Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek a kisgyereke...

Miért viselkednek a kisgyerekes, babakocsis nők így? Miért hiszik azt, hogy mivel tudtak szülni egy gyereket, így az alapvető társadalmi együttélési szabályok rájuk nem vonatkoznak? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Ma fent voltam Pesten az IKEA-ban, ahol történt velem egy eset.



Vártam a liftet egy nagy bevásárlókosárral (Aki volt már az Örs Vezért Terén lévő ikeában, tudja mekkora az a kis lift), mire a hátam mögé áll egy nő babakocsival, amit így elkezd durván, lendületesen előre hátra huzogatni, sokszor majdnem a lábamra, sarkamra....


-egyet jobbra egyet baalra...

-egyet jobbra egyet baalra...


mormog


Beszállok a liftbe a táskámmal, a nagy bevásárlókosárral, (én voltam ott előbb) mondom neki, nem férünk be normálisan. Erre elkezd egy hihetetlen lekezelő és utasító, emelt hangnemben hozzám szólni, hogy "ha TALÁN odaállok az ajtó mögé, (kicsavarodva) akkor majd befér talán ő is...." oké, a jóindulat megszólal bennem, hát megteszem neki, beállok a kosár mögé, táskám a liftajtóban, visszahúzom, hogy ne csípje be.


Bepréseli magát és a nem éppen kis hátsóját, babakocsiját mellém, szinte már egymáson vagyunk...


Erre még két öregasszonynak is int, (mint kiderül vele voltak) hogy ők is jöjjenek be. Így már négyen vagyunk, meg egy hatalmas babakocsi, táskák és a nagy bevásárló kosaram a liftben. Erre halkan magamban mormogtam, hogy: Ez nem lehet igaz.... Na de ez túl hangosra sikeredett és meghallotta.... Ma erre visszakézből: Hát szerintem sem az!! De ezt k..va hangosan, számonkérően. Betelt a pohár és megkérdeztem tőle, hogy miért jó neki, ha a kis liftben 4 ember, meg egy nagy kosár és egy babakocsi, táska stb van egyszerre? Nem tudott volna várni a sorára és menni a következővel, vagy megkérni, hogy én menjek a következővel? Erre elkezd mocskolni, hogy "ugye marha kényelmes lenne magának egyedűl menni azzal az egy kosárral, mi?"


Erre én is kiakadtam és megmondtam neki, hogy az isten mentsen az ilyen nőtől mindenkit... nyílik az ajtó, a nő elszaladt (megjegyzem nem kisebbségi volt), az öregasszonyok meg elkezdtek felváltva még engem szidni, hogy hát nem irigylik a családomat, hogy ilyen ember vagyok, meg eleve tűntem volna el a liftből hisz a kismama....



Ti mit tettetek volna? Már az elején rám parancsolt, hogy préseljem magam a liftajtóba, ahol szinte becsípte a táskámat a lifet... nem ő volt ott előbb, hanem én.... ráadásul amikor szóváteszem, még én vagyok lecseszve, aki jószándékból előreengedte őt?


Bocsi, de ezt ki kellett írnom magamból.


2019. szept. 30. 22:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%

Kiszálhattál volna, meg lett volna oldva a probléma.


Néha, amikor látom, hogy valaki siet, akkor előreengedem a pénztárnál, ha látom, hogy valaki sok cuccot cipel, vagy terhes, akkor átadom neki a helyemet buszon/metrón. Ha azt látnám, hogy ott van két idős nő, és egy csecsemő egy babakocsiban egy lift előtt, akkor átadom nekik a helyemet, mert én tudok várni, nekik meg gondolom sietősebb.

Azt hinné az ember, hogy ez alap, de úgy tűnik, hogy nem, sőt, még fel is jössz az internetre, hogy ezt elmondd annak, akinek csak tudod, ráadásul még általánosan rossz fényben is akarod feltüntetni úgy ámblokk az összes kismamát, mert volt egy kellemetlen élményed.


Annyivan igazad van, hogy tényleg nem a legszebb hangnemben válaszolt a bajszod alatti méltatlankodásra, de itt kb ki is fújt a morális felsőbbrendűséged.

2019. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"Ha azt látnám, hogy ott van két idős nő, és egy csecsemő egy babakocsiban egy lift előtt, akkor átadom nekik a helyemet, mert én tudok várni, nekik meg gondolom sietősebb."


Először is én voltam a lift előtt, ő jött mögém....:D


Miért lenne neki sietősebb mint nekem? Vagy ha igen, megkért rá? Nem, hanem pofátlan volt.

2019. szept. 30. 23:27
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyenekkel trollkodni kell ezerrel!

Például egy hatalmasat fingani a liftben, amikor ott vagytok összezárva négyen, vagy jó hangosan megkérdezni a nőtől, hogy mehet-e a gruppen stb.

Nagyon prímán ki lehet idegelni ezeket. :D

2019. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%

"Mellesleg a sorban állásról hallottál már?"


