Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? SOS! -Nincs...

Mit tegyek? SOS! -Nincs kedvem semmihez. -Értelmetlen számomra az élet. -Semmi sem motivál már. -Hangulat ingadozásaim vannak már legalább 3-4 éve. -Öngyilkos gondolatok.

Figyelt kérdés

Stb...

Próbálkozok a rossz ellen tenni de mindig vissza esek.

Öngyilkos gondolatot már le győztem, legalább 3 hónapja azzal nincs baj.

Szeretném végre le győzni a kiégést és a depressziót.

Mit tehetnék?

Hogyan változtassak magamon?

Nem szeretnék ilyen maradni.

Tenni szeretnék azért hogy végre teljes életet tudjak élni.

Hogyan tudnám megtalálni magamban mik a gondjaim?

Mi okozhatja ezt a jelenséget?

Hogyan tudnám megismerni magamat?


Egy 21 éves.


2019. okt. 1. 21:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes .. én is hasonló cipőben járok . Nálam is 3-4 éve jöttek elő ezek a problémák . Az öngyilkos gondolatok már nekem sincs jelen .

Már jó párszor ki tudtam mászni ebből az egészből ( nehezen ) , de nagyon könnyen vissza szoktam esni .

Nekem a barátok , kirándulás , sport segített . Bár jelenleg most is

" lent " vagyok .


Lehet el kéne menned menhelyre önkéteskedni .


Egy 22 éves :)

2019. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%

Először is menj el pszihomókushoz (szakemberhez). Másodszor kezdj el foglalkozni az önismerettel. De alaposan. Valamilyen szinten a pszichológus is az önismereted fogja fejleszteni.

Harmadrészt, legyél kitartó, mert ha jobban is leszel, az csak akkor marad tartósan jobb állapot, ha nem hagyod abba a magaddal való foglalkozást (önismeret).


-hobbi (az a rosszkedv ellen jó, depresszió ellen önmagában kevés)

-belső hang (ugyan már...)

-tégy magadért (ez túl általános)

-agykontroll (próbáltam. vagy nem voltam elég kitartó, vagy rosszul csináltam)

Mondanak még ilyet, hogy menj társaságba, sportolj, állíts fel célokat és érd el őket és így tovább...

Ezek önmagukban nem megoldások komoly probléma esetén. Ezek csak a rosszkedv ellen hatnak, amit talán egy - két tábla csokival is el lehet mulasztani.

Tapasztalatból beszélek.

Szóval menj el dokihoz és ismerd meg önmagad és legyél kitartó. ...évekig legyél kitartó

2019. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

8-9#

Sajnos nem jósolok,ezeket érzem.

Tudom hogy csak egy életem van,ezért is szeretnék ezen változtatni,van olyan aki erre sokkal később jön rá 30-40-50-60 évesen, hozzájuk képest előrébb vagyok csak nem tudom hogy áljak neki?

Próbálkozom legyőzni a rossz gondolatokat.

Elképzeltem hol tartom most? Sehol :-(

Megpróbálom ezt a módszert, remélem sikerrel járok.

Jó ötlet a meditálás,ki próbálom,régebben próbáltam,csak valamiért abba hagytam.

Volt amikor huzamosabb ideig egyedül kirándultam,utaztam nem nagyon sikerült megismerni magamat :-/ lehetséges hogy erre kéne 1 év is.

Igazából családon kívül egyedül vagyok,nagyon velük sem beszélek már nem igénylik a társoságomat ezért lassan én sem az övékét, hiába próbálkoztam nem sikerült,barátaim sem nagyon voltak,hiába próbálkoztam programokat szervezni senkinek sem volt jó nagyon, mindenki elfoglalt volt,ezért lassan fel is adtam,összesen mostmár van kb 1 db barátom az sem itt lakik, ha nem 300 km árébb egyetemista,évente találkozunk 4-5x,néha beszélgetünk mesengeren kb ennyi,próbáltam már ide oda el hívni őt is de mikor itthon van maximum itt a környéken vagyunk,lehet hogy nem is a barátom?

Addig nem szeretnék párt keresni még magamat nem raktam rendbe,szerintem addig nincs értelme csak ártanék neki és magamnak is.

