Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgoztam fel, ha nem...

Hogyan dolgoztam fel, ha nem szeretnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én egy lassan 18 éves kor felé közeledő lány vagyok. Egész pici koromtól kezdve úgy nőttem fel, hogy érzelmileg labilissá váljak. Nincs olyan sok tiszta emlékem, az rémlik, hogy apa elfenekelt, mikor kb 3 voltam, meg, hogy a nővérem egész pici korom óta nem szeretett, és ezt nem értettem miért van, és míg nem volt öcsém akkora, hogy játszani tudjak vele, nála próbálkoztam, sikertelenül. Ezután jött anya, de ő mindig ideges lett, mert valamit éppen mindig csinált (főzött, takarított...stb), amit át kellett adnia addig mamámnak.

Apa, mikor én 2-3 évesen beteg lettem, anyát magára hagyta a problémával. Nem váltak el, de nem törődött a dolgokkal. Anya érzelmileg összetört, és a nővérem ezt úgy élte meg, hogy az eddig szerető, biztonságot nyújtó anyja már nem az, aki szokott lenni és megutált engem, meg apámat (féltesók vagyunk), amiért ő meg nem törődött velem.

Aztán jött a kis gyerekkorom. Mivel megállapítottak rólam, hogy Aspergerem van, szinte mindenféle pszichológushoz, gyógytornászhoz meg ilyesmikhez kellett járnom hetente többször. Én nem értettem ezt, hiszen teljesen normálisnak éreztem magam mindig is, de ettől mindig azon gondolkodtam, vajon miben vagyok más, mint a többi gyerek, és mi baj van velem, miért nem játszhatok a többiekkel. Igazából emiatt a "fura vagyok, nem vagyok elég jó gyerek" dolog és a "nővérem utál, és mindennap érezteti" dolog miatt iskolában nem volt semmi önbizalmam felső tagozat végéig (kb 7.-8. osztályig)

Visszatérve apámra: anya mindig azt mondta, ha kérdeztem, hogy azért nem mutatja, hogy szeret, mert elutasító voltam vele kis koromban. De, mint kiderült nem így van. Míg gyerek volt, a húga miatt elhanyagolták, és saját gyerekkorát vetíti ki ránk, vagyis a 2 fiát szereti, kényezteti, nekem meg bár segít, ha kel, de nem viszi túlzásba a törődést, gyakran elhanyagol, tesz hímsoviniszta megjegyzéseket, és hasonlítgat a nővéremhez. Ha valami bajom van, nem mondhatom el, mert máris jön a "túl negatív vagy, te is olyan leszel mint ő...stb" Amivel amúgy lópikulát se segít, mert ettől csak nem merek elmondani már semmit, és csak gyülemlik minden.

Ami a kivételezést illeti. Tesóimnak mondja, hogy jó éjt, ad nekik puszit, néha megsimogatja a fejüket, az új hajukat mindig megdicséri, gyakran ad személyes ajándékokat, érdeklődik a napjuk iránt, minőségi időt töltenek együtt. Velem ilyeneket nem, vagy csak ritkán tesz. Pedig én tényleg kedves vagyok. Nem feleselek, bár gimi 9.-10.-ben rosszul tanultam, idén szorgalmasabb vagyok, ha külföldre megyünk, mindig én beszélek, segítek kb bármiben, ha megkérnek rá, szoktam ajándékot adni ünnepekre...stb. Úgy érzem mindent megteszek, de semmi sem elég.


És ez meg már más:

Egy osztálytársam utál, egy olyan, akinek a barátját nagyon szeretem. Azt nem tudom, ez szerelem e, azt tudom, hogy régen az volt, és talán még most is az, csak már annyira megszoktam a srác jelenlétét, hogy nem érzem mindig a pillangókat a gyomromban. Tényleg nagyon aranyos, kedves srác, ha ő nem lenne, az sokat rontaná a kedvemen az iskolában. De ez a haverja valamiért nem kedvel, és nem tudok rájönni, mi baja lehet. 9.-ben mindenkivel nagyon kedves voltam, és egészen december környékéig semmi bajom nem volt a sráccal. Aztán láttam, hogy mennyire rátapad az aktuális kiszemeltemre, és unszimpatikus lett. Aztán mikor ez a jelenlegi srác megtetszett, szinte azon nyomban átpártolt hozzá, és ő mellette ül leginkább. Ahányszor beszélek azzal, aki tetszik, mindig hallgatózik/figyel, aztán, ha megfordulok, mondja, milyen gáz voltam. Ha előttünk/mögöttünk van, akkor is ezt teszi, mert azt állítja, nem hallom úgyse. Nem tudom ez mennyire valós, vagy a fülem játszott velem, de úgy rémlik, több alkalommal lerondázott másoknak, és állítása szerint buta és unalmas vagyok. Illetve a legjobb barátnőmet is ki szokta beszélni, pedig szegény csaj kb hozzá se szólt egyszer se.