És te az udvariasságról, előzékenységről? :)

2019. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Aki a kérdéskiírót "kiosztja", azt megnézném, egy ugyanilyen helyzetben. Lehet még biztonságiakat is kéne hozzá hívni. :D Csak óvatosan a kiosztással! ;)


Én sajnos teljesen értem a kérdésed. :((

Ott rontottad el, hogy "ma fent voltam Pesten." Akárhogyanis próbálom magamban a hitet tartani, nem tudom, Pesten egyszerűen pár kivétellel eszméletlenül bunkók, flegmák, bolondok az emberek. Sajnos igen, Pesten azt kell tenned, hogy nem várod meg, hanem becsukod előtte az ajtót. Nem tettél semmi rosszat, egyértelmű, hogy nem toljuk rá a másik emberre a babakocsinkat. XD :S :( Nem értem ezt a stílust. Legalább annyira nem, mint amikor alig várod, hogy felszállj a buszra, egy sűrű napon tök jól lehet rendezni a gondolataid akár ott is, erre meg valaki noname ember beletrollkodik a szféradba, és hangosan a legérdektelenebb dolgokról kezd el trécselni a telefon vegen levo szemellyel ("háá mer a bélfórának" "nem ehet joghurtot", a nőgyógyászomnál... Ebbe nem mennék bele, egy biztos nem szerettem volna hallani a cisztájáról... :S :S) Vagy nem egyszer lattam, hogy felraktak "holgyek!" a villamos ulesere a labukat. Pont lesz*rtak, hogy oda még más is ülni fog.... Borzalmas... Hová tartunk? :(((((((((((((

2019. okt. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem senki nem osztotta ki a kérdéskiírót, én pl. megpróbáltam neki elmagyarázni azt, hogy ha bunkóságra bunkósággal felel, attól senkinek sem lesz jobb....
2019. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%

"mire a hátam mögé áll egy nő babakocsival, amit így elkezd durván, lendületesen előre hátra huzogatni"

Vagyis ringatta a kisbabáját.


A kérdező azt is figyelembe vehette volna, hogy egy babakocsival nem tudnak a lépcsőn közlekedni, tehát ez a nő RÁ VOLT UTALVA a liftre. Míg a kérdező, ha kényelmetlenebbül is, de tudta volna használni a lépcsőt.

Szerintem természetes, hogy ilyenkor azt kell előre engedni, aki más módon nem tud feljutni az emeletre. Tehát ha neki derogál lépcsőzni, akkor engedje előre a babakocsisat, aztán vagy befér melléje, vagy megvárja a következőt.


Továbbá:

Eléggé nevetséges, hogy a kérdező nem akar elférni egy babakocsi mellett, aztán utána kiderül, hogy még két "öregasszony" (ez is egy szép kifejezés, gondolom a kérdező édesanyja is ugyanilyen öregasszony...), szóval még két ember is befér melléjük. Ezek után eléggé egyértelmű, hogy szimpla bunkóság volt a KÉRDEZŐ részéről, mikor a babakocsi mellett nem nagyon akart elférni ("mondom neki, nem férünk be normálisan").


Akárhogy is nézem, szerintem leginkább a kérdező volt itt bunkó.

2019. okt. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

"Pesten egyszerűen pár kivétellel eszméletlenül bunkók, flegmák, bolondok az emberek."


Valószínű azért, mert a vidékiek tobzódnak már zömében a fővárosban.....

2019. okt. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg ilyen bunkó babakocsis embert láttam már. Mondjuk a legtöbb cigány. De volt olyan is hogy fehér volt, jött szembe velem a járdán, tolta a pulyát, (a járda akkora volt hogy két ember simán elfér egymás mellett rajta, akkor is ha az egyik babakocsival van) nem volt képes annyira arrébb menni hogy én is elférjek, le kellett sétálnom az úttestre, csak azért mert ő BaBaKOcsIvAl van... Hányinger ahogy viselkednek néha. Ostoba bunkók. Francnak szaporodik az ilyen.
2019. okt. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%

Engem is irritál ez a túltolt gyerek téma, akinek elsül a valaga, annak előjogai vannak és a társadalom felett áll. De ettől függetlenül alap udvariasság/lovagiasság szerintem, hogy egy terhes/kisgyerekes nőt előre engedek. Amikor még BKV-ztam, alap volt, hogy segítettem fel-, levinni a babakocsit pl. Neked is illett volna előre engedni a liftben és gond letudva.

Az ilyen idiótával egyébként nem tudsz kezdeni semmit. Ezeknek a fejében olyan erősen benne van, hogy ő feletted áll, mert gyereke van, hogy nem tudsz vele mit kezdeni intellektuálisan. Mondhatsz bármit, te csak egyre nagyobb s/ggfej leszel. Megingathatatlan a meggyőződésében, hogy ő társadalmilag és minden téren értékesebb ember nálad. Ismered a mondást gondolom:

„Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.”

2019. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!