Nem nagyon szoktam online játékokkal játszani már,régebben sem csináltam túl gyakran, volt olyan időszak amikor nagyon benne voltam kb 1-2 hét vagy 1 hónap aztán rá untam és kész, az a baj hogy hiába ismerkedem valakivel online,mindenki messze lakik.

Gondolkoztam már önkéntes munkában is,ami nagyon jó dolog, csak hát az figyelem elterelés lenne számomra, nem oldódna meg véglegesen a gondom, próbáltam már utazni úgy mond pár napot de mikor haza értem szép lassan vissza tértek ezek az érzések, le győztem aztán új vissza tért.


Köszönöm szépen, neked is hasonlókat kívánok.


Mikor próbáltam nem aludtam el :-D

2019. okt. 2. 20:20
 14/26 A kérdező kommentje:
11# Lehetséges,ezen már én is gondolkoztam,de szerintem a menhely csak egy alkalmi megoldás,azzal nem oldódnak meg a belső problémáid csak figyelem elterelés lenne.
2019. okt. 2. 20:25
 15/26 A kérdező kommentje:

12#

Gondolkoztam már ezen is,de nem sok jó véleményt hallottam róluk,legközelebbi 50 km távolságra van,gyógyszert nem szeretnék szedni és ők általában azokat írnak fel,azt tudom hogy nem mindig van értelme a gyógyszernek, például fáj a feje az embernek és már is gyógyszert kap be, nem hogy inkább inna egy pohár vizet az is segít, magamról és másról tudom ezt,nem tudom hogy meg érné e 45 percért 4-5000 Ft fizetni? na de ennél azért vannak drágábbak is.

Hogyan tudom jól fejleszteni az önismeretemet?

Sajnos nem tudom igazán hogyan is kéne ezt csinálnom?

Igen a hobbit én is tapasztaltam régebben hogy csak a rosszkedv ellen jó.

Lehet hogy álltalános de épp most próbálkozom magamért tenni.

Hogyan kell csinálni az agykontrollt?

Gondolkodom azon, hogy egy időre legalább fel kéne költözöm Budapestre vagy egy nagy városba, így hát ha tudnák új kapcsolatokat létesíteni,sportolni most szeretnék el kezdeni csak még össze írom milyen ételeket lenne érdemes ennem,ami egészséges.

Többször írtam már célokat,leginkább kisebbeket ezeket ha úgy nézzük tudtam is teljesíteni őket, próbálkok nagyon célokat is találni csak egy kis időre van szükségem még.

Az már egyszer biztos,sajnos heti de inkább napi szinten fogyasztok csokit ami egy ideig segít, de aztán van amikor rosszabb lesz, ezt nem csak én tapasztaltam.

Úgyérzem kitartó és pozitív személyiségre lenne szükségem.

2019. okt. 2. 20:53
 16/26 anonim ***** válasza:

11-es vagyok . A környezetváltás is jó módszer lenne ( esélyes ) . Én is észre vettem hogy ha több időre elutazok valahova akkor egyre jobban érzem magam , de amikor hazajövök megint szép lassan vissza a nullára . Sokszor gondoltam rá hogy el kéne menni egy nagyvárosba , hátha segítene .


Egy próbát lehet megérne :)

2019. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező

#11 írta, hogy barátok, hobbi, sport segített neki, de most is épp "lent" van.

Én épp erről beszéltem. Ezek rosszkedv ellen hatásosak lehetnek, de visszatérő, mélyebb hangulatingadozásokra, tapasztalatom szerint nem. Mint a példa mutatja, ő is vissza esett épp (persze ez lehet, hogy normális nála, nem ismerem a helyzetét pontosan és semmiképp nem szeretnék ítélkezni).

A #8 nagyon kedvesen leírja az agykontroll gyakorlatot, hogy nagyjából hogyan kell csinálni és leírja, hogy neki így sikerült is megoldania a problémáját. Sajnos számomra nem világos pontosan mivel oldotta meg, de agykontrollal, vagy meditációval, vagy imaginációval, vagy thétázással (ez is egy technika a sok közül), amikről azt mondják, hogy képesek segíteni az a meggyőződésem (tapasztalati úton), hogy ezeket nem lehet így megtanulni, hogy valaki leírja és te megtanulod. El kell menni a konkrét tanfolyamra és rettenet kitartóan gyakorolni gyakorolni gyakorolni és csinálni kell őket.

