Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok, ha van egy gyerekem, és soha nen törődtem vele? Megérdemlem, hogy rossz legyen az életem?

Figyelt kérdés

Sokszor sok emberrel rossz voltam életemben, de mostanában erre gondolok a legtöbbet és ez bánt a legjobban. A 80-as években született egy lányom, akit nem terveztem és nem is akartam. Az anyját nem szerettem, csak futó kaland volt köztünk. Elleneztem, hogy megtartsa a gyereket és megmondtam, hogy semmiben ne számítson rám, mert nem fogom látogatni a gyereket és pénzt sem kapnak tőlem. Az elöbbihez egész életemben tartottam is magam, az utóbbira végül bíróság által köteleztek, de sokszor megpróbáltam kibújni alóla, volt hogy feketén dolgoztam hogy kissebb összeget kelljen adnom. A gyerektartást leszámítva soha semmit nem költöttem a gyerekre, se születésnapján(azt sem tudom mikor van neki pontosan) se ballagáskor, se ha beteg volt soha egy nyalókát sem kapott tőlem. Kamaszkorában fel akarta venni velem a kapcsolatot, de neki is ugyanazt mondtam mint annak idején az anyjának. Néhányszor próbálkozott még, aztán sok éve semmi jelet nem ad magáról. Annyit tudok róla, hogy hol él és hová jár dolgozni. Gondolom ő is csak ennyit tud rólam vagy kevesebbet.


Sokáig nem is érdekelt, de mondhatjuk úgy hogy eljutottam abba a korba és abba az élethelyzetbe mikor gyakran átértékelem az életem és ilyenkor gyötör miatta a lelkiismeret.Egyik családi tragédia a másik után ér, az utóbbi 3 évben volt egy komoly balesetem és 2 súlyos betegséget diagnosztizáltak nálam. Sokszor gondolok arra, hogy talán azért ér most ez a sok rossz mert fiatalon annyi rossz döntést hoztam, önző voltam és az első gyermekem nélkülem nőtt fel, semmi szeretet vagy törődést nem kapott tőlem, és még a pénzt is sajnáltam tőle, pedig tudtam hogy az anyja sokáig egyedül nevelte és nehezen éltek. Miközben később született egy másik gyermekem, egy most 15 éves fiam, akinek mindent megadtam, szerető nevelést, támogatást kapott és kap most is, igazi apja vagyok. Ő is és sokan mások is jó apának tartanak, pedig nem vagyok az. Úgy érzem emiatt kapom most meg a büntetésem.

52/F


2019. szept. 7. 08:48
1 2 3 4 5 6
 1/51 alletta ***** válasza:
84%
bizony! a fagyi visszanyal.
2019. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
94%
Téged most is csak a büntetésed érdekel, nem az hogy a lányodnak milyen volt apa nélkül, támogatás nélkül felnőnie.
2019. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
90%
Igen, jó nagy gané vagy, és most visszakapod azt a szenvedést amit a lányod élt át miattad. Minden egyes másodpercét megérdemled, és maximum azok tartanak jó apának akik nem tudják a történetet a lányodról.
2019. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Nem irtam de így van.
2019. szept. 7. 09:01
 5/51 A kérdező kommentje:
A feleségem pedig úgy tudta, hogy anyja nem engedte hogy lássam a lányom. Nemrég mondtam el neki az igazat.
2019. szept. 7. 09:05
 6/51 anonim ***** válasza:
97%

Rossz ember vagy. Egyrészt közel 2 évtizedig hazudtál a feleségednek.

Másrészt tönkre tetted a gyereked életét, szörnyű lehetett megélnie, hogy nem kell az apjának, pedig semmi rosszat nem tett.

Én azt ajánlom, hogy próbáld felvenni a kapcsolatot vele és kérj bocsánatot. Sose fogja tudni megbocsátani nyilván, de még nem késő, részei lehettek egymás életének, ha ő is akarja.

2019. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%

Biza , egy kegyetlen rossz ember vagy .

Hideg fejjel kiszamitottad ezt a visszautasitó , nemtörödöm viselkedést , lehet élvezted is belegondolva , hogy a kislányod talán éhezik , vagy nincs szülinapi tortája .

Ki tudja hogy nött fel , ha volt e étele , mennyit sirt utánad . De te konsekvensen elutasitottad felnöttkent is mikor keresett

Megkövezést érdemelnél , nyilvánosat , amig szuszogsz üssenek

2019. szept. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
60%
Azért kaptál két súlyos betegseget is , mert nem érdemelsz életet
2019. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
44%
Akkor lennél rossz, ha fűt-fát ígértél volna a nőnek, rábeszéled hogy tartsa meg nyugodtan mert te is akarod, meg segíteni fogsz mindenben, aztán mégis lelépsz. Csakhogy te korrekt voltál, elmondtad hogy nem akarod... nem is értem mit gondol az a nő, aki egy egyéjszakás kaland következményeképp becsúszott terhességet megtart. Pláne így, hogy pénze sincs, arra alapozott, hogy majd a vadidegen férfi úgyis meggondolja magát és eltartja őket. Dehogy vagy te rossz, nem így, lasszóval és kényszerítéssel szoktak megtartani egy férfit. Senki ne zsarolja a szexpartnerét terhességgel, ez ugyan kevés indok házassághoz, közös élethez. Ennyi idősen meg mindenki családjában van tragédia, betegség, meg minden, ilyen az élet. Ennyi erővel a gyerek anyja is rossz ember, mert direkt apa nélküli sorsot és csóróságot kényszerített arra a gyerekre, holott csak a saját önző vágyait követte, neki gyerek KELL, azt meg lekakilja, hogy a gyerek sorsa milyen rossz lesz.
2019. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Nem igaz amit irsz. Majd ha lesz gyereked megérzed a súlyát mennyire komoly dolog megölni őket mielőtt megszületnének. Fiatalon én is igy gondolkodtam ahogy te. De mióta megszületett a fiam el se tudnám képzelni,milyen lett volna ha nem születik meg vagy ha meghal pici baba korában. A fogantatása körülményeitől függetlenül határtalan öröm forrása egy gyermek. És joga van az élethez, akkor is ha az apja egy felelőtlen disznó mint én.
2019. szept. 7. 10:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!