Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is tapasztaltatok már...

Ti is tapasztaltatok már ilyet? Mit csináltatok, váltottatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti is megfigyeltétek, hogy ha hosszabb távon vagy rendszeresen vesztek igénybe szolgáltatást, akkor egy idő után a "barátság" a munka rovására megy?


Tapasztaltam ezt fodrásznál, műkörmösnél, de most az asztalosnál is. Lassan 1 éve vele csináltatok minden bútort és 3x képtelen volt rendesen megcsinálni, mert ő közben beszélget. Ami nem lenne baj, csak közben dolgozhatna rendesen is. Az elején pl.semmi baj nem volt vele.

Oké, nyilván szólok neki(k), ha valami nem jó, de mindenért egyfolytában szólni már nekem is fárasztó.


Tényleg X időközönként le kell cserélni mindenkit?



2019. okt. 1. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez így van.

Üzletben/pénzben nincs barátság.

2019. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kell barátkoznod mindenkivel, akitől igénybe veszel egy szolgáltatást
2019. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert akaratlanul is kialakul egy "barátság" azzal, akihez évek óta, havonta 1x jársz és beszélsz pár szót. Nyilván nem élet-halál kérdéseket vitatunk meg...
2019. okt. 1. 09:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Az asztalostól is nyilván megkérdezem, hogy kér-e egy kávét, amikor főzök magamnak, közben váltunk pár szót.
2019. okt. 1. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez kialakul magától, ha egy hullámhosszon vagytok. Én például egy időben szinte minden nap találkoztam valakivel az utcán. Egy kicsit figyeltem rá (figyelemfelkeltő dolgot csinált, ez volt a célja, hogy figyeljenek fel rá), jeleztem felé, hogy tetszik amit csinál, majd mentem a dolgomra. A harmadik alkalommal már köszönt, elkeztünk beszélgetni (ő kezdeményezte) és jóba lettünk. Magától kialakult, nem volt célom, de nem bánom.
2019. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valakivel nem vagyok (sorozatosan) megelégedve, akkor váltok, nincs mese.

Én is barátságos ember vagyok, sokan ezzel visszaéltek.

Két dolgot megtanultam, az egyik, hogy meg kell tartani a 3 lépést alkalmazottal (szolgáltatóval) mert csak annak végeznek jó munkát, aki nem bratyizik és tekintélye van.

A másik, hogy előre nem fizetünk munkáért, mert utána oda a motiváció és csak összecsapják.

2019. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem fizetek előre, ezt már én is megtanultam. Az a baj nálam, hogy közvetlen vagyok és barátságos, még akkor is, ha megtartom a 3 lépés távolságot. Nagyon könnyen barátkozom.


De valószínű, hogy taktikát váltok és a 3. szólás után tényleg váltok..:D

2019. okt. 1. 10:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok barátságtalan, de sem fodrásszal, sem műkörmössel nem ápolok baráti viszonyt. Tudunk egymásról egy két dolgot, rákérdezünk hogy megy a munka stb, de nem kell öribariknak lenni egyből. Ha romlik a szolgáltatás minősége, jelezd, hiszen nem a barátságáért fizetsz.
2019. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!