Önismeretet én tanfolyamon tanultam. Technikákat és gyakorlatokat lehet elsajátítani. Könyvekből is lehet felszedni ezt azt, de az inkább csak informálódásra jó. Az önismeret útján kell a segítség, mert egyedül az embereknek nincs kitartásuk. Én nagyon szorgalmas voltam önismereti tanfolyamon, de még így is sokszor kellett noszogatnia a tanáromnak. Próbálj meg a neten önismereti tanfolyamokat keresni a közeledben. Olyanokat amiket lehetőleg pszichológusok tartanak (elég ritka az ilyen, ha van drága). A megmondóemberek önismereti tanfolyamai között nagy a választék, és nem mind jó. VAn ami humbuk, szóval azokat nagyon meg kell nézni miért fizetsz. Szóval önismeretet el kell menni tanulni valahová.

Felköltözés pestre: én felköltöztem. A bajaim jöttek velem, csak először nem vettem észre, mert idő kellett hozzá, hogy a felköltözés okozta érzelmi hatások elmúljanak.. Eltelt egy kis idő és rájöttem saját magam elől nem tudok elbújni. Elő jöttek újra a problémáim. Ez leginkább arra megoldás, hogy itt több lehetőség van, több pszihomókus közül lehet választani, több tanfolyam van, amiből választhatsz stb. Ez utóbbiak szemontjából jó ha ide költözöl.

Pszichológus: ott is jártam, nekem sem jött be, de van ismerősöm, aki nem adta fel az első után és sokadikra talált olyat aki megfelelt neki.

Egyébként a Pszichológus nem ír fel gyógyszert (feltétlenül). Az a pszichiáter aki gyógyszereket ír fel. :)

És cseppet sem biztos hogy neked egyáltalán kell gyógyszer.

Az orvost azért javasoltam, mert egy szakember tud igazán segíteni. Mi, akik itt írkálunk mindenfélét, csak lelki mankók lehetünk maximum, hogy ne legyél egyedül addig is, amíg olvasd amit írunk. ...legalábbis szerintem. Adhatunk tippeket, de valódi segítség, ha ilyen gondolataid vannak, az orvos. Ezt onnan tudom, hogy én is egyedül próbáltam boldogulni évekig a hasonló problémámmal mert azt mondtam hogy én aztán nem megyek orvoshoz, mert én attól okosabb vagyok. Hát kiderült hogy nem vagyok elég okos. Szóval szerintem irány a doki (pszihomókus). Ha az első nem jó, irány a másik és így tovább. Ne kövesd el azt a hibát , hogy egyedül próbálsz ösvényt kitaposni magadnak, mer úgy jársz mint én. Elrepülnek az éveid, mint a szél és nem gyógyulsz meg. Neked is már elrepült 3-4 év eddig. Legyél jófej magadhoz légy szíves és menj el dokihoz... Ha kevés pénzed van rá, akkor mondd meg neki az elején, hogy neked csak ennyi pénzed van rá és próbáljon meg abban is segíteni, hogy ezt az időt, amit meg tudsz nála fizetni (pl ha csak 10 alkalmat tudsz nála kifizetni, mert annyi pénzed van vagy mit tudom én) úgy töltse el veled, hogy valamilyen szinten érjetek körbe, és ha nem lesz idő közben sem több pénzed és magadra maradsz, tudj azért fejlődni tovább.

Még egy kis adalék. Ezeket úgy írtam le neked, hogy voltam agykontoll tanfolyamon, voltam olyan személynél aki theta gyógyító, tudok meditálni és egy időben rendszeresen meditáltam, jártam pszihodikihoz, futottam rendszeresen, utána edzőterembe jártam rendszeresen, jártam társaságba tudatosan, hogy jobban legyek, jártam táncolni és társaságba, hogy jobban legyek, elvégeztem önismereti tanfolyamot és nem tudom mit hagytam ki :) . Nagyon fontos hogy legyél kitartó :)

Egy helyet talán merek javasolni. plussfotel.com van facebook oldala is. Nála is elvégeztem egy út önmagamhoz kurzust. Arra azt merem mondani, hogy ért is valamit valóban. Megnéztem a weboldalát, most nem tudom tart-e bármilyen kurzust, lehet hogy nem, de a face oldalát megnézheted és ha szimpatikus írj neki üzenetet, hogy vagy egy ilyen problémád mi a véleménye tud -e segíteni? Ha nem tud segíteni meg fogja mondani. Ő pont az aki tanult pszichológiát is. Pánikbetegségből gyógyult ki. Ha jól tudom még Laoszban él mindig, én is online tudtam vele csak kapcsolatot teremteni, de az is nagyon elég.

