Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb generáció többsége...

Az idősebb generáció többsége miért nem érti, hogy a mai világban sokkal nagyobbak az elvárások az élet minden területén?

Figyelt kérdés

Ma már nincs létbiztonság,meg,az,hogy nem alkalmazkodunk a változásokhoz.

Nem egy munkahelyről megyünk nyugdíjba.

Az állam nem ad semmit szinte,de rengeteg adót beszed.


A magánéletben,a párkapcsolatban hatalmasak az elvárások.

Nem elég az ma már,ha valaki csak jóképű,vagy szép az arca.Nagyon magas elvárások vannak a külsőségeket illetően.Ami nagyon sok időbe,pénzbe és energiába kerül.

És ott vannak az anyagiak,ami bizony ma sokkal jobban számít.

Ma már nem vegyülnek úgy a különböző társadalmi rétegek,hogy értelmiségi+szakmunkás házaspár,stb.

Szóval sokkal,de sokkal nehezebb az ideális társat is megtalálni az életben.


2019. szept. 30. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Vissza kéne hozni a kommunizmust, hogy véget vessünk ennek.
2019. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nem elég az ma már,ha valaki csak jóképű,vagy szép az arca.Nagyon magas elvárások vannak a külsőségeket illetően"

Van, akinek elég. Olyan is van, akinek nem számítanak a külsőségek. Szóval ez csak egy alaptalan általánosítás.


"És ott vannak az anyagiak,ami bizony ma sokkal jobban számít."

Nem számít ma jobban, mint korábban. Legyen elég a létbiztonsághoz, ez az alap. De ez régen is így volt. Mégis mi változott szerinted?


"Ma már nem vegyülnek úgy a különböző társadalmi rétegek,hogy értelmiségi+szakmunkás házaspár,stb"

Inkább úgy mondanám hogy nincsenek egyértelmű rétegek. De rengetegen találnak úgy párt hogy a végzettségi szintjük abszolút nem ugyanaz. Szóval ez csak általánosítás megint.


"Szóval sokkal,de sokkal nehezebb az ideális társat is megtalálni az életben"

Valójában az internet megjelenésével mind az ismerkedés, mint a kapcsolattartás sokkal könnyebb lett. Szóval ez pedig csak szimplán nem igaz.

2019. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
85%
Kommunizmus, már csak az hiányzik szerintem bőven elég lenne egy jó vezetőség(miniszerelnök stb.) akik foglalkoznak is a néppel és nem csak magukkal és a 'pajtásaikkal'
2019. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
57%

Az idősebbek mar nem ehhez vannak szokva, nagyon nem (a többségük) ez már akkora fejlődés hogy ezt már nekunk is nehéz felfogni, nemhogy nekik.


Mr. SKORPIÓ

2019. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt akkor fogod megérteni, mikor Te is idősebb leszel. Ők ebbe születtek, ebben nevelkedtek, ebben éltek. Egy élet tapasztalatát pedig nagyon nehéz kidobni az ablakon, mondván ma már nem ez a divat.
2019. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem régen volt egy séma,hogy minek kell megfelelni,és azzal beérte mindenki,legalábbis a többség.


Ma már nagyobbak a különbségek,elvárások,és a bőség zavara.


Félreértés ne essék,nekem ezzel nincs bajom,hogy a mai világ ilyen.

Inkább az a baj,hogy gondolkodásban sokan nem értek be ehhez.


Ma pl egy férfinek,nem elég eljárni dolgozni,meg maszekolni otthon.

A háztartásból is ki kell vennie a részét,és jól is kell kinéznie.És igénye is van a minőségi életre.

Nem csak a sör+foci kombó.

A nőknek meg nem az az álma,hogy főzzenek és takarítsanak egész nap,meg gyerekkel foglalkozzanak.


Ma ezerrel pörög az ember,és akik ezzel nem tudják a lépést tartani,azok alulmaradnak.

2019. szept. 30. 20:36
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem pl vannak olyan férfi rokonaim,akiknek mikor meghalt a feleségük,akkor a mosógépet nem tudtál elindítani.


Na,ma egy ilyen férfi biztosan nem találna magának párt.

2019. szept. 30. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért mert több a lehetőség is.
2019. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagymamám is dolgozott, papám is besegített otthon. Sosem gondtálták, hogy a mai világ könnyebb, én sem hogy a régi jobb volt. Közhely de össze sem lehet hasonlítani a nehézségeket, de egyik sem rosszabb vagy jobb.
2019. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!