán, ami hemzseg a japán és egyéb turistáktól, akikkel nyilván nincs semmi baj, ameddig nem úgy mennek az utcán, mintha az övék lenne az egész és ki kell őket kerülni. Most pont ez történt. Az éttermek előtt megállt az utamba egy hölgy és kb 5 métert kellett volna mennem, hogy kikerüljem felségét, pedig neki csak 2 centit és akkor elférek. Nem, végre nem mentem körbe, hanem jól nekimentem vállal, és úgy kifértem. Picit fájt, de legjözelebb emgtanulja, hogy nem egy királynő. Alapvetően nem vagyok egy erőszakos ember, lány is vagyok. Elgondolkodtam, hogy ez mennyire volt részemről köcsögség, és hogy emiatt szar ember vagyok-e.
2019. szept. 30. 17:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy rossz ember volt? Tudtam, hogy beleköt vki. azt mondtam, hogy LEHET, KI TUDJA. Akkor is nekimentem volna, ha egy szent csak épp köcsögségből nem akart oldalra menni, mert királynőnek képzeli magát.
2019. szept. 30. 17:51
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi miatt túlzásnak érezném, ha "rossz embernek" lennél kikiáltva. Néhányszor én is nekisétáltam határozott lendülettel olyannak, aki meg sem próbált nem az utamba állni. Néha fel tud menni kicsit a pumpa, na.
2019. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem, bár egy kicsit azt kívánom, hogy tudd meg te is, hogy milyen az, amikor valakinek pont nálad telik be a pohár, és rajtad vezeti le a sok ember miatt felgyulemlett feszültségét.


Egyébként nem hiszem hogy "megtanitottad" barmire is, azon kívül, hogy a magyar egy bunkó nép.

2019. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ha végigolvastad volna a hozzászólásaimat, említettem, ha fordított esetben történt hasonló, mindig elgondolkodtam, h talán megérdemeltem. Telefonozás helyett pl közlekedhetnék normálisan :)
2019. szept. 30. 18:04
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szar ember nem vagy, de azért legközelebb ne menj neki csak úgy, előbb inkább kérd meg, hogy menjen arrébb, mert lehet tényleg nem direkt volt, csak valamin agyalt vagy valami és nem vette észre, hogy rossz helyen áll. Nálam pl. volt olyan, hogy buszon elkalandoztam picit és észre se vettem, hogy nem éppen a legjobb helyre néztem és azóta is csak reménykedni tudok, hogy nem értette félre senki. :D


Ha amúgy meg látott téged és látta, hogy el akarnál menni, de mégsem állt félre, az megint más tészta. De én mondjuk, akkor sem mennék neki.

2019. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy elgondolkodtál a dolgon és hajlandó vagy azon is elgondolkodni, hogy rosszul avagy helyesen tetted-e, azt bizonyítja, hogy figyelmes vagy, tehát nem lehetsz rossz ember.

Én azt szoktam hasonló helyzetben tenni, hogy megyek tovább amíg majdnem neki megyek a másiknak. Ha már teljesen közel vagyok, megeresztek egy jól hallható elnézést vagy sorry-t vagy egy szabad lesz-et, mikor mihez van kedvem (japán turistától az helyi vagány csávókig bezárólag alkalmazom a módszert), mire a másik általában zavarba jön és odébb lép fénysebességgel, részben azért mert meglepem a közelségemmel, részben azért mert rájön, hogy nincs jó helyen. Néha sajnos elfogy nekem is türelmem, olyankor a kedves hanghordozásom inkább lenézőre vált. Nálam ennyiben kimerül ilyen esetekben az agresszió :) :) .

2019. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%
Sok az irritáló ember, néhány turista tényleg azt hiszi, hogy a seggéből jön a napfény. Azt hiszi, hogy ez valami gyarmat ahol ő az uralkodó. Dolgoztam eladóként szállodai ajándékboltban. Valaki egyszerűen nem tud normálisan viselkedni.
2019. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még a végén elkezd nekem pattogni, nekem ennyit nem ér a dolog. Akkor inkább kikerülöm, egy kis plusz mozgás amúgy sem árt szerintem.


Előző voltam.

2019. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%
"megerdemeltem, telefonozas helyett kozlekedhettem volna normalisan". az igen. szoval akkor mar senki se telefonozhat az utcan, mert akkor jogosan nekiugrik valami barom? kitekert a logikad az tuti. mindenkivel elofordul, h az utcan kap egy fontos hivast, vagy esetleg elbambul. es ha meg ez elo is fordul akkor sem erdemel az illeto akkora retorziot. szolnak neki, h legyszi menj arrebb akkor valoszinuleg arrebb fog menni. de az ilyen ciganyos bevallazgatas nem vall tul erett felfogasra. a fusztraciod a kommenteiden is latszik, inkabb ezzel kezdj valamit
2019. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Néha bevallom én is csinálok ilyet, mikor már elegem van, hogy jönnek szembe öten teljes járdaszélességben, és egyik se mozdulna egy centit (többnyire brit femélrészeg fickók), akkor nem kerülgetem őket, ha nem mennek arrébb, siman levállalom. De nem szoktam megkönnyebbülni tőle, szóval nem a legjobb megoldás.
2019. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!