Minden jót! Kitartás, türelem, menni fog, már elindultál az úton!

2019. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

16#

Jó tudni,ezek szerint nem vagyok egyedül.

Nagyon gondolkodom ezen én is,azt a fajta életet is ki kell próbálni.

2019. okt. 3. 13:10
 19/26 A kérdező kommentje:

Szia


Egyet értek,szerintem is inkább csak rossz kedvre jó.


Pontosan nem lehet megtanulni,de szerintem el lehet ezt sajátítani.

Ez így igaz,nem is tudtam hogy vannak ilyen tanfolyamok.

Könyvből már egy ideje az akaraterőt olvasom,írnak benne okosságokat.

Sajnos ez igaz, egyedül hamar fel adja az ember.

Esetleg ha volna időd,le tudnád írni miket tanultál az önismereten?

Régebben gondolkodtam hogy el kéne mennem önismeretet tanulni,nem olyan régen az eggyik családtagom azt javasolta végezzek önismeretet,igaz azt ő sem tudta hogyan kell?

Jaj és mint ha azt is mondta volna akár hova is költözök ahogy írod a bajok velem fognak jönni.

Hát igen,ott azért csak lehet találni egy olyan embert aki érti is a szakmáját.

Állítólag mi emberek még az egyszerű dolgot is sokszor túl bonyolítsuk.

Valami olyasmit olvastam hogy Pszichológus az sokkal jobb.

Igazad van,ebben csak is szakember tud segíteni.

Hát igen,sajnos csak lelki mankók.

Látom először te sem ismerted be magadnak,de aztán csak megtört a csend.

Nem olyan régen egy 86 éves öreg néni azt mondta nekem, minden ember azt hiszi magáról hogy ő a legokosabb, pedig ez nem így van.

Nagyon meggyőztél,ezért úgy gondolom akár több próbát is megérne a doki,remélem a családom megérti majd,mondjuk édesapám ő biztosan vele már beszéltem erről, csak hát most egy kicsit megromlott a viszonyom vele, leginkább a kedvtelenség és a nem akarás is közbe játszott, édesanyám azt mondta oda csak a buta emberek mennek,úgy látszik ő rosszul gondolkodik erről, de hát ő már csak ilyen.

Jó ötlet ez a pénzes dolog.

Nem semmi,gratulálok az eredményeidhez,erre nem sokan képesek,de te vagy az a kivételes személy akinek ez sikerült, ezért én egy sikeres embernek tartalak mert az vagy, számomra az a sikeres ember aki kitartó és tesz a céljaiért és te folyamatosan haladsz amihez gratulálok :-)

Nem szeretnék túrkálni az életben,de ha esetleg meg kérdezhetném tőled,te erre mikor jöttél rá?

Hány éves voltál?

Mikor kezdtél el orvoshoz járni?

Meddig jártál hozzá?

Hányadik orvos tudodt rajtad segíteni?

Hányszor voltál körülbelül nála?

Meddig tartott még teljesen helyre jöttél?

Volt valami negatívum?

Sok pénzt költöttél erre?

Megérte?

Hogy érezted magadat a kurzuson?

Megérte elvégezni?

Ez lehet már bunkóság,de meg kérdezhhetném hogy Nő vagy férfi vagy?

Hány éves vagy?

Ha nem szeretnéd itt válaszolni,prívátban is nyugodtan le írhatod?


Köszönöm,videó híváson beszéltetek egymással?


Viszont kívánom,nagyon szépen köszönöm,nem hittem volna hogy ennyire motivációt fogsz adni nekem,egy ilyen emberre lenne szükségem, aki erős,kitartó,motiváló,bár csak találkozhatnánk, nagyon jó lenne.

2019. okt. 3. 14:16
 20/26 A kérdező kommentje:
Rossz írtam a pszichiáter állítólag sokkal jobb.
2019. okt. 3. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!