Szerintetek mit csináljak? Valahogy meg tudom változtatni a dolgokat?


2019. okt. 3. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de nem olvastam el a novelládat. Ennek ellenére (vagy éppen ezért) tudok értelmes választ adni.

Az a legcélszerűbb ha elkezded önmagadat szeretni, és egyedül is jól érezni magad. Kismillió dolgot lehet csinálni egyedül a tanulástól a művészkedésen át. ha lesznek barátok, társ, az a bónusz, amikor meg nem, akkor egyedül is jól elleszel.

2019. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem az a priblémám, hogy nincsenek barátaim. Vannak.

Az a bajom, hogy otthon nem szeretnék ugyanúgy, mint a tesóimat (pedig nem vagyok rossz gyerek) és, hogy a srác, aki tetszik, annak a haverja nem bír/utál

2019. okt. 3. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A szeretetet nem lehet elvarni. Csak adni lehet, aztan vagy kapsz vagy nem. Ez a: mikor fog/fognak mar szeretni, en mindent megteszek erte tobb ezer eves emberi felreertes. Millio kapcsolat, baratsag, csalad ment mar ra erre. Leelheted az eleted ugy, hogy utana kapaszkodsz es ugy is, hogy tudod magadrol te magad egy szeretheto leny vagy. Masokat okolni konnyu es azt boncolgatni, hogy mikor nem kaptad meg a megfelelo napi adagodat, de talan vedd eszre azt a csekelyt amit feltetel nelkul kaptal esetleg masoktol,olyan emberektol akiktol nem szamitottal ilyen nagy dologra, mert a szeretet ajandek, csak adni, elfogadni lehet es Ok ezt megtettek.
2019. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Bocsánat amúgy, hogy ilyen megkeseredett vagyok, nem szoktam ennyire ilyen lenni, csak valahogy most mélypontra kerültem.😓 Konkrétabban mondhatjuk azt, hogy dühkezelési gondjaim lettek az elmúlt 1-2 hónapban, és próbáltunk utána járni, mi lehet az oka. És ezt találtam.😅 Tudom, hogy nem várhatom el mindenkitől, de a saját apámnak azért csak kéne, elég közeli családtag, erre azóta mellőz kb mióta létezem 😪 Az a másik csávó meg szimplán bosszant, hogy nem tudom miért teszi amit tesz, mert nem szóltam egy rossz szót se hozzá, és kedves voltam vele. Most már nemigen beszélek hozzá, mert legszívesebben kivágnám a legközelebbi ablakon😅😅

Ja, és persze, nagyon nagyra értékelem, ha valaki törődik velem akár családtag, barát, vagy random ember az utcán/suliban/neten, de néha a negativitás jobban érződik, és emiatt szoktam olyasmiket is gondolni, hogy "amúgy ők is utálnak, csak nem olyan bátrak, hogy ezt kifejezzék, és valójában nagyon jó színészek"😂

2019. okt. 4. 01:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, szinte tökéletesen megegyezik az élethelyzeted, példád egy ismerős barátnőével, neki is az apja ilyen fiúgyerek imádó apuka volt, 2 lánya született, de csakis annak az egyik fiúgyerekét imádta, kényeztette.

A lányát gyűlölte.

Hogy miért? Nem tudom.

Több ilyen fiús apukával is találkoztam már.

Valamiért irritálják őket a lányok.

És vannak apukák, akik meg szabályosan szerelmesek a lányukba. Ilyet is jópárat ismerek.

Sajnos nem választhatjuk meg a rokonságunkat. :(


Az a srác meg.....valószínű tetszel neki, csak ignorálod, ezért próbál keresztbetenni neked, nektek.

2019. okt. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Valamiért mindenki reflexből ezt mondja, de én tudom, hogy nincs így.😅

2019. okt. 4. 06:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, valamennyire magamra ismerek, önbizalom és szeretethiány.. Más nem tudsz tenni csak önmagad adni és fogadjon el aki akar, aki nem az nem. Lényeg, maradj önmagad, ne illeszkedj be a hülyék közé. Ne utáld magad, ha nem tetszene neked valaki még rád is írtam volna :P Ne aggódj, én is szar helyre születtem, a kutya sem szeret és fogad el. És a visszahúzódó, "más" lányok mint te, sokkal többet érnek (SOKKAL) mint valami magamutogató hercegnő, első ítélésre a hozzád hasonlóval hűségesen együtt lehet lenni ölelgetni stb, ameddig egy átlag lány csak a mellével és a szelfikkel foglalkozik szeretet helyett. Maradj önmagad és majd csak lesz aki elfogad szeret :)

18f

2019. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!