Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek a kisgyereke...

Miért viselkednek a kisgyerekes, babakocsis nők így? Miért hiszik azt, hogy mivel tudtak szülni egy gyereket, így az alapvető társadalmi együttélési szabályok rájuk nem vonatkoznak? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Ma fent voltam Pesten az IKEA-ban, ahol történt velem egy eset.



Vártam a liftet egy nagy bevásárlókosárral (Aki volt már az Örs Vezért Terén lévő ikeában, tudja mekkora az a kis lift), mire a hátam mögé áll egy nő babakocsival, amit így elkezd durván, lendületesen előre hátra huzogatni, sokszor majdnem a lábamra, sarkamra....


-egyet jobbra egyet baalra...

-egyet jobbra egyet baalra...


mormog


Beszállok a liftbe a táskámmal, a nagy bevásárlókosárral, (én voltam ott előbb) mondom neki, nem férünk be normálisan. Erre elkezd egy hihetetlen lekezelő és utasító, emelt hangnemben hozzám szólni, hogy "ha TALÁN odaállok az ajtó mögé, (kicsavarodva) akkor majd befér talán ő is...." oké, a jóindulat megszólal bennem, hát megteszem neki, beállok a kosár mögé, táskám a liftajtóban, visszahúzom, hogy ne csípje be.


Bepréseli magát és a nem éppen kis hátsóját, babakocsiját mellém, szinte már egymáson vagyunk...


Erre még két öregasszonynak is int, (mint kiderül vele voltak) hogy ők is jöjjenek be. Így már négyen vagyunk, meg egy hatalmas babakocsi, táskák és a nagy bevásárló kosaram a liftben. Erre halkan magamban mormogtam, hogy: Ez nem lehet igaz.... Na de ez túl hangosra sikeredett és meghallotta.... Ma erre visszakézből: Hát szerintem sem az!! De ezt k..va hangosan, számonkérően. Betelt a pohár és megkérdeztem tőle, hogy miért jó neki, ha a kis liftben 4 ember, meg egy nagy kosár és egy babakocsi, táska stb van egyszerre? Nem tudott volna várni a sorára és menni a következővel, vagy megkérni, hogy én menjek a következővel? Erre elkezd mocskolni, hogy "ugye marha kényelmes lenne magának egyedűl menni azzal az egy kosárral, mi?"


Erre én is kiakadtam és megmondtam neki, hogy az isten mentsen az ilyen nőtől mindenkit... nyílik az ajtó, a nő elszaladt (megjegyzem nem kisebbségi volt), az öregasszonyok meg elkezdtek felváltva még engem szidni, hogy hát nem irigylik a családomat, hogy ilyen ember vagyok, meg eleve tűntem volna el a liftből hisz a kismama....



Ti mit tettetek volna? Már az elején rám parancsolt, hogy préseljem magam a liftajtóba, ahol szinte becsípte a táskámat a lifet... nem ő volt ott előbb, hanem én.... ráadásul amikor szóváteszem, még én vagyok lecseszve, aki jószándékból előreengedte őt?


Bocsi, de ezt ki kellett írnom magamból.


2019. szept. 30. 22:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Találkoztál egy bunkóval és ezt rávetíted egy egész csoportra...
2019. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Ennek nincs köze gyerekhez, ha valaki ilyen akkor akkor is ilyen ha nincs gyereke
2019. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%

És mi lett volna, ha előreengeded őket és te mész a következővel...?


Hát, igen az ego meg az önérzet....


Egyébként miért általánosítasz egy bunkóból?


Nem minden kismama ilyen, de az anyaság nagyon megterhelő és sok mindenkiből kihozhat sok mindent az állandó kialvatlanság, bezártság stb stb.


Nyilván ez a nő egy bunkó volt, de sok gyermektelen nő sem különb, szóval lécci ne így könyveld el ezt az esetet!

2019. szept. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%

Mit kellett volna tenned?


Pl. lehettél volna előzékenyebb és mehettél volna a következővel.


Ha megdobnak kővel (megrúgnak babakocsival) dobd vissza kenyérrel.


A rosszat csak jóval lehet megfékezni, de most csak azt érted el, hogy mindenki rossz szájízzel távozott és hiába az az igazság, hogy te voltál ott előbb, de sokra nem mentél vele, mivel még mindig ezen rugózol....


Szóval legközelebb okosabbként engedj. :)

2019. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
legközelebb ha elkezd pampogni hova álljak, megnyomom a gombot és menyek le... miért engedjem előre? ugyanolyan ember mint én.
2019. szept. 30. 23:05
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, kismamaként írom! :) Bunkó de rengeteg bunkó van Pesten! Vígasztaljon, hogy holnap is ilyen frusztrált lesz!
2019. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

"miért engedjem előre? ugyanolyan ember mint én."


Azért, mert te kedves vagy, udvarias és okosabb, valamint mert nem akarod az estédet a gyakorin tölteni fortyogva. :)

2019. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%

"ugyanolyan ember mint én."


Pontosan!


Ugyanolyan, mint te. :)

2019. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
Hiszen egyikőtök sem akart engedni.... :)
2019. szept. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
"Hiszen egyikőtök sem akart engedni.... :)" Ha megkérnek, engedek, de nem kértek meg, néma gyereknek meg.... Mellesleg a sorban állásról hallottál már? én ebből arra a következtetésre jutottam, hogy ha így szól hozzám valaki, nem hogy odébb állok, máskor rá se nézek, csak megyek tovább és marad ahol van.... ott szúrtam el hogy belementem abba hogy álljak oda ahova ő mondja.
2019. szept. 